מבזקים
דף הבית / חדשות / מאות הגיעו הלילה להילולת 70 הזקנים בעוורתא שבשומרון בליווי אבטחה כבדה

מאות הגיעו הלילה להילולת 70 הזקנים בעוורתא שבשומרון בליווי אבטחה כבדה

הכניסה למערת 70 הזקנים התקיימה בכדי לציין את יום פטירתם, אשר על פי השולחן ערוך מתקיים ב ה' בשבט, ובכדי לקיים את ההילולה לזכרם

גילעד הדרי | ה' בשבט תשע"ט | יום שישי 11 בינואר 2019 | מערכת ישראל ניוז

מאות בני אדם נכנסו הלילה למערת 70 הזקנים, ולקבר איתמר ואלעזר בניו של אהרון הכהן בכפר עוורתא שבשומרון, זאת כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון – בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים ובאבטחת ובליווי חטיבת שומרון.

בין הנכנסים היו גם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שאמר: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו". עוד הגיעו סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ שגיב דהן, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש רב סרן אליצור טרבלסי, ומתפללים ומבקרים מהארץ ומהעולם בין השאר מלונדון, ניו יורק. התפילה התקיימה כאמור ליד קבר 70 הזקנים ששופץ לאחרונה עי מועצה אזורית שומרון ומנהלת קבר יוסף.

יוסי דגן ראש מועצת שומרון אמר במקום: "אנחנו שמחים לארח כאן מאות רבות של אנשים, דתיים חרדים וחילונים מכל רחבי הארץ והעולם, שהגיעו לכאן כדי להתפלל ולהתחבר לשורשי עמנו. אנחנו מגיעים למקומות של הגדולים במנהיגי עם ישראל, המנהיגים הרוחניים והמדיניים שהיו שותפים לעם ישראל בדרכו, לארץ ולמורשת ארץ ישראל, 70 הזקנים שהמשיכו את יהשע ושהמשיך את משה, והנחילו את התורה לכל עם ישראל, מהמקום הזה אנחנו מתחזקים מתקרבים לשורשים שלנו ואלה הדברים שנותנים לנו את הכח לבנות את ארץ ישראל". עוד הוסיף דגן: "עם שזוכר את מנהיגיו גם לאחר 2000 שנה, לא ינטוש את ארצו".

רב סרן אליצור טרבלסי, סגן קצין הגמ"ר אוגדת איו"ש: "אנחנו שמחים לארח כאן אח כלל המתפללים. חטיבת שומרון ואוגדת איוש ימשיכו לארח כאן ולשמור על שגרת החיים לטובת כולם".

דגן הודה לחטיבת שומרון, למח"ט שומרון, לאוגדת איו"ש המלווים את הכניסות, וכן הודה למנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים המקיימת את הכניסות.

צילום: רועי חדי
צילום: רועי חדי

בדוק גם

באדיבות כללית רפואה משלימה

לילה. מיטה נוחה, עיניים כבדות ותשישות: אז איך זה שאתם לא נרדמים?

הפרעת שינה נפוצה בעידן המודרני ובעיקר בעידן הטכנולוגי. מכשירי חשמל בסביבת המיטה, טלפונים ניידים ליד …