מבזקים

סוף עידן הנודיסטים בחופים: החל משבוע הבא יחולקו קנסות ויתבצעו עיכובים

בשורה רעה לנודיסטים: משטרת ישראל פועלת בימים אלו בחוף הנודיסטים למניעת תופעת ההתערטלות הציבורית האסורה על פי החוק. החל משבוע הבא המשטרה תחלק קנסות ויהיו עיכובים לתחנות.

בעקבות תלונות של אזרחים למשטרת ישראל על "אנשים שמסתובבים עירומים כביום היוולדם" בחוף השרון יצא כוח ממשטרת מג"ב חוף השרון לפעילות יזומה למניעת תופעת הנודיזם והטרדות מיניות.

אתמול, יום ב' 2/10 בשעות הצהרים פעלו שוטרי מג"ב חוף השרון בפעילות משטרתית גלויה וסמויה בחוף הנודיסטים בשרון. למשטרת ישראל הגיעו תלונות של אזרחים על נודיסטים שמסתובבים עירומים ומטרידים אנשים בחוף הים.

בפעילות משטרתית יזומה נעצר אדם שביצע מעשה מגונה מול נופשת.

השוטרים חילקו אזהרות לנודיסטים בחוף והודיעו כי החל משבוע הבא יחולקו קנסות ויהיו עיכובים לתחנות.

המשטרה מתכוונת לאכוף את החוק על ידי תצפיתנים ושוטרים סמויים וגלויים שיאיישו את החוף במטרה למנוע את תופעת הנודיזם וההטרדות המיניות האסורים על פי חוק.

 

מאת: ערן ריבק

 

צילום: ישראל ניוז
צילום: ישראל ניוז
צילום: דוברות המשטרה
צילום: ישראל ניוז

 

בדוק גם

ארגון השומרים הגיע לאשדוד: התושבים הצביעו ברגלים

הסוף לפלילים בשכונות החרדים באשדוד? יתכן שכן. שעתיים וחצי לאחר צאת השבת, הגיעו לכינוס היסוד …

18 תגובות

 1. נודיסט גיי

  אין בחוף געש בכלל סוכת מציל יש בשפיים וזה ממש רחוק והגיע לא מתאחדים בחורות בכלל אלה הסטרייטים הנודיסטים דגני ראה התאחדו כמו שיש חוף של דתיים מופרד אז תעסו גם חוף לגייס נודיסטים

 2. נודיסט בנשמה

  כשאזרח מתלונן תפקידה של המשטרה להגיב ולטפל. בעבר ירדתי לחוף געש והוטרדתי מינית על ידי בחור שכמעט גמר בבית חולים. במקרה לא התפשתטי באותו יום וירדתי לכמה דקות לנשום אויר. בחורה צעירה הופכת עבור המטרידים לטרף קל והמיניות מתחברת במהירות לנודיזם מאחורי שולחן הפקיד במזגן. חסר הגבולות המטריד אינו היחיד והשועל בעור כבש ערמומי . וכך בקלות רבה הופך העירום למטרה קלה שאגב הטרדתה לדעתי לא תשנה כלום מההטרדות בחוף
  חבל.. תנו לנשום

 3. המונח נטוריזם מתייחס להתחברות לטבע במסגרת השהייה בעירום.
  אורח חיים הכולל שהייה בעירום בחברת אנשים אחרים במקומות פרטיים וציבוריים שהחוק מרשה זאת.

  העמותה הישראלית לנטוריזם נוסדה בקיץ 2000 כמלכ"ר כדי לאגד את קהילת הנטוריסטים הישראלים ליזום ולארגן פעילויות לחברים ולקדם את רעיון העירום החברתי בישראל.
  העמותה הישראלית לנטוריזם כפופה לחוק העמותות ולתקנון העמותה . היא חברה בפדרציה הבינלאומית לנטוריזם (INF) ומייצגת אותה בארץ ומנוהלת בהתנדבות בידי ועד המנהל, הנבחר מדי שנה באסיפה כללית של חבריה. דמי החבר השנתיים מקנים גם כרטיס חבר בפדרציה הבינלאומית לנטוריזם.

  במשך רוב ההיסטוריה האנושית, עירום היה נורמלי חלק טבעי של החיים. אנשים היו עירומים, כאשר היו תנאי סביבה ותנאי העדפה.
  "בגד ים" הוא המצאה חדשה מאד, שראשיתה רק לפני כמאה שנים.
  רק עם הופעתו של קידום המדע והתיעוש בני האדם החלו להתבייש בגופם. כשהתחלנו להחליף את העולם הטבעי עם סחורות מיוצרות. הגוף האנושי הפך לדבר מביש ומוסתר ע"י בגדים מעוצבים.
  הנטוריזם החל כתנועה לרפורמה עצמית, בתקופה שבה הרפואה לא הייתה מסוגלת להסביר או לרפא מחלות. הגיעו למסקנה כי מה שאנשים זקוקים הייתה חשיפה של אלמנטים לריפוי טבעי, אוויר צח, קרני שמש, מים-רצוי, ללא בגדים כשאנשים הסירו את הבגדים מהגוף שלהם הם הרגישו חופשיים יותר במהלך שגרת חייהם, הרוגע האווירה החברתית הפך לסימן ההיכר של המאה העשרים כנודיזם חברתי קלאסי.
  הדור הצעיר בתחילת המאה קיבלו באהבה גדולה את השהייה בעירום והיציאה הגדולה החוצה. החברה המערבית עברה סוג של שחרור והרגיעה את אמות המידה המוסריות שלה.(עירום ללא סימן
  מלבד כפרי נופש וחופים נטוריסטיים רשמיים, יש ריבוי של מה שנקרא "חופים בחינם" אלה הם חופים נטוריסטיים רשמיים, שנשלטים ומתוחזקים ע"י רשויות התיירות המקומיים. החופים הנטוריסטיים מהווים גורם חשוב בתעשיית התיירות בעולם.
  במספר מדינות באירופה אף הוקצו גנים ופארקים ציבוריים לשהייה בעירום.
  נודיזם מאורגן הפכו ממוסדים. התרבות של אור חדש חופשי, המבוססת על כנות קבלת הגוף, צעירים ברחבי אירופה ואמריקה חוו את החופש להיות עירומים על החוף, על הנחל או המדבר.
  כיוון שהרחצה בעירום בחופים " רגילים" אסורה לפי החוק ברוב מדינות העולם, נוצרו חופי נודיסטים, אשר בהם מותרת הרחצה בעירום, כאשר המתרחצים הבאים למקום מודעים לכך, והחוף ידוע כחוף נודיסטים.
  בכל המועדונים הנטוריסטיים ובכל הפעילויות נשמרים סטנדרטים של התנהגות מנומסת ונאותה מתוך כבוד לאדם לזות ולטבע. אין שם מין, סקס, או כל דבר שמרמז או קרוב לזה..
  אז כשיש בארץ חוף אחד המרוחק מאזור המוכרז , הידוע עשרות שנים כחוף שאליו מגיעים עשרות נטוריסטים מכל רחבי הארץ וידוע באתרים נטוריסטים בעולם כחוף שאפשר להשתזף בו בעירום, באים אנשים שאינם דוגלים ברעיון הנטורסטי ומשמיצים בכל מיני שמועות וסיפורים חסרי שחר. לא אחת נכחו בחוף כתבים והתפרסמו כתבות ובאף אחת לא עלה הנושא המיני.
  מבקשת מכל הנטוריסטים בארץ שיש להם השפעה להסיר את הגזירה הרעה ולא לסגור את החוף היחידי המאפשר שהייה בעירום, לקום ולעשות דבר !!!!

  רותי אלעד
  יו"ר העמותה הישראלית לנטוריזם

 4. הומו מודאג

  אזרח מודאג או אזרח שקרן ? החוף הזה זה חוף של הקהילה הלהטבית לכן קשה לי להאמין שלטב יטריד מינית אשה .
  בטח היא העירה לו והוא אמר לה בצדק שתלך להזדיין .
  החוף הזה אם לא היו באיםן אליו נודסטים לא היה מגיע אליו אף אחד . זה חוף נטוש שהגישה אליו לא קלה .
  גם אין שם מציל .. יש איסור להתרחץ בחוף ללא מציל מדוע המשטרה לא אוכפת את החוק הזה ?
  אני גם לא מאמין שמישהו התלונן זה חוף ידוע שנים שפוקדים אותו נודיסטים והכל טוב אף אחד לא נאנס אף אחד לא הוטרד .
  נראה שהמשטרה מצאה דרך להרוג שתי ציפורים באבן אחת … גם להשפיל את הקהילה הלהטבית (מה שבא להם תמיד טוב ) וגם לעשות כמה גרושים על הדרך מקנסות .
  מה שבאמת מפחיד בכל הסיפור הזה זה לא כן יתנו או לא יתנו לנו קנסות . מה שמפחיד זה שהמדינה הזו הולכת אחורה ונראה שכרגע היא רודפת את הקהילה הלהטבית בחצר האחורית (מאירים מקומות מפגש חשוכים , סוגרים מקומות של קרוזינג כמו סניפים של רשת ארוסנטר ,אוכפים פתאום את חוק הזנות ורודפים זונות ממין זכר דרך כרטיסים מזויפים של שוטרי חרש באתר אטרף דייטינג , ועכשיו מטרידים נודיסטים בגעש ) כמובן שהממשלה הימנית והפשיסטית שלנו מובילה את כל זה … אנשים (טיפשים , אפילו מהקהילה שלנו … אוי כמה טיפשים אפשר להיות ) מצביעים ימין כי הם פוחדים מהערבים ובתמורה הם לא מקבלים בטחון אלא מדינת הלכה שאותה ממש לא ביקשו וגם אף אחד לא הבטיח להם בבחירות . הומואיות תחינו את התחת שלכם טוב טוב כי אנחנו בדרך למדינת הלכה ואנחנו הולכים לקבל כמו שאומרים את כל הזין ..

 5. דויד אוביץ'

  אני תוהה איך בדיוק מתבצעת פעילות סמויה של שוטרים בחוף נודיסטי… יש יחידת מתנדסטים?

 6. החוף הוא חוף נודיסטים כבר עשרות שנים. כנראה השכנים החדשים בוווילות המפוארות לא אוהבים את החוף מתחת לבית הייקר שלהם. צודקים שיש שם כמה גברים שחוצים את גבול הטעם הטוב ומסתובבים בין הקהל הלבוש אבל זה ככה כבר עשרות שנים אז מה נזכרו עכשיו?

  • זה נכון מאוד אני מגיע לחוף הזה מעל 30 שנה ויותר
   לא פעם ולא פעמים ובתקופות של מצב ביטוחני רגיש היה גם סיורים של המשטרה בחוף מעולם לא עלה הנושא של העירום ע"י השוטרים .
   בחודש האחרון החל איכלוס השכונה החדשה בגעש ( שזה סיפור בפני עצמו על גזל של כספי מדינה ע"י הקיבוץ ואחרים ) ופתאום אחרי חמישים שנה יש תלנות ויש אכיפה . מה קרה יש למשטרה עודף בכוח אדם . או נפתרו כול הבעיות שלנו שאפשר להתחיל לטפל בזה . ? כנראה כמו לפני עשרים שנה שאוכלסה שכונת ארסוף החדשה גם סגרו את החוף.ועשו הכול כדי ליצור חוף פרטי לבעלי הממון . לקח כמעט חמש עשרי שנה עד לפסיקת בג"צ שזה אזור ציבורי ואסור לסגור אתו גם כך כנראה זה הדרך של בעלי הממון לנכס לעצמם עוד שטחים על חשבון הציהור

 7. נראה כמו עוד הוראה מלמעלה שעולה בקנה אחד עם מדיניות ההדתה של המרחב הציבורי. האם יכול להיות שיש חובשי כיפה בדרגים הגבוהים במשטרה שקובעים קדימויות בהתאם להוראת שר או מנכ"ל של משרד ממשלתי ?

  • בן אדם תשחרר. חברה היתה בחוף ובן אדם עשה לעצמו נעים מולה. בלי להסכים ללכת. היא בעצמה התחילה את העניין. ומי שחושב שהעירום בחוף מוצנע ונעים שינסה לשאול נשים מה החוויה שלהן. לפעמים יותר נעים ולפעמים פחות

 8. אלכס ס.

  נגמרו הפושעים במדינה, אז מטרידים אנשים על לא כלום.

 9. נודיסט חמוד

  זה באמת מה שהמשטרה צריכה לעשות . חצופים !! לכו תעשו עבודת משטרה אמיתית במקום להטריד אנשים שרוצים להרגיש חופשיים ! השוטרים הם המטרידים . העירום בחוף השרון הוא יפה ומוצנע ואין שום הטרדות מיניות . זה חוף נסתר ומבודד ושנים יש שם נודיסטים, כמוני . למה להציק ? למה לעשות רע ? בגלל איזה אדם חשוך שלא טוב לו עם עצמו והולך להתלונן? פשוט מביש ! מדינת ישראל צריכה להיות חופשית ! הלוואי שבכל מקום היה אפשר להסתובב בעירום ובלי מסיכות. אני רןאה את העירום כדרך להסיר מסיכות ולהתחבר לגוף ולהתגאות בגוף שלך ולקבל אותו ולהכיר אנשים דרך המבט בעיניים .

  • תגובה לחמוד ולמוטי יחד.
   בעיניי הכתבה באמת מערבבת עירום והטרדה יחד.
   לרוב באי החוף העירום הוא אחלה של דבר והחופש נעים וטוב. פחות כשהעירום מלווה בעינוג עצמי על החוף במקרה הקיצוני ופשוט בבהיה בבנות במקרה הנפוץ. על זה התלונה. ומה יעשה מי שבא לו להיות ערום ובשק בחוף בשבועות הקרובים? יעזור לתפוס את החברה שיצרו את המצב.
   ומה יעשו לחברה האלה? מה יקרה איתם או להם? זה מה שמעניין אותי הכי הרבה תכלס
   ויש בכתבה קצת הטפה ויש בה קצת בלגן ולמה בכלל צריך על זה כתבה?

 10. מדוע הכתבה הזו קושרת את תופעת הנודיזם עם הטרדות מיניות? זה הרי לא נכון! תנועת פשטות לעירום חברתי וגם עמותות אחרות הקשורות בנודיזם בארץ בפירוש אוסרות על הטרדות מיניות ובכלל יחסי מין בפרהסיה.
  לכן, יש להיזהר מלפרסם את הדברים האלה.

 11. אזרח מודאג

  סוף סוף תופעה מדאיגה בת של חברים הוטרדה בחוף מאז לא חזרה לשם.
  כל הכבוד להחזיר את החופים לנופשים!

  • הבת של חברים לא חייבת לבוא דוקא לחוף הזה. זה חוף ידוע של נודיסטים שרובים באים להנות מהשקט ולהשתזף. יש ליד חופים מסודרים עם מציל. גם בטוח וגם שקט ובטוח בשבילה. מי שבא לשם יודע לאן הוא מגיע והוא יראה אנשים ערומים. תנו להשתזף בשקט

   • אזרח מודאג

    הבת של החברים היתה מתחת לסוכת המציל בגעש ולא דרומית
    לוינגייט אבל אנשים אין להם גבול והפכו את החוף מוינגייט עד הרצליה לבסיס להטרדות מיניות והצקות לאנשים תמימים.

   • צודק!!