מבזקים
דף הבית / יהדות וקהילה / הסוד למשפחה להיות תמיד בשמחה

הסוד למשפחה להיות תמיד בשמחה

מה עלינו ללמוד, לשאוף ולתקן בכדי לזכות במשפחה מאושרת ושמחה? יגעתי ומצאתי על פי רמז את אור רז התשובה: משפחה גימטריא חפש מה וגם חפש אדם וגם חפש הגואל וגם חפש לב אחד וגם חפש גאולה וגם פה שמח

יוסף בלו | י"ב בניסן תש"פ | יום שני 6 באפריל 2020 | מערכת ישראל ניוז
מקור: הסוד הלשון  https://besodhalashon.blogspot.com/2019/01/blog-post_25.html?m=1

לאחר שנולד תינוק למשפחה, לאבא ולאמא את מה בעצם המשפחה רוצה לחפש ולהשיג? כמו כל נברא שרוצה ליהנות כך גם במשפחה יש רצון להרגיש שפה שמח. כי עתה נולד תינוק וזה אכן רגע מרגש ומכונן. ואת רושם ההרגשה הזאת זוכרים ושואפים כי בבית המשפחה תשכון השמחה.

עוד בהיותם רווקים, הם יצאו לחפש את השני, כלומר לחפש הגואל שיגרום להם להרגיש כלב אחד פועם ואוהב. ולאחר חופה וקידושין הופכים הם השניים להיות אדם שלם.

לאחר החתונה נפתח צוהר זוגי לתקן את הדרכים בכדי להרגיש כי פה שמח. החיים מאתגרים, יש עליות ויש ירידות ובעת יאוש עולה הרצון לחפש גאולה. כלומר, מי עלי להכיר או מה עלי לעשות בכדי לנוע ממקום של יאוש למקום של שמחה.

אז אם נתבונן במילה גאולה נמצא את התשובה:

גאולה גימטריא ל[מד] גאוה וגם ל[מד] האגו

כלומר הגואל, זה אתה וזו את שעושים עבודה פנימית באופן תדיר איך ללמוד לשבר את הגאוה בענוה ברשות הרבים, ואת האגו והתאוה, בהשפעה או בקבלה של שפע במידה מדויקת, ברשות היחיד.

כאשר בני הזוג מחליטים החלטה משותפת שהם נכנסים במודע לתהליך לימודי: שהמשפחה היא כלי לתקון פנימי וכללי של המרחב החברתי והאישי.

אז אפשר לשמוח בזה ולפתח רצונות של לעזור, לאהוב, לרחם, לעשות חסד, לשקם, לתמוך, לסמוך, לחנך, ובעת בזיון לידום ולשתוק וכו'.

סוד גאולת המשפחה הגרעינית מוצפנת בתורה בגאולת משפחתו של נח ובניו: ש'ם ח'ם י'פת.

וראשי תיבות של שמם הוא שי"ח.
ו- מ בגימטריא גואל.
אז אם נוסיף את מ ל שיח נקבל משיח.

כלומר המשיח הוא אותו אדם הגואל, אשר לומד ללמד לא רק את משפחתו אלא את כל משפחת העמים איך לתקן את התיקון הכללי.

אמן כן יהי רצון!!!

בדוק גם

מתחברים 1

המיזם החדשני ללימוד הדף היומי של הש"ס

בשבועות האחרונים נערכים בארץ ובעולם בהפקות מושקעות ברוב פאר והדר למחזור ה- 13 של סיום …