מבזקים

נחנך בית אנוש בקריית גת

בית אנוש נחנך ברחוב משעול האתרוג בקריית גת. הסניף ייתן שירותי שיקום למתמודדים באזור קריית גת והמושבים הסמוכים לעיר

אהרון קלפה | י"ח בטבת תש"פ | יום רביעי 15 בינואר 2020 | מערכת ישראל ניוז

היום התקיים טקס גזירת הסרט לבית אנוש בקריית גת. בית אנוש הוא מרכז הוליסטי בו יינתנו תחת קורת גג אחת, מגוון שירותי השיקום שמעניקה עמותת אנוש, העמותה הישראלית לבריאות הנפש. השירותים במקום כוללים, בין השאר, דיור מוגן, מתחם לתעסוקה מוגנת ותעסוקה נתמכת, ומרכז חברתי, תוך מתן דגש על שילוב בקהילה ויצירת שיתופי פעולה עם תושבי העיר וגופים עירוניים.

בהקמת בית אנוש קריית גת הושקעו כ- 4.6 מיליון ש"ח, מתוכם 3.2 מיליון ש"ח על ידי הקרן לפיתוח שירותים לנכים של הביטוח הלאומי והיתרה מומנה על ידי משרד הבריאות, מתורמים של עמותת אנוש ובשיתוף קרן ויינברג.

ד"ר הלה הדס, מנכ"לית אנוש אמרה: "אנו מתרגשים לחנוך בית שאנו רואים בו את ביתם של כלל מתמודדי הנפש בקריית גת והסביבה. לאחר שנים בהם ניתנו שירותי העמותה במבנים שונים ומרוחקים זה מזה ברחבי קריית גת, אנו שמחים על הקמת מתחם אחד שייתן מענה הוליסטי למתמודדי הנפש באזור. אין ספק שלמפגש החברתי של מתמודדים רבים במקום אחד יש השפעה מכרעת על הליך השיקום וטיפוח תחושת שייכות".

אבירם דהרי, ראש עיריית קרית גת, אמר: "קרית גת, זוכת פרס נגישות ישראל ממשיכה לחבק בחום את תושביה, אנשים עם צרכים מיוחדים. בית אנוש הוא אבן דרך מבחינת השירות, הטיפול והשילוב של מתמודדי הנפש בקהילה בעיר".

עוד השתתפו בטקס חנוכת בית אנוש: רונית דודאי ממונת השיקום הארצית במשרד הבריאות, יו"ר סניף אנוש בקרית גת, יוכי פחימה, נציגי המוסד לביטוח לאומי, נציגי התורמים, מקרן וינברג, משותפות שיקאגו-קרית גת-לכיש ומכובדים נוספים.

 

צילום | יח"צ אנוש
צילום | יח"צ אנוש
צילום | יח"צ אנוש
צילום | יח"צ אנוש

בדוק גם

משרד הבריאות: חיסוני ילדים לקורונה יתקיימו בבית הספר

נחמן אש המנהל הכללי של משרד הבריאות חתום על צו המורה לכל מוסד להישמע להוראות …