מבזקים
דף הבית / חדשות / עימותים בעוטף: מעל עשרת אלפים מתפרעים, כשמונים פצועים ושני הרוגים

עימותים בעוטף: מעל עשרת אלפים מתפרעים, כשמונים פצועים ושני הרוגים

יותר מעשרת אלפים מחבלים מעזה התפרעו מול גדר עוטף ישראל, גם לאחר הסכם הרגיעה מול ישראל

רן לוי | א' בניסן תשע"ט | שבת 6 באפריל 2019 | מערכת ישראל ניוז

ישראל הגיעה להסכם רגיעה מול ארגון הטרור החמאס בתיווך המצרים במסגרתו הרחיבה ישראל הרחיבה את שטח הדיג ל- 15 מיילים ימיים, הגדילה את המענק הקטארי, הכניסה חומר שמוגדר דו- שימושי ועוד דברים שיקלו על החיים של תושבי עזה.

בתמורה התחייבו חמאס לעצור את ההתפרעויות על הגדר, לעצור את שיגור בלוני הנפץ והתבערה, את הירי הרקטי ועוד.

מיום שישי האחרון עולה כי רק צד אחד מקיים את ההסכם והוא הצד הישראלי. חמאס ממשיך לעודד את תושבי עזה להגיע להפגנות בגדר הרצועה, לשגר בלוני נפץ ותבערה. גם אתמול (ו') נמשכה ההתפרעות על הגדר וצעדת השיבה, כהרגלה, היתה רחוקה מלהיות צעדה שקטה ורגועה.

מעל עשרת אלפים מחבלים התפרעו במספר מוקדים לאורך גדר הגבול של עוטף ישראל. המחבלים פגעו בגדר, השליכו אבנים ומטעני חבלה לעבר כוחות צה״ל, הציתו צמיגים, ידו אבנים לעבר כוחות צה"ל וחדרו לשטח ישראל מספר פעמים.

צה״ל השתמש בעיקר באמצעים לפיזור הפגנות כגון: ירי של רימוני עשן, אך גם נאלץ להשתמש גם בירי חי במקרים בהם היתה סכנה לחייהם.

יש לציין כי חיילי צה״ל מתנהגים באיפוק רב ומשתמשים בירי חי רק כמוצא אחרון. משרד הבריאות העזתי דיווח על 82 פצועים והיו אף דיווחים נוספים על 2 הרוגים.

כפי שמסתמן בשטח אירועי הטרור כנגד מדינת ישראל וריבונותה, יימשכו העימותים גם בימים ובשבועות הקרובים כסדרם. מנהיג החמאס איסמעאיל הנייה הצהיר כי הם לא יחדלו עד שיוסר המצור מכל רצועת עזה.

 

1 2 4 5 6 זה שער שער

 

בדוק גם

נירטל

ניר גלבוע: "זו העת לחסן את עובדי מערך האבטחה בישראל"

המנכ"ל והבעלים של קבוצת צוות 3, ניר גלבוע, בפניה לקבינט הקורונה ומשרד הבריאות: "חסנו את …