מבזקים

הקוקטייל שהציל את טראמפ מקורונה ישווק בבריטניה

תוכן עניינים

תרופה חדשה לקורונה, 'רונאפרב', תהיה זמינה לחולי נגיף הקורונה ברחבי בריטניה בשבוע הבא, כך מסרה ממשלת בריטניה – מדובר באותה התרופה ששימשה לטיפול בנשיא ארה"ב דאז דונלד טראמפ, שהגדיר אותה כלא פחות מאשר "ה-תרופה" לקוביד-19

רון אטיאס | י"ד בתשרי תשפ"ב | יום שני 20 בספטמבר 2021 | מערכת ישראל ניוז

בשורה טובה לבריטים: אתר הבראו מדווח כי הקוקטייל שהציל את טראמפ מקורונה יופץ ברחבי בריטניה: "זוהי תרופה חדישה ומיוחדת". התרופה היא טיפול משולב של נוגדנים מונוקלוניאליים הניתנת באמצעות זריקות או אינפוזיות. היא מתחברת עם נגיף הקורונה ומונעת מהמחלה להגיע לתאים במערכת הנשימה ביעילות. עוד נאמר כי היא פועלת באופן דומה לתגובה חיסונית-טבעית.

התרופה, שפותחה במשותף על ידי 'רושה' ו'רג'נרון', תשמש תחילה בקרב אלה עם תגובה נוגדנית חלשה לנגיף, כך מסרו רשויות הבריאות הבריטיות ביום שישי. "הבטחנו טיפול חדיש למטופלים הפגיעים ביותר שלנו בבתי חולים בבריטניה ואני שמח שזה יציל חיים כבר משבוע הבא", אמר שר הבריאות סאג'יד ג'ויד בהצהרה שהודיע ​​על השקת רונאפרב. התרופה תשמש לטיפול בחולים ללא נוגדנים ל-SARS CoV-2 שהם בני 50 ומעלה, או בני 12 עד 49 והנחשבים כבעלי מערכת חיסון פגיעה.

הזכאות לטיפול תיקבע באמצעות בדיקת נוגדנים, כאשר אלה שמראים היעדר "תגובה נוגדנית קיימת מספקת" יאושרו לקבלת התרופה. 'Ronapreve' בשמה הלועזי קיבלה אור ירוק לשימוש בבריטניה על ידי הרשות הרגולטורית לתרופות (MHRA) עוד באוגוסט.

התרופה היא טיפול משולב של נוגדנים מונוקלוניאליים הניתנת באמצעות זריקות או אינפוזיות, היא מתחברת עם נגיף הקורונה ומונעת מהמחלה להגיע לתאים במערכת הנשימה – ביעילות נאמר כי היא פועלת באופן דומה לתגובה חיסונית-טבעית.

התרופה זכתה לתשומת לב עולמית כאשר נשיא ארה"ב לשעבר דונלד טראמפ נדבק בקוביד-19 במהלך כהונתו והוצע לו טיפול ניסיוני. לדברי טראמפ, התרופה הוכיחה יעילות גבוהה, כאשר הנשיא דאז כינה אותה כ"תרופה" האולטימטיבית לקורונה.

מקור: https://hebrewnews.com/article/42725

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: