מבזקים

מעל 2.500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף

תוכן עניינים

הרב שלום ארוש, מגדול המחזירים בתשובה וראש מוסדות חוט של חסד, בקבר יוסף הצדיק: "תזכו לבנות ולבנות ותהיה ריבונות פה ובכל יהודה ושומרון"

גילעד הדרי | א' בתמוז תש"פ | יום שלישי 23 ביוני 2020 | מערכת ישראל ניוז

מעל 2500 מתפללים נכנסו הלילה לקבר יוסף, תוך שמירה על כללי משרד הבריאות , הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון, יחד מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים של המועצה, בליווי לוחמי חטיבת שומרון, משטרת מרחב שומרון, ומג"ב. ולרגל ההילולה של יוסף המתקיימת היום. הנכנסים התפללו בהתרגשות ושמרו על המרחקים הנדרשים ומסכות לאור מגבלות הקורונה, ובנוכחות סדרנים של מנהלת המקומות הקדושים, הנכנסים התפללו לריבונות, חיזוק הבנייה והאחיזה בכל יהודה ושומרון וגם בקבר יוסף.

בין הנכנסים היו ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון הנכנס רועי צוויג, נתנאל שניר העומד בראש מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון, ראש עיריית אלעד ישראל פורוש, האדמו"ר מלעלוב, הרב גרוס גאב"ד, חניכי הישיבות בני ברק, הרב שלום ארוש מגדולי מחזירי התשובה ראש מוסדות חוט של חסד, מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן: "מעבירים מכאן מסר ברור. החלת ריבונות גם על קבר יוסף והמקומות הקדושים. ההיסטוריה לא תסלח למי שיפקיר את המקומות הקדושים".

"אנחנו כאן הלילה, מתפללים להצלחת הריבונות, לחזק את ראש הממשלה, לא להירתע ולא לפחד, להחיל את הריבונות על כל הישובים והמרחבים היהודים ביהודה ושומרון" המשיך ואמר במקום יוסי דגן "אנחנו כאן כדי להעביר מסר ברור: עם ישראל, מדינת ישראל, לא תוותר על המקומות הקדושים, לא תוותר על קבר יוסף, על קבר רחל, מערת המכפלה ושאר המקומות הקדושים ביו"ש. ההיסטוריה לא תסלח למי שיפקיר את המקומות הקדושים בעת הזו. לא נקבל החלת ריבונות סמלית".

הרב ארוש בירך להצלחת הריבונות ואמר: "השם ישמור את כל התושבים, בכל הישובים בכל הסביבה מכל רע ברוחניות ובגשמיות, ויתן שמחה ואמונה וסייעתא דשמיא וכח. ותזכו לבנות ולבנות ולבנות. ותהיה ריבונות פה ובכל יהודה ושומרון, עכשיו בשבועות הקרובים. הכל יפרח ויגדל ויהיה פתוח ונזכה לבוא עם ריבונות בשכם לכל עם ישראל".

דגן הודה לחטיבת שומרון בראשותו של המח"ט הנכנס אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר רס"ן אריאל פרלמן, מפקד גדוד מג"ב תפוח סגן ניצב יניב גמליאל, ולמתנדבי מנהלת המקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון.

הרב ארוש, ראש מועצת שומרון דגן, וראש עיריית אלעד ישראל פורוש. צילום |  רועי חדי
הרב ארוש, ראש מועצת שומרון דגן, וראש עיריית אלעד ישראל פורוש. צילום | רועי חדי
האדמו"ר מלעלוב, הרב גרוס וראש מעצה אזורית שומרון יוסי דגן. צילום | רועי חדי
האדמו"ר מלעלוב, הרב גרוס וראש מעצה אזורית שומרון יוסי דגן. צילום | רועי חדי

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: