מבזקים

ברית מילה התקיימה בקבר יוסף אחרי 20 שנות נטישה

תוכן עניינים

עשרים שנה לאחר נטישת קבר יוסף התקיימה שם לפנות בוקר ברית מילה. ראש מועצת שומרון יוסי דגן: "מאחלים שאת בר המצווה יזכה לחגוג כאן עם ישיבת קבר יוסף הבנויה בצורה מלאה"

שמואל קוק | י״א בחשוון תשפ״א | 29 באוקטובר 2020 | מערכת ישראל ניוז

לפנות בוקר התקיימה ברית מילה בקבר יוסף כחלק מכניסה מצומצמת למתחם בהתאם להוראות הקורונה, לצורך עבודות ניקיון ואחזקה ולציון יום פטירת רחל אמנו אמו של יוסף הצדיק.

מדובר בכניסה שניה במתכונת מצומצמת מאז פרוץ המגפה. בשל הקורונה לא התקיימה כניסת המונים לתפילה גם הפעם, ובכניסה השתתפו 20 איש בלבד: ראש מועצה אזורית שומרון יוסי דגן, סגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין הגמ"ר שומרון עזריאל פרלמן, אנשי מנהלת יוסף והמקומות הקדושים של המועצה האזורית שומרון ובני המשפחה הגרעינית.

הברית המרגשת התקיימה לפנות בוקר על ידי המשפחה הגרעינית המצומצמת ביותר מדובר במשפחה שורשית שקשורה מזה שנים ארוכות לקבר יוסף וביקשה לא לפרסם את שמה מסיבת עיסוקו של אחד מבני המשפחה. הבן נקרא בנימין, על שם בנימין בנה של רחל אמנו, שהיום יום פטירתה, והיא נפטרה בזמן הולדתה את בנה בנימין. על כן זהו גם יום לידתו של בנימין אחיו של יוסף הצדיק ובנה של רחל אמנו.

הברית התקיימה על כיסא אליהו שהיה מוצב לפני נטישת קבר יוסף בשנת 2000 בישיבת עוד יוסף חי. בזמן נטישת הקבר ניתנה הוראה להשאיר הכל מאחור מלבד ספרי הקודש, אולם אחד הקצינים הציל את כיסא אליהו וזה הוחזר הלילה לראשונה מאז נטישת הקבר לקיום הברית.

בברית המילה השתתפו יחד עם המשפחה מחט שומרון אל"מ רועי צוויג וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן שבירך את בני המשפחה: "מרגש להגיע לכאן ביום פטירת רחל אמנו, ויום הולדתו של בנימין. זו היסטוריה ברית בקבר יוסף אחרי כל כך הרבה שנים. אני מאחל לרך הנולד ולמשפחה, שאת הבר מצווה יזכה לעשות כאן עם ישיבת קבר יוסף בצורה מלאה, עם צהל שנמצא כאן כל הזמן, שנזכה לחזור לכאן, ובע"ה שממשלת ישראל תלמד עוז וגבורה מיוסף הצדיק, ומבנימין הצעיר לבנות את כל מרחבי ארץ ישראל".

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת המועצה האזורית שומרון יחד עם מנהלת המקומות הקדושים של המועצה. ראש מועצת שומרון הודה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, לרס"ן אלעזר פרמן קצין הגמ"ר של החטיבה, ולכל חיילי חטיבת שומרון, שליוותה את הכניסה ולמנהלת המקומות הקדושים שליד המועצה.

באדיבות מועצה אזורית שומרון
באדיבות מועצה אזורית שומרון
באדיבות מועצה אזורית שומרון
באדיבות מועצה אזורית שומרון

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: