מבזקים

מפקד חדש לשייטת ספינות הטילים

תוכן עניינים

אלוף-משנה ארז בן ציון נכנס לתפקיד מפקד שייטת ספינות הטילים של זרוע הים, במקומו של אלוף-משנה מאיר עזורי, אשר כיהן בתפקיד בשנתיים האחרונות וצפוי לסיים את שירותו הצבאי לאחר כ-28 שנות שירות

שלום שי גיחז | כ"ג בתשרי תשפ"ב | יום רביעי 29 בספטמבר 2021 | מערכת ישראל ניוז

טקס חילופי המפקדים נערך הערב (ד׳), בבסיס זרוע הים בחיפה, בראשות מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה, מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף טל פוליטיס, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.


צילום: דובר צה"ל


צילום: דובר צה"ל

מדברי מפקד זרוע הים, אלוף דוד סער סלמה: ״לשייטת ספינות הטילים מרכיב חיוני וחשוב מאין כמותו ביצירת זרוע ימית חזקה, איכותית, הפועלת בעוצמה ובחכמה אל מול חופים קרובים ורחוקים. ספינותיה עתירות טכנולוגיה, כלי נשק חדשניים ומתוחכמים, אמצעי איסוף וגילוי מהמתקדמים ביותר, אך מעל לכל – נושבת רוח מעולה באנשיה. השילוב בין השניים זהו "הקלף המנצח". המציאות במזרח התיכון מחייבת את צה״ל ואת זרוע הים להיות חזקים לטובת הרתעה והכרעה ביום פקודה. אנו חורטים על דגלנו להיות כשירים, מוכנים וזמינים לכל תרחיש. עשייה מורכבת ביחידה מובלת על ידי העומד בראשה – המפקד, מתווה הדרך. מאיר, בתקופה עצומה ומאתגרת הובלת בשקט ובבטחה את הספינות אל מגוון המשימות בהן עמדו בהצלחה. תודה לך על שנים רבות של פיקוד במרחבים משמעותיים לזרוע הים והצלחה רבה בדרכך החדשה. ארז, מהיכרותי איתך אני סמוך ובטוח כי בהובלתך, עמוד השדרה של כוחות השטח הימיים של זרוע הים – שייטת ספינות הטילים, תמשיך להיות אבן הראשה בביטחונה הימי של מדינת ישראל".

מדברי מפקד שייטת ספינות הטילים היוצא, אלוף-משנה מאיר עזורי: ״שייטת ספינות הטילים, בגאווה רבה אני עומד מולכם ומודה על שנתיים בהן זכיתי להיות מפקדכם. בזכותכם, שייטת 3 הינה יחידה עוצמתית, משמעותית וחזקה אשר מהווה זרוע אסטרטגית ארוכה למדינת ישראל. לוחמים ולוחמות, יחד בנחישות, חתירה לניצחון, מקצועיות ודיוק עמדנו מול מורכבויות ואתגרים רבים. ארז, לוחם וותיק עם עוצמות רבות הינך זוכה לפקד על יחידה מדהימה ומשמעותית מאחל לך הצלחה רבה״.

מדברי מפקד שייטת ספינות הטילים  הנכנס, אלוף-משנה ארז בן ציון:״לא כל יום מזדמנת לאדם הזכות לפקד על היחידה בה גדל והתעצב, אני מאושר לחזור הביתה. זוהי שליחות וזכות גדולה עבורי והאחריות היא גדולה אף יותר. מאיר, אני מצדיע לך על הובלת השייטת בעשייה מבצעית מגוונת ואיכותית, דע כי תמיד נהיה לך משפחה ובית. כעת בבואי להוביל יחידה עתירת עשייה ועיטורים שפורצת כל דמיון בשנים האחרונות, אני מתחייב להמשיך להוביל את השייטת במוכנות, במקצוענות ובערכיות. נמשיך ללמוד, ליזום ולפעול ברעות, עבודת צוות ובחשיבה יצירתית אל מול הסביבה הדינמית בה אנו פועלים לנצח כל משימה ולהגן על מדינת ישראל״.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: