מבזקים
דף הבית / חדשות / אילת סוגרת את שעריה: "אילת לא תקלוט ולא תאפשר כניסה לחולי קורונה"

אילת סוגרת את שעריה: "אילת לא תקלוט ולא תאפשר כניסה לחולי קורונה"

אילת מסתגרת, מתרחקת ומתבודדת כדי למנוע את התפשטות הקורונה: מחסומי משטרה יוצבו בשתי הכניסות לעיר, אילת מכביש 12 ומכביש 90, ומזון יחולק לתושבים בני ה- 65 ומעלה על ידי נפת פיקוד העורף

רות קרייתי | א' בניסן תש"פ | יום חמישי 26 במרץ 2020 | מערכת ישראל ניוז

ראש העיר של אילת, מאיר יצחק הלוי החליט למנוע את כניסתם של חולים בנגיף הקורונה שהיו מיועדים להישלח לבידוד במלונות בעיר אילת. העיר תיסגר בכל שעריה ובדיקות מחמירות יעשו בשערים לכל הבאים בה. מאיר יצחק הלוי: "חד משמעית, העיר אילת לא תקלוט ולא תאפשר כניסת חולי קורונה שעלולים לסכן את תושביה ואת מעמדה כעיר תיירות בינלאומית וכבירת הנופש של ישראל. ברי לכל, כי אילת שרוב כלכלתה נשענת על תיירות, חייבת לשוב מהר ככל הניתן לתפקוד מלא מיד בחלוף משבר הקורונה ולכן לא תסכים לשום פעולה שכזו. העיר אילת שמחה תמיד לארח את המוני בית ישראל, אולם בימים אלה, זה לא הזמן ולא המקום".

בהתכתבות של מאיר יצחק הלוי עם שר הביטחון נפתלי בנט ובשיחה עם סגן הרמטכ״ל, האלוף אייל זמיר ועם מנכ״ל משרד הביטחון , אודי אדם הודיעו כולם כי אין ולא היתה כל כוונה כזו. כך גם נמסר ממשרד ראש הממשלה. בדיקה מול התאחדות מלונות אילת העלתה, כי לא ידוע על שום מלון שמתכוון לקיים עסקת אירוח שכזו.

רשות החירום הלאומי אישרה תגבור כוחות רפואיים וביטחוניים וההחלטה על סגירת הכניסות לעיר התקבלה לאחר סיור של מפקד מחוז דרום של משטרת ישראל, ניצב יורם סופר השבוע (ג') באילת. המחסומים הוצבו בכניסות לעיר, בכניסה המערבית מכביש 12 ובכניסה הצפונית מכביש 90. אזרחים שאינם תושבי העיר ואינם עומדים בסייגים המותרים בחוק ליציאה מתחום ה- 100 מטרים של ביתם, יקבלו הוראה לחזור על עקבותיהם וצפויים לעונשים הקבועים בחוק. כמו כן תוגברו סיורים סביב מוסדות החינוך ובשכונות העיר. גם נפת אילת של פיקוד העורף, גייסה כוחות צה"ליים לטובת שמירה על ביטחון העיר ותושביה.

בהנחיה של ראש העיר אילת הושם דגש רב על התא המשפחתי. עובדים סוציאליים באגף לשירותים חברתיים החלו בשיחות וקשר רציף עם מטופלי הרווחה ועם קשישים בודדים והחלו בחלוקת מנות חמות עד הבית, חלוקת 800 סלי מזון לפסח, פתיחת מוקדי סיוע וגיוס מתנדבים למשימות נוספות. רשת המתנ"סים ארגנה רצף מסיבת מרפסות ואתמול (ד') נקראו תושבי שכונת השחמון לצאת אל החלון יחד עם בנייני הכנענים, צוקי השמש ודרך הרים-עין יהב שנופפו בדגלים ופנסים. בני נוער הופקדו על המוסיקה וראש העיר ביקש להציב דגלי ישראל בצירים המרכזיים ובחזיתות של בתי התושבים, כדי להעלות את המורל.

 

צילום מתוך דף הפייסבוק של עיריית אילת
צילום מתוך דף הפייסבוק של עיריית אילת

בדוק גם

נירטל

ניר גלבוע: "זו העת לחסן את עובדי מערך האבטחה בישראל"

המנכ"ל והבעלים של קבוצת צוות 3, ניר גלבוע, בפניה לקבינט הקורונה ומשרד הבריאות: "חסנו את …