מבזקים
דף הבית / חדשות / שמחה גולדין: "המסע שלכם נחוץ להשבתו של הדר לביתו"

שמחה גולדין: "המסע שלכם נחוץ להשבתו של הדר לביתו"

עשרות צעירים חרדים העומדים לפני גיוס ליחידות קרביות, בחרו לחגוג יום הולדת לחייל הדר גולדין ז"ל במסע מיוחד להשבתו. אביו שמחה גולדין: "המסע שלכם נחוץ להשבתו של הדר לביתו"

אהרון שרוי | ו' באדר תשפ"א | יום חמישי 18 בפברואר 2021 | מערכת ישראל ניוז

את יום הולדתו ה-30 של החייל הדר גולדין שנפל בצוק איתן, תציין המשפחה כשגופתו עדיין מוחזקת בידי החמאס בעזה. אך קבוצת צעירים חרדים העומדים לקראת גיוס לחטיבת גבעתי, החליטו לציין את יום ההולדת בריצה ומסע מיוחד למען השבתו של הדר.

הצעירים החרדים שמלווים על ידי ארגון שח"ר שמכין אותם לקראת הגיוס, התוודעו לדמותו של הדר ולסיפור נפילתו ההירואי והפכו אותו למודל עבורם של לוחם ללא חת בסיירת גבעתי מחד ובוגר ישיבות ותלמיד חכם מאידך. במהלך החודשים האחרונים עסקו הצעירים בפעילות גופנית ואימוני כושר לקראת הטירונות והגיוס למסלול ייעודי ללוחמים חרדים בגבעתי.

למעלה מ-30 צעירים חרדים לבושים בחולצות בצבע הסגול של גבעתי השתתפו במסע המיוחד שיצא מאתר הזיכרון של חטיבת הצנחנים באנדרטת ח"ץ שחור הסמוכה לגבול עזה.

גם שמחה גולדין אביו של הדר ז"ל, השתתף בריצה ושוחח עם המלש"בים החרדים. בדבריו לחניכים החרדים אמר: "אני מתרגש עד דמעות לראות נוער חרדי, שרוצה להתגייס וללכת בדרכו ובמורשתו של הדר, באמונה גדולה ובהקרבה עצמית למען עם ישראל. המסע הזה שאתם עושים הוא נחוץ להשבתו של הדר הביתה. יש חוזה בין המדינה לבין הלוחמים באחריות להשיב כל לוחם שנעדר לחיק משפחתו ולארצו, על אף שהחוזה עדיין לא קויים אנחנו מחויבים להמשיך לשרת בצה"ל כדי להבטיח את בטחון עם ישראל וארץ ישראל".

יואב (זימי) זמרן ממנהל החינוך ירושלים שיזמו את המסע אמר לבני הנוער: "דווקא בתקופה הזו הדבר חשוב שבעתיים, אתם ההוכחה לערבות הדדית הקיימת בעם ישראל. אני מלווה לוחמים חרדים מזה שנים רבות, והתרומה שלכם לביטחון המדינה היא עצומה".

הרב חנוך רוגוזינסקי ראש פרויקט שח"ר ומייסד פלוגת תומר (הפלוגה החרדית בגבעתי) ביקש מבני הנוער להמשיך במסע להשבת הבנים עד שיוחזרו. "כאשר תצהירו אמונים כטירונים צעירים תוסיפו את ההצהרה הזאת בליבכם: הנני מתחייב בהן צדקי להקדיש את כל כוחותיי ואת כל מרצי להשבת הבנים, בני העם הזה, שחירפו נפשם, והקריבו את חייהם, להגנת המולדת וחירות ישראל, הנני מתחייב לזכור ולא לשכוח, לעשות הכל להשבתם הביתה, להשיב את הדר הביתה" סיים הרב רוגוזינסקי.

באדיבות המצלם
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם
באדיבות המצלם

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

בדוק גם

באדיבות סופיה ישראל

אלף תושבים נבדקו עד כה בתחנת הבדיקות המהירות בטייבה

המאבק בנגיף הקורונה בחברה הערבית תופס תאוצה, כ – 1,000 תושבים נבדקו עד כה בתחנת …