מבזקים

משרד המדע ממשיך להכחיש את קיומם של עב"מים בישראל

תוכן עניינים

למרות התעצמות תופעת העב"מים ותיעודם הנעשים ברחבי הארץ ובעולם, משרד המדע אינו משנה את דעתו לגבי קיומם של חיים חוץ ארציים

דוד רונן | י״ד בשבט ה׳תשפ״ד | יום רביעי 24 בינואר 2023 | מערכת ישראל ניוז

לאורך עשרות השנים האחרונות התעלמו מוסדות המדינה, בדגש על משרד המדע, מתופעת העב"מים אשר התעצמה מאוד ברחבי העולם ובניגוד לעולם הרחב. נשאר כאן אצלנו, בארץ הקודש, המצב ללא שינוי עד עצם היום הזה.

בכתבה זו אביא מילה במילה, בצירוף המסמכים המקוריים, את תגובות המדינה. נתחיל במכתב רשמי של משרד המדע הממוען לבועז גאון ואלי, בתגובה לשאילתה שהגשנו. להלן לשון המכתב:

משרד המדע – לשכת הדובר. לדוד רונן ובועז גאון תיקי איקס. הודעה לעיתונות.
בתגובה להצעתו של פרופ' אריאל כהן כי המשרד יקים ועדה לבדיקת תופעת העצמים הבלתי מזוהים (עבמ"ים), מוסרת דוברת המשרד כי המשרד פועל וימשיך לפעול בתחום המדע. משרד המדע ימנע מעיסוק בתופעות, גם אם מעניינות, שהן מעבר למדע.

ונמשיך בעוד מכתב רשמי שנשלח אלי מלשכת שר המדע, מר מיכאל איתן: לדוד רונן. עמדת שר המדע מיכאל איתן: ההיסטוריה רצופה השערות ואמונות שהופרכו והוכחו כדברי הבל, או אמונות תפלות שונות. יחד עם זאת, קיימים גם מקרים הפוכים שבהם מה שנחשב ככפירה בעיקר או בדותה, הפך לאמת מוצקה. משרד המדע אינו מוסד המנפיק תעודת כשרות מדעית, כי אם זרוע מנהלית בשרות המדע שתפקידה לכוון ולעודד את המחקר המדעי. שאלות מדעיות יש להפנות, איפה, למדענים.

התגובה השלישית הינה דוגמא לגיחוך ולאבסורד בתגובת המדינה. שימו לב לשני מסרים הפוכים לחלוטין הגלומים בתשובה הבאה, תשובה המותירה את הקורא הנבון בתהייה לאן הולכים כספיו ומה הלך רוחם האינטלקטואלי של נציגינו הנכבדים.

לשכת הדובר, לדוד רונן, למושיק לוי, העורך שלי דאז בעיתון מעריב: "משרד המדע אינו עוסק בענייני העב"מים. בכדי לבדוק כל עדות המגיעה מאזרחי המדינה יידרש משרד מיוחד לענייני עב"מים וחייזרים. יחד עם זאת, על מנת להבהיר את המצב מצוטטים להלן חלקים ממסמך שהוציאה סוכנות החלל האמריקאית, נאס"א, בחודש פברואר השנה המסכם את עמדת ארה"ב. משרד המדע מזדהה עם מסקנותיו".

תובנות:

  1. אין גורם ממשלתי בארה"ב המעורב היום בחקר אפשרותם של חיים חוצנים על פני כוכבי לכת אחרים או בחקר עב"מים
  2. חיל האוויר האמריקאי וסוכנות החלל נאס"א חוקרים במקביל ולסירוגין את אפשרות קיומם של חיים על פני כוכבי לכת אחרים או את האפשרות שישנם עב"מים הקשורים לחוצנים.

לסיום אזכיר לקוראינו הנאמנים כי השנה הודה הפנטגון לראשונה מזה עשרות שנים, כי אכן היתה ולידיעתי עדיין קימת, מחלקה מיוחדת בקרבו אשר חקרה, במימון של עשרות מיליוני דולרים ואף יותר, את נושא העב"מים.

הכותב הינו דובר העמותה הישראלית לחקר עב"מים וחיים חוץ ארציים

להלן תשובת משרד המדע לדוד רונן
1 2 3

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: