מבזקים

פייסבוק צפויה להכריז על מטבע דיגיטלי פרי פיתוחה

תוכן עניינים

פייסבוק צפוייה להכריז היום (ג'), על מטבע דיגיטלי שפיתחה בחצי שנה האחרונה. בעקבות כך זינק מטבע הביטקוין וחצה את ה-9,300 דולר

גבריאל ודררו | ט"ו בסיוון תשע"ט | יום שלישי 18 ביוני 2019 | מערכת ישראל ניוז

לפי דיווח ב-BBC, הרשת החברתית מתכננת להשיק את ה-GlobalCoin וכן רשת תשלומים דיגיטלית כבר ברבעון הראשון של השנה הבאה.

אתר BBC מדווח כי מערכת תשלומים דיגיטלית תפעל ב- 12 מדינות, לכל המאוחר ברבעון הראשון של 2020. ענקית המדיה החברתית רוצה להתחיל לבחון את המטבע הקריפטוגרפי שלה, שזכה לכינוי GlobalCoin, עוד לפני תום שנת 2019.

תוך כך נודע כי פייסבוק סיכמה עם יותר מ-12 גופים שיתמכו במטבע הדיגיטלי שלה, ובהם חברות ענקיות כמו ויזה, פייפאל ואובר. כל אחד מהארגונים האלה, על פי הדיווח, ישקיע כ-10 מיליון דולר בקונסורציום שיפקח על ניהול הפרויקט.

רצונה של פייסבוק הוא ליצור מטבע דיגיטלי שיאפשר ביצוע תשלומים באופן בטוח וזול, בלי קשר להאם למשתמש יש חשבון בנק. אתר הרשת החברתית, שבבעלותו גם אפליקציות ווטסאפ ואינסטגרם, מקווה לעלות על הרשתות הקיימות על ידי שבירת חסמים כלכליים, הגברת התחרות עם הבנקים והפחתת עלויות המשתמש.

עם היוודע דבר השקת מטבע של פייסבוק, הביטקוין פותח את השבוע עם עלייה לשיא של 13 חודשים. הבוקר בשעה 9:30 נסחר המטבע המוביל בשוק הקריפטו לפי שער של יותר מ-9,250 דולר, לפי נתוני אתר CoinMarketCap. זהו מחירו הגבוה ביותר של הביטקוין מאז 10 במאי 2018.

 

כך יראה המטבע של פייסבוק
כך יראה המטבע של פייסבוק
לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: