מבזקים

מפקד פיקוד צפון: "אחריות על חפירת מנהרות חיזבאללה מוטלת על ממשלת לבנון"

תוכן עניינים

מפקד פיקוד הצפון, אלוף יואל סטריק, קיים היום בצהריים פגישה עם מפקד יוניפי"ל, הגנרל האיטלקי סטפנו דל קול ואמר: "האחריות על חפירת המנהרות על ידי חיזבאללה בדרום לבנון מוטלת על ממשלת לבנון"

ישי אלבז | כ"ח בכסלו תשע"ט | יום חמישי 6 בדצמבר 2018 | מערכת ישראל ניוז

במהלך הפגישה לקח אלוף הפיקוד את מפקד יוניפי"ל לסיור במרחב מנהרת הטרור ההתקפית של ארגון הטרור חיזבאללה, שנחשפה השבוע ונחפרה מהמרחב הדרומי של כפר כילא לשטח ישראל.

מפקד פיקוד הצפון הביע בשם צה"ל מחאה חריפה על הפרת הריבונות הישראלית ע״י ארגון הטרור חיזבאללה במטרה לפגוע באזרחים ישראליים וציין: "מדובר בהוכחה נוספת להפרות החמורות של ארגון הטרור חיזבאללה המתעלם באופן בוטה מהחלטות האו"ם ובראשן החלטה 1701. האחריות על חפירת המנהרות על ידי חיזבאללה בדרום לבנון מוטלת על ממשלת לבנון".

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד הצפון מסר למפקד יוניפי"ל עזר של הכפר השיעי רמיה ובו מסומנת קבוצת בתים מהן נחפרת מנהרת טרור התקפית נוספת לשטח ישראל ודרישה ברורה כי יוניפי"ל יוודא את נטרול המנהרה מהצד הלבנוני של הגבול וציין בפניו כי מי שייכנס לתוך המרחב התת קרקעי מסכן את חייו. האחריות לשלומם של תושבי דרום לבנון הגרים בסמוך לתת הקרקע החודר לישראל מוטלת על ממשלת לבנון.

מצה"ל נמסר כי המנהרה הנחפרת מרמיה חצתה לשטח ישראל, אך אינה מהווה איום מידי על תושבי ישראל. צה״ל רואה בממשלת לבנון, צבא לבנון ויוניפי״ל אחראים על כל המתרחש בלבנון ובאכיפת החלטה 1701.

צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: