מבזקים
דף הבית / חדשות / הרב יאשיהו פינטו: "העולם הולך לפני זעזוע במימדים מאוד קשים"

הרב יאשיהו פינטו: "העולם הולך לפני זעזוע במימדים מאוד קשים"

וירוס הקורונה שהחל לפני חודשים ספורים בעיר וואהן שבסין, ממשיך להכות ביתר שאת ועוז. יש אומרים כי אומדן הנדבקים והחללים הוא רב יותר ממה שמספרים לנו. תיעודים שמוברחים על ידי בלוגרים מתארים כאוס רב. המגיפה שיצאה מגבולות המדינה מתפשטת בעולם בצעדי ענק ורבים חוששים, האם היא תגיע גם אלינו?

רות קרייתי | ט"ז בשבט תש"פ | יום שלישי 11 בפברואר 2020 | מערכת ישראל ניוז

אחד הסודות הכמוסים ביותר שממשלת סין שומרת עליו בקנאות רבה, הוא התאריך המשוער בו הכה וירוס הקורונה במדינה. יש אומרים כי המגיפה החלה לפני שמונה חודשים, אך נודעה לעולם רק בחודש דצמבר 2019 כאשר רופא סיני הצליח לשחרר סרטון, בו גילה שהמדינה מוכה במגיפה קשה שמאיימת על שלום כל העולם.

כִּ֣י לֹ֧א יַעֲשֶׂ֛ה אֲדנָ֥י אלוקים דָּבָ֑ר כִּ֚י אִם־גָּלָ֣ה סוֹד֔וֹ אֶל־עֲבָדָ֖יו הַנְּבִיאִֽים (עמוס ג' ז')
לפני כארבעה חודשים, בחודש אוקטובר בחג הושענא רבה, אמר הרב יאשיהו פינטו לקומץ חסידים בשיחה סגורה כי הזמנים בעולם עומדים להשתנות וכל מה שהיה עד כה, יהיה מבחינת גאולה קרובה לעם ישראל. "העולם שאתם מכירים הולך להשתנות בקרוב מאוד. זה יתחיל ממישהו חשוב מאוד שיהרגו אותו ומשם זה ידרדר לחורבן של כל העולם", אמר. למי שטרם הבין את הקשר בנבואת הצדיק, בין חיסולו של רב המרצחים האיראני קאסם סולימאני, מתחיל כעת להבין את בלתי נמנע, בנפילת אחת המעצמות הגדולות בעולם, אל תוך נבכי היאוש.

כמי שעקבה בדביקות רבה אחרי ההרצאות, הסרטונים והנבואות של הרב יאשיהו פינטו שליט"א, רבה של ישיבת "שובה ישראל" ורב ראשי של קהילת יהודי מרוקו, הבנתי כי הגיעה העת לפנות אל הצדיק כדי לקבל תשובות: האם אנחנו במדינת ישראל צריכים לחשוש מפני הוירוס הקטלני? האם המגיפה תגיע גם אלינו?

הרב יאשיהו פינטו: "הנה רבים וטובים, שואלים ודורשים בימים אלו, בדבר המגפה הקשה ולא מובנת, שמשתוללת בימים אלו בעולם. האם לנסוע לענייני עסקים לאזורים מסוימים, או לא? ואיך להינצל ולהישמר מכל הפגעים הרעים המתרגשים ובאים לעולם?

"הנה הראיה שלנו באופן כללי, על כל הנעשה בעולם הוא שמימי דור ההפלגה, שרצו לבנות מגדל ולהגיע לשמים ולערוך שם מלחמה עם הקב״ה ח״ו, ועד אותו העת, כל העולם היה שפה אחת ודבור אחד. ומאותו זמן, הקב״ה פרק את השפה אחת והדבור היחיד בעולם, וחילק את העולם לשבעים שפות, ועליהם שבעים מלאכים, אשר הם ממונים על שבעים אומות העולם.

"והנה לכל אומה יש מלאך בשמים, אחראי על אותה אומה לטוב ולרע. וכך, כאשר המלאכים בניהם רבים, נהיית מלחמה בארץ, בין שני אותם עמים. ולכן אנו אומרים כל יום בתפילה, עושה שלום במרומיו. כי אם בין המלאכים יש שלום, אז גם בארץ יש שלום.

"והנה כאשר שומעים על אומה מסוימת שיש בה צרה ומצוקה, הדבר מסמן על צרה ומצוקה בשמים, אצל המלאך הממונה על אותה אומה. ועד אשר האומה תוריד מעל עצמה קטרוג, והשר הממונה עליה יהיה בשלום בשמים, רק אז השקט והשלום והנחת והבריאות יהיו באותו מקום.

"ועלינו עם ישראל, עם הנבחר מכל העמים, ההנהגה איתנו מעל המזל. לא כשאר אומות העולם, ואין מה לקשור את עצמנו למה שקורה עם כלל העולם.

"אנו העם הנבחר, אך מי שחושש ורוצה לחזק את עצמו בחיזוק רוחני, וצריך לנסוע לאזורים אלו, יקפיד ללמוד את המב׳ מסעות, הלמוד הקבוע שב״שובה ישראל״ לומדים ביום חמישי, שהוא סגולה בדוקה ומקובלת מדורי דורות, לשעת המגפה. ודורות רבים בזמנים קשים, כאשר היו מגפות קשות, נשענו וניצלו בכח המב׳ מסעות.

"ונוסיף ונחזק את הסגולה המקובלת מרבנן של כל ישראל, משה רבנו ע״ה, לומר בשעת מגפה את ״פיטום הקטורת״ ויקפיד לומר את ״פיטום הקטורת״ ביום ולא בלילה, כי ידועים דברי ״כף החיים״ (סימן רלו)
לא לומר ״פיטום הקטורת״ בלילה, משום שיש פחד אצל החיצונים.

"וחובה עלינו לחדד ולהוסיף את דברי המהרי״ט צהלון זצוק״ל בשם רבנו האר״י הקדוש זצוק״ל, שבכל פעם אחרי שאומרים ״פיטום הקטורת״ יאמר שבע פעמים, ״ואני אשיר עוזיך, וארנן לבוקר חסדך״ שבע פעמים.

"ובכח דברים קדושים אלו, ובכח הדבקות בהקב״ה, לא יפחדו ולא יראו. כל הבהלה הזו תחלוף מן העולם כלא הייתה, ולא תפגע בעם ישראל, ונזכה כולנו בקרוב ממש לישועה ולהצלחה ולגאולה שלמה".

 

הרב יאשיהו פינטו שליט"א
הרב יאשיהו פינטו שליט"א

בדוק גם

באדיבות כללית רפואה משלימה

לילה. מיטה נוחה, עיניים כבדות ותשישות: אז איך זה שאתם לא נרדמים?

הפרעת שינה נפוצה בעידן המודרני ובעיקר בעידן הטכנולוגי. מכשירי חשמל בסביבת המיטה, טלפונים ניידים ליד …