מבזקים
דף הבית / חדשות / ראש עיריית טבריה רון קובי הודח סופית מראשות העירייה 

ראש עיריית טבריה רון קובי הודח סופית מראשות העירייה 

בג"ץ דחה הבוקר את עתירת ראש העיר טבריה רון קובי, נגד החלטתו של השר זאב אלקין להדיח אותו מתפקידו

צבי סרוסי | כ"ב בשבט תש"פ | יום שני 17 בפברואר 2020 | מערכת ישראל ניוז

בג"ץ אמר את דברו: מתח רב ששרר בעיר טבריה לגבי המשך כהונתו של רון קובי לכהן כראש העיר. רבים חיכו במתח רב לדעת האם בג"ץ יאשר את ההדחה? או שיחזור את רון קובי לביתו בתל אביב?

כאמור הבוקר בג"ץ נתן החלטה סופית בעינינו, לאחר עתירה שהוגשה מצידו של רון קובי לבטל את החלטת השר זאב אלקין, שהחליט להדיח את ראש העיר מתפקידו.

בפסק דין שהשתרע על פני 23 דפים, נאמר בין היתר: סוף דבר, כי מהשימוע עולה כי חלק נכבד מטענות העותר נמצאו מוצדקות. אך בהינתן מנת חלקו של העותר באי אישור התקציב; בהינתן שיקול הדעת המוקנה למשיב 1 ו"לשלטון" המרכזי; ובהינתן אמות המידה שהותוו בפסיקה להפעלת שיקול הדעת, גם בנסיבות של מועצה "לעומתית" – איני סבור כי קמה עילה להתערבותנו. אי לכך, העתירה נדחית. בנסיבות העניין, לא יעשה צו להוצאות

השופט נ. סולברג: אני מסכים עם דברי חברי, השופט י' עמית, כי דינה של העתירה להידחות, וזאת משום שלא נמצאה לנו עילה להתערב בהחלטה על העברת העותר מתפקידו. העותר לא עשה כל אשר לאל-ידו כדי להביא לאישור התקציב במועדו. אין לכחד: היה טעם של ממש בהערכתו של העותר שהסיכויים לאישור התקציב לא היו מן המשופרים, וגם חברי המועצה אינם יכולים לרחוץ בניקיון כפיהם. ברם, נפלאות דרכי הפוליטיקה, גם יריבות עזה יכולה להצמיח אינטרס משותף, ואין זה כלל וכלל מן הנמנע, כפי שמלמדת המציאות, שמועצה לעומתית תשכיל להגיע, ולוּ גם ברגע האחרון, להסכמה שתאפשר את אישור התקציב. בהימנעותו מכינוס ישיבה, סתם העותר את הגולל על האפשרות לאישור התקציב.

 

 

רון קובי. באדיבות דף הפייסבוק שלו
רון קובי. באדיבות דף הפייסבוק שלו

בדוק גם

הריון

התנועה לחופש המידע: למשרד הבריאות אין נתונים לגבי חיסון נשים הרות

בבקשה לחשיפת מידע שהגישה התנועה לחופש המידע לגבי מספר הנשים ההרות שהתחסנו לקורונה, משרד הבריאות …