מבזקים

הזעת לילה פסקה בעזרת טיפול יחיד באוסטאופתיה

טיפול אחד במרפאת כללית רפואה משלימה בכפר סבא הוא כל מה שנדרש כדי להשיב את איכות החיים לאימא ל-3 מהשרון שסבלה במשך חודשים ארוכים: "רוצה רק להגיד לה תודה"

עדי דגרי דנן | י"ז באייר תשפ"א | יום חמישי 29 באפריל 2021 | מערכת ישראל ניוז

מוכנה לקיץ: הזעת הלילה פסקה אחרי חודשים של שינה טרופה בעזרת טיפול יחיד באוסטאופתיה. מדובר ברפואה במגע, המבוססת על אנטומיה ופיזיולוגיה, שבמקור נועדה לעזור לאנשים להחלים ממחלות קשות בתקופה שקדמה לשימוש בתרופות והמצאת האנטיביוטיקה. בימינו יכולה לסייע בטיפול בבעיות שונות במסגרת הרפואה המשלימה האינטגרטיבית ביחד עם טיפול הרפואה הקונבנציונלית.

שיטת הטיפול הזאת היא זאת שהצליחה לסייע לשרון, אם ל-3 מאזור השרון להיפטר מהזעת לילה חמורה ששיבשה את איכות החיים שלה במשך חודשים ארוכים. שרון מספרת כי במשך כל אותה תקופה היא פנתה לרופאים וטיפולים שונים אך אלה לא הועילו.

"בהמלצת רופא המשפחה שלי פניתי לאבחון של רופאה ברפואה משלימה ומשם הגעתי לטיפול ראשון אצל ענת, אוסטאופתית במרפאת כללית רפואה משלימה בכפר סבא. ענת היתה קשובה, אמפתית ונינוחה. אני הייתי מאוד סקפטית, אך ענת הסבירה לי בסבלנות, ענתה לכל שאלה שלי בחיוך ואהבה. הטיפול היה נעים אבל אני לא חשבתי שיועיל במשהו כי לא הרגשתי משהו מיוחד, אך יצאתי בהרגשה טובה, כי האופטימיות של ענת מילאה אותי".

"מאותו הלילה לא הזעתי כלל! בנוסף סיפרתי לענת שאני סובלת משיעול חזק וליחה ששום תרופה לא מעבירה, גם זה עבר אחרי הטיפול – כך שלטיפול השני עם ענת הגעתי שבוע לאחר מכן עם רצון עז לחבק אותה ולהגיד לה תודה! בעזרתה הרבה, ובעיקר בהקשבתה החזירה לי את איכות החיים שלי. אני ישנה לילה שלם דבר שלא זכיתי לו כמה חודשים".


אוסטאופתית, ענת גרינברג. צילום: יח"צ

ומה אומרת ענת האוסטאופתית? "הצלחת הטיפול הזה היא לא נס או פלא, אלא תוצר של רפואה מדויקת", מסבירה ענת גרינברג. "השיחה שערכתי עם המטופלת לצד טיפולי המגע איתרו את המקור להזעת הלילה, טראומה או אירוע סטרס גדול שעבר על המטופלת תקופה לא קצרה לפני הטיפול שהשתחרר מהגוף לאיטו באמצעות הזעת הלילה ותחושה של שרירים תפוסים באזור הפנים, אלו גם השפיעו על הצוואר, הגרון והשיעול והליחה שהציקו לה".

"לאחר האבחון הזה, היה אפשר להתאים את טיפול המגע יחד עם שיחה ומתן המלצות להמשך שיושמו על-ידי המטופלת וסייעו לה להעלים את התופעה ולחזור לישון טוב. שרון היא מקרה אחד, אך כמוה יש בערך כשליש מהמטופלים שלי שחווים שיפור ניכר כבר אחרי טיפול אחד או טיפולים בודדים בלבד, ולא רק בהזעה או במקרים של שיעול או ליחה. האוסטאופתיה מציעה דרך נוספת לסייע בטיפול בכאבים שונים בעיקר בגב ובמערכת השלד והשרירים, בבעיות המערכת העיכול, בעיות של תינוקות, נשים בהריון, נשים מניקות ועד לבעיות המאפיינות את בני הגיל השלישי", מסכמת ענת.

בדוק גם

איך תסייעו לילדים להתמודד עם האסון במירון?

הורים הם מקור החוזק של הילדים. מומחים במרכז לבריאות הנפש גהה מקבוצת ככלית יצאו בהמלצות …