מבזקים

מפקד חדש לעוצבת הקומנדו

תוכן עניינים

אלוף-משנה מני ליברטי נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת ״עוז״, חטיבת הקומנדו החליף בתפקידו את אלוף-משנה קובי הלר, שכיהן בתפקיד במהלך שלוש השנים האחרונות ויכנס לתפקיד מפקד עוצבת "המפץ" בחודש הקרוב

אהרון קלפה | י"ד באלול תשפ"א | יום ראשון 22 באוגוסט 2021 | מערכת ישראל ניוז

טקס החילופים נערך הערב (א׳), במחנה "גור" (בית ליד), בראשות מפקד פיקוד המרכז, אלוף יהודה פוקס, מפקד עוצבת ״האש״, תת-אלוף עופר וינטר, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.


צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד עוצבת ״האש״, תת-אלוף עופר וינטר: "עוצבת הקומנדו, על יחידותיה, הנה עוצבת הדגל של צבא היבשה. בכל מפגש שלי עם היחידות, באימונים או בפעילות מבצעית, אני פוגש את טובי האנשים שיש היום בצה״ל, טובי בניה של הארץ הזו. אם הייתי צריך לזקק לכדי משפט אחד ולתאר את עוצבת הקומנדו כיום, תחת פיקודך קובי, הייתי בוחר במילים אלו בדיוק: העוצבה הינה כוח איכותי יותר, משמעותי מאוד, זריז, לוחמני וקטלני שאני סומך עליו כי יביא להכרעה בכל אחת מגזרות הלחימה בעת שידרש. מני, אני סומך עלייך שיחד עם המפקדים תמשיכו להוביל את העוצבה לניצחון, בנחישות ובמקצועיות ותעשו הכל, כדי להחזיר את הלוחמים הביתה לשלום״.

מדברי מפקד עוצבת "עוז" היוצא, אלוף-משנה קובי הלר: ״במהלך שלוש השנים האחרונות הגדרנו את המבנה וארגון לקרב כחלק מתפיסת הפעולה בעומק, דייקנו את היחידות לעשייה המבצעית ולמוכנות האופרטיבית בגזרות השונות ופיתחנו כושרי פעולה ומקצועות חדשים וייחודיים ללוחמים. כל אלו הפכו את הצוות למקצועי וקטלני, את הפלגה לעצמאית יותר ואת היחידה, כל אחת עם יתרונותיה שלה, ל׳מכונת מלחמה׳. תרומתן של היחידות, לביטחון השוטף בגבולות, וביהודה ושומרון, לא יסולא בפז. עוצבת הקומנדו ייחודית ביבשה ואף בצה״ל כולו. עוצמתה בשילוב נדיר של סדיר ומילואים, מסה של איכות כוח אדם בכשירות גבוהה, בכושר קרבי מרשים, במקצועיות הפרט ובשדרת פיקוד איכותית.
בחזון העוצבה, הגדרנו את המשאב האנושי למכפיל הכוח הגדול ביותר. אין לנו נמרים ולא טנקים, לא איתנים ומטוסים. האדם הוא המשאב החשוב ביותר ביחידות הקומנדו, השקענו בו יותר מהכל. המקום הזה הוא פנינה ביבשה. איננו ששים אלי קרב, אך אם נדרש לכך, נחתור למגע עם האויב, נכה בו בעוצמה הנדרשת ועם קטלניות גדולה מבעבר, עד להכרעתו, עד לניצחון.
מני היקר, אין גאה ממני שאתה הוא מחליפי, אין מתאים וראוי ממך להמשיך את מירוץ השליחים בקומנדו. מאחל לך הצלחה רבה בהמשך״.

מדברי מפקד עוצבת "עוז" הנכנס, אלוף-משנה מני ליברטי: ״בחרדת קודש ובהתרגשות עצומה אני מקבל היום את הפיקוד על עוצבת הקומנדו, מקבל את הזכות הגדולה לפקד על הטובים שבטובים. אני מודע לאחריות ענקית זו ואני ערוך ונכון לאתגר. עוצבת הקומנדו הוקמה על מנת להיות ראשונה להכריע את האויב בעומק ובחזית – נעשה כל שביכולתנו להצדיק מטרה זו. באימונים מורכבים, בעמל על תוכנית אופרטיבית רלוונטית, בפיתוח אנשינו ובעיסוק במבנה וארגון לקרב. לצד המוכנות למלחמה, נמשיך להיות יוזמים והתקפיים במבצעים, בביטחון השוטף למול הטרור ומבצעים חשאיים במסגרת המערכה שבין המלחמות. קובי, יותר מעשרים שנה עברו מאז קורס הקצינים בו ישנו בחדרים סמוכים, אני מודה לך מעומק הלב שאתה מעביר לי עוצבה מצטיינת בשגרה, בחירום ובעיקר בפיתוח אנשיה. מאחל לך הצלחה רבה באתגר הגדול הבא״.

קורות חייו של אלוף-משנה קובי הלר:

אלוף-משנה קובי הלר נולד בשנת 1977 והתגייס בשנת 1997 לחטיבת "גולני".
2006-2007 – שירת כסגן מפקד גדוד ברק בחטיבת "גולני".
2007-2008 – שירת כסגן מפקד יחידת "אגוז".
2008-2009 – שירת כראש לשכת ראש אגף התכנון.
2011-2013 – שירת כמפקד גדוד הסיור של חטיבת "גולני".
2013-2014 – שירת כמפקד גדוד הדס בבית הספר לקצינים – בה"ד 1.
2014-2016 – שירת כמפקד יחידת "דובדבן".
2016-2018 – שירת כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה.
2018-2021 – שירת כמפקד עוצבת "עוז".
אלוף-משנה קובי הלר הינו בוגר קורס פיקוד ומטה, בעל תואר ראשון במדעי המדינה ומשאבי אנוש
מאוניברסיטת "אריאל" ובעל תואר שני במדעי המדינה מאוניברסיטת "חיפה".
אלוף-משנה הלר נשוי ואב לשבעה.

קורות חייו של אלוף-משנה מני ליברטי:

אלוף-משנה מני ליברטי נולד בשנת 1979 והתגייס בשנת 1997 לגדוד "חרוב", שלימים, יחד עם
גדודים נוספים, הרכיבו את חטיבת "כפיר".
2007-2008 – שירת כסגן מפקד גדוד "בזלת" בחטיבת הנח״ל.
2008-2009 – שירת כמפקד מגמה בבסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הנח״ל.
2009-2011 – שירת כראש לשכת מפקד פיקוד המרכז.
2011-2014 – שירת כמפקד גדוד הסיור בחטיבת הנח״ל.
2014-2015 – שירת כמפקד גדוד "הדס" בבית הספר לקצינים )בה״ד 1.)
2015-2017 – שירת כמפקד בסיס האימונים החטיבתי של חטיבת הנח״ל.
2017-2019 – שירת כמפקד עוצבת ״חירם״.
2019-2021 – שירת כקצין אגף המבצעים בפיקוד הדרום.
אלוף-משנה מני ליברטי הינו בוגר קורס פיקוד ומטה ובעל תואר ראשון במדעי המדינה
מאוניברסיטת "בר אילן".
אלוף-משנה ליברטי נשוי ואב לשלושה.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: