מבזקים

מדינות האיחוד האירופי נפתחות לתיירות

תוכן עניינים

זה קורה היום: ‏הדרכון הירוק של מדינות האיחוד האירופי נכנס לתוקפו בכל אירופה. לפניכם כל מה שצריך לדעת על תעודת הבריאות של האיחוד האירופי, שהחל ממחר היא זמינה ותקפה ומאפשרת תנועה חופשית בטוחה בין כל מדינות אירופה

גבריאל ודררו | כ"א בתמוז תשפ"א | יום חמישי 1 ביולי 2021 | מערכת ישראל ניוז

תעודת הקורונה הדיגיטלית של האיחוד האירופי זמינה בכל מדינות האיחוד האירופי החל מה-1 ביולי 2021 והיא מאפשרת תנועה חופשית בטוחה של אזרחים בין מדינות האיחוד האירופי במהלך מגפת הקורונה.

להלן כל מה שצריך לדעת על הדרכון הירוק של האיחוד האירופי. התעודה של האיחוד האירופי היא הוכחה דיגיטלית שהנושא אותה חוסן נגד קורונה, קיבל תוצאת בדיקה שלילית או החלים מקורונה.

מאפייני התעודה:
בפורמט דיגיטלי ו / או נייר
מציגה קוד QR
ניתנת חינם
בשפה הלאומית ובאנגלית
בטוחה ומאובטחת
תקפה בכל מדינות האיחוד האירופי

כיצד מקבלים את התעודה? הרשויות הלאומיות מופקדות על הנפקת התעודה, שיכולה להיות מונפקת על ידי מרכזי בדיקה או רשויות בריאות, או ישירות דרך פורטל eHealth. ניתן לשמור את הגרסה הדיגיטלית במכשיר נייד. ניתן לבקש גם גרסת נייר. בשתיהן יהיה קוד QR המכיל מידע חיוני, כמו גם חתימה דיגיטלית לוודא שהתעודה אותנטית. המדינות החברות הסכימו על מתכונת אחידה של הגרסאות האלקטרוניות והמודפסות כדי להקל על ההכרה.

כיצד מסייעת התעודה לתנועה חופשית?
האישור הדיגיטלי של האיחוד האירופי יתקבל בכל המדינות החברות באיחוד האירופי. בעל התעודה הדיגיטלית של האיחוד האירופי צריך יהיה פטור ממגבלות של תנועה חופשית. על המדינות החברות להימנע מהטלת מגבלות נסיעה נוספות על המחזיקים בתעודה, אלא אם כן הן נחוצות לצורך שמירה על בריאות הציבור. במקרה כזה המדינה חייבת להודיע לוועדה ולכל המדינות החברות האחרות ולהצדיק החלטה זו.

קוד QR
האישור הדיגיטלי של האיחוד האירופי מכיל קוד QR עם חתימה דיגיטלית כדי להגן עליו מפני זיוף. כאשר האישור נבדק, קוד ה-QR נסרק ומאומת את החתימה. לכל גוף מנפיק (למשל: בית חולים, מרכז בדיקות, רשות בריאות) סמל חתימה דיגיטלית משלו. כל הסמלים מאוחסנים במאגר מאובטח בכל מדינה. הנציבות האירופית בנתה מפתח אימות שדרכו ניתן לאמת את כל חתימות האישורים ברחבי האיחוד האירופי. הנתונים האישיים של בעל התעודה אינם נשמרים. הנציבות האירופית סייעה למדינות החברות בפיתוח תוכנות ואפליקציות לאומיות להנפקה, אחסון ואימות אישורים.

האם גם לא מחוסנים יכולים לנסוע למדינה אחרת באיחוד האירופי?
כן. התעודה הדיגיטלית של האיחוד האירופי אמורה להקל על תנועה חופשית באיחוד האירופי. חיסון לא יהיה תנאי מקדים לתנועה חופשית, שהיא זכות יסוד באיחוד האירופי. האישור הדיגיטלי יוכיח גם את תוצאות הבדיקות, הנדרשות לעיתים קרובות במסגרת מגבלות בריאות הציבור החלות.

האם זה משנה איזה חיסון קיבל נושא התעודה?
לא. אישורי חיסון יונפקו לאדם מחוסן בגין כל חיסון קורונה. המדינות החברות יצטרכו לקבל אישורי חיסון לחיסונים, שקיבלו אישור שיווק של האיחוד האירופי. כמו כן, על המדינות החברות להחליט האם הן מקבלות אישור חיסון לאחר מנה אחת או לאחר סיום מחזור חיסון מלא.

אילו נתונים כוללת התעודה, והאם הנתונים בטוחים?
האישור הדיגיטלי של האיחוד האירופי מכיל מידע הכרחי כגון:
שם,
תאריך לידה, תאריך ההנפקה,
מידע רלוונטי אודות חיסון / בדיקה / החלמה ומזהה ייחודי.

נתונים אלה נשארים בתעודה ואינם נשמרים כאשר האישור מאומת במדינה חברה אחרת. לצורכי אימות בודקים רק את תקפותה ואמינותה על ידי אימות מי שהנפיק אותה וחתם עליה. כל נתוני הבריאות נותרים בידי המדינה שהנפיקה את התעודה.

חשוב להדגיש: התעודה תקפה לאזרחי האיחוד האירופי. תעודת החיסון וההחלמה הישראלית מוכרת בכל מדינות האיחוד האירופי ומאפשרת כניסת ישראלים למדינות אירופה, כל יעד בהתאם להנחיות והדרישות של הרשויות המקומיות. עם זאת, כפי שפרסמנו, הישראלים יכולים להגיש בקשה למדינה החברה באיחוד לקבל את התעודה של האיחוד האירופי.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: