מבזקים

השחיין האולימפי יעקב טומרקין מונה לראש תחום לימודי השחייה בוינגייט

תוכן עניינים

האלוף האולימפי יעקב טומרקין החל בחפיפה עם המאמן היוצא חנן גלעד ועיקר מעייניו בשנה הקרובה ימשיכו להיות נתונים למשחקים האולימפיים בטוקיו 2021

אהרון קלפה | ז' בטבת תשפ"א | יום שלישי 22 בדצמבר 2020 | מערכת ישראל ניוז

טומרקין בוגר אקדמיית וינגייט למצוינות בספורט, ובוגר קורס ייחודי למאמני שחייה אולימפיים, ימלא את תפקיד ראש תחום השחייה בבית הספר במקומו של ראש התחום היוצא, המאמן הוותיק חנן גלעד. לאור ניסיונו העשיר יוביל טומרקין בתפקידו החדש כראש תחום, את מערך קורסי המאמנים והמדריכים בענף השחייה בבית הספר.

טומרקין בן ה-28, נשוי ואב לשתי בנות, הוא שחיין אולימפי ישראלי, אלוף ושיאן ישראל בשחייה ונחשב לאחד השחיינים הישראלים הטובים ביותר בכל הזמנים שמחזיק בשיא הישראלי במשחים ל-100 מטר גב ול-200 מטר גב ובמשחים בבריכת 25 מטר ב-200 מטר גב, 200 מטר חזה, 100 מטר מעורב אישי וב-200 מטר מעורב אישי.

חנן גלעד שמילא את התפקיד בהצלחה רבה ב-15 השנים האחרונות, ימשיך לא רק כמנטור וכחונך אלא ימשיך לשמש כמרצה מוביל בקורסי המאמנים והמדריכים השונים בענף השחייה.

יעקב טומרקין: "הופתעתי ושמחתי מאוד כשיעקב ג'ינו, מנהל ביה"ס למאמנים, פנה אליי בהצעה לשמש כראש תחום לימודי השחייה וכמובן שבירכתי על ההזדמנות. זו הזדמנות מצוינת בשבילי לא רק להביא את הניסיון שלי כשחיין תחרותי ברמה הבינלאומית, אלא גם לנהל ולהוביל את לימודי השחייה ולהביא איתי משהו חדש ורלוונטי אל הקורסים השונים ולהנגיש אותה בקורסי המאמנים הרלוונטיים. המטרה היא בהחלט להישאר עכשוויים, מקצועיים וחדשניים".

יעקב ג'ינו, מנהל בית הספר למאמנים ולמדריכים: "אני שמח וגאה על כך שדמות כמו יעקב טומרקין שהגיע להישגים גדולים, יוביל את לימודי השחייה בבית הספר. בנוסף לניסיונו העשיר והמשמעותי כשחיין אולימפי, טומרקין סיים בהצלחה רבה קורס מאמנים ייחודי, וזכה להתאמן אצל טובי המאמנים בארץ ובעולם. אני מאמין שמגמה זו תימשך בבית הספר גם בעתיד, במסגרתה ספורטאי צמרת בישראל ישתלבו בבית הספר למאמנים כאן בוינגייט ויוכלו לתרום רבות לאור מעמדם ומניסיונם, ולשמש כדמויות לחיקוי. אני סמוך ובטוח שיעקב טומרקין יוביל את תחום לימודי השחייה בבית הספר שנים רבות ובהצלחה רבה.

אנו נהנים מחנן גלעד שנים רבות הנמנה עם הטובים ביותר בתחום זה. אני שמח שחנן ממשיך איתנו כחלק חשוב ממערך תחום השחייה. אנו מעריכים מאוד את תרומתו הרבה לבנייה של הקורסים ולמיצובם כקורסים המובילים בארץ ללימודי אימון והדרכה בענף השחייה בארץ"

חנן גלעד: "יעקב טומרקין הוא בבחינת 'דם חדש' וכניסתו לתפקיד משקפת את השאיפה להכניס שיטות חדשות ומתקדמות עם הפנים לעתיד. אני מכיר את טומרקין מאז שהיה בן 13 כשהבאתי אותו לאקדמיה ואימנתי אותו כמה שנים טובות. אני בהחלט מברך על המינוי אבל צריך לזכור שעבור טומרקין זו שנה אולימפית ולאור הפנים הרבות של התפקיד, הוא ייכנס לתפקיד אט אט וייקח את הזמן כדי ללמוד את רזיו. כמובן שאלווה ואעשה את הכול כדי להכניס את יעקב לתפקיד בהצלחה".

יעקב יג'נו ויעקב טומרקין באדיבות מכון וינגייט
יעקב יג'נו ויעקב טומרקין
באדיבות מכון וינגייט
לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: