מבזקים

נחנך חדר מיון ממוגן במרכז הרפואי ברזילי בטקס חגיגי שעשה היסטוריה לעיר אשקלון

תוכן עניינים

הבוקר נחנך המיון הממוגן במרכז הרפואי ברזילי במעמד ראש הממשלה בנימין נתניהו, שרי ממשלה, חברי כנסת ואישי ציבור

בן ציון עטיה | ה' באדר תשע"ח | 20 בפברואר 2018 | מערכת ישראל ניוז

המבנה הרפואי הממוגן יכלול שבע קומות שחלק מהן מתחת לאדמה, ובית חולים לשעת חירום יהיה בקומת מינוס מתחת לאדמה. מנהל בית החולים ד"ר חזי לוי אמר: "בית חולים ברזילי הולך ומשנה את עורו לבית חולים הרבה יותר חדיש, מודרני וטכנולוגי, אך גם הרבה יותר מאיר פנים ומזמין. אנחנו מכים בברזל בעודו חם, ובית חולים ברזילי תמיד יוביל וישתדל להוביל יותר".

ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס פתיחת המחלקה לרפואה דחופה בבניין האשפוז הממוגן בבית החולים ברזילי באשקלון: "אנחנו ממגנים את בית החולים כי זוהי חובתנו הבסיסית – להבטיח את ביטחון אזרחינו, זו החובה הראשונה של כל ממשלה, אבל הפעולות בהגנה לא מייתרות את הצורך, בעת הצורך, בהתקפה. כשעזבנו את רצועת עזה, היה לחלק מהאנשים עדיין שמץ של תקווה שבצד השני יבחרו לעלות על מסלול של חיים שלווים. מהר מאוד הסתבר שדווקא החששות היו מציאותיים.

שלטון החמאס וארגוני הטרור הפכו את רצועת עזה לחבית נפץ. אנחנו בונים בתי חולים, ואילו הם בונים מנהרות טרור וטילים. אין לנו רצון לפגוע בשגרת החיים של תושבי עזה, אבל עליהם לדעת שלא ישראל היא זו שאחראית למצוקות שלהם. האחריות מוטלת כולה על הקיצוניים שמובילים אותה. איננו מתכוונים לעבור לסדר היום על הניסיונות להפר את ריבונותנו או לפגוע בחיילינו ותושבינו, ואנחנו מוכיחים זאת פעם אחר פעם. כל מעשה תוקפנות מצד גורמי הטרור, נתקל בתגובה נחושה ועוצמתית מצידנו, מצד צבא ההגנה לישראל וכוחות הביטחון.

לא נקבל זליגות, לא נקבל טפטופים, לא נקבל מטענים על הגדר כמו בסוף השבוע האחרון. מי שפוגע בנו, ייפגע בעצמו. מי שלא פועל להרגעת הרוחות, אלא בוחר להצית להבות, יישא במלוא האחריות. אנחנו נמשיך מצידנו להגן על מרחב הדרום ולהוסיף לחזק את אשקלון".

במבנה החדש יחולק לקומות אלו: קומה 2- בית חולים לשעת חירום, ובו 280 מיטות וכל הכלים והחומרים הדרושים. ניתן לאשפז בו ילדים וחולי דיאליזה, שלא היה אפשר לטפל בהם טיפול מלא בזמן מלחמה. בזמן שגרה הוא מיועד בעיקרו לתחזוקת בית החולים. בקומה זו נמצאים חדרי כוח, מנועים ממוגנים למניעת פגיעה בזמן מלחמה.

קומה 1- חדר מיון חדש, ובו 57 מיטות ושלושה חדרי טראומה, חדרי החייאה וחדרי טראומה. בחדר מיון ילדים יהיו שבע מיטות, לעומת חמש כיום (שטח כל חדר גדול פי 1.5 מאשר בבניין המיון הישן). כמו כן, מיון מהלכים, עשר מיטות ועוד שני חדרי טראומה שהתווספו. מכון דימות, ובו שני חדרי סי-טי, שני חדרי אנגיו, חדר אולטרסאונד, חדר שיקופים וארבעה חדרי רנטגן.

קומה 0:
חדר טיפול נמרץ, ובו 12 מיטות לעומת שש כיום, מכון דימות נוסף, ובו שני חדרי אולטרסאונד, חדרי ישיבות וסמינרים חדשים, מזכירות המבנה, מרכז מסחרי שיכלול: שניצלייה, חלבייה, בנקט, דוכן למכירת ותיקון פלאפונים, חנות מילקשייק וגלידה וחנות נוחות. בקומה זו יהיה שטח מיועד לחדר אם-אר-איי שייבנה בהמשך בכפוף לכספים שיגויסו.

קומה 1:
עשרה חדרי ניתוח לעומת שבעה במבנה הישן, שיתפרסו על 60 מ"ר במקום 25 מ"ר. טיפול נמרץ. מחלקת ילדים, ובה שש מיטות לעומת שלוש, ובנוסף חמישה חדרי הורים עם מטבחונים ושירותים צמודים. בנוסף בקומה זו ימוקם בית קפה עם מרפסת שמש.

קומה 2:
מחלקת ילדים מודרנית ומרווחת, ובה 36 מיטות, כמו במחלקה השנייה, אך היא תתפרש על שטח רחב פי שניים שיאפשר לאכלס כמות גדולה יותר בזמן חירום. במחלקת ילדים יהיו חדר קולנוע, כיתת לימוד, כיתת מחשבים, גנים גדולים ואשפוז יום ילדים. כמו כן, בקומה זו תמוקם האספקה הסטרילית שתשונע במעליות נקיות ונפרדות שמוגנות במסך אש מפני שריפות.

קומה 3:
אורתופדיה רב-מקצועית.

קומה 4:
מחלקה כירורגית שכוללת: אורולוגיה, רופא אף-אוזן-גרון, פלסטיקה, פה ולסת.

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז

 

 

 

 

 

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז

 

 

 

 

 

 

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז 

 

 

 

 

 

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז

 

 

 

 

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז

 

 

 

 

 

 

צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז
צילום: בן ציון עטיה ישראל ניוז

 

 

 

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: