מבזקים

טקס חילופי ראש שירות הביטחון הכללי

ראש השב"כ הנכנס, רונן בר: "יום חילופי ראש ארגון הוא יום עם תחושת התחדשות בארגון, יום עם תחושת חג והקלה למסיים ואצלי מהבוקר זה יום עם תחושת אחריות כבדת משקל

שלום שי גיחז | ז' בחשוון תשפ"ב | יום רביעי 13 באוקטובר 2021 | מערכת ישראל ניוז

היום (ד') התקיים טקס חילופי ראש שירות הביטחון הכללי (שב"כ) בין ראש השב"כ היוצא, נדב ארגמן, וראש השב"כ הנכנס, רונן בר, במשרד ראש הממשלה בירושלים. באירוע השתתפו שר הביטחון, שר האוצר, השר לביטחון פנים, שר המשפטים, שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, שר המודיעין, שר התרבות והספורט, שר התקשורת, שרת החדשנות והמדע, הרמטכ"ל, ראש המוסד, מפכ"ל המשטרה, היועץ המשפטי לממשלה, נציב שירות המדינה, מזכיר הממשלה, נציגי משפחות שכולות ובכירים נוספים.


צילום: חיים צח / לע"מ

ראש הממשלה, נפתלי בנט אמר בין השאר כי "זהו רגע מיוחד, הרגע הזה, שבו האחריות המחייבת והתובענית כל-כך עוברת מראש אחד למחליפו. נדב, אנחנו מכירים שנים, אבל בחודשים האחרונים התוודעתי אפילו יותר לעומק, לרוח המיוחדת והמדויקת שהבאת איתך לשירות. מצד אחד, אחריות ושיקול דעת. מצד שני, פייטריות. הבנה בהירה ועמוקה של האויב שניצב מולנו, בלי אשליות, חתירה למגע ושאיפה להביא תוצאה ברורה, לא תיקו.

בדבריו, אמר ראש השב"כ היוצא, נדב ארגמן: "בימים אלה אני מסיים חמש שנים וחצי כראש שירות הביטחון הכללי, וחותם פרק של 38 שנים בארגון המיוחד הזה ו-43 שנים בשירות מדינת ישראל. נפלה בחלקי זכות גדולה למלא את התפקידים הללו, להיות בצמתים מרכזיים, להתייצב לאורך שנים כה רבות בחזית ההגנה על ביטחון ישראל. זוהי זכות, שבצידה גם תחושת חובה עמוקה. הדרך לשמירה על ביטחון ישראל ועל עוצמתה היא מרוץ שליחים אינסופי. לכל אחד שמור בו מקטע, ועל כל אחד חלה החובה לעשות את חלקו על הצד הטוב ביותר.

מדברי ראש השב"כ הנכנס, רונן בר: "יום חילופי ראש ארגון הוא יום עם תחושת התחדשות בארגון, יום עם תחושת חג והקלה למסיים ואצלי מהבוקר – יום עם תחושת אחריות כבדת משקל. נדב מסיים בארגון תקופה ארוכה, וכאחד שעמד לצידו חלק ניכר מהדרך – אני יכול גם להעיד שמאוד מוצלחת. נדב, לקחת את הארגון קדימה בתחומים רבים ואין לי ספק שהם יהוו תשתית משמעותית לשנים הבאות.

בהמשך לשיחתנו, ראש הממשלה אולי מינית אותי לקפטן, אבל אני זכיתי לנבחרת שההגנה הטובה שלה היא ההתקפה ואשר לא תמתין לאף מחבל בקו השער, אלא תחדור דרך קבע לסכל כוונות ברחבת היריב.

האיום המרכזי לשלום האזור, הציר השיעי בהובלת איראן, מכונה של טרור, ריגול והשפעה, ימשיך לעמוד בלב העיסוק של קהיליית המודיעין ובתוכה השירות. מתוקף תפקידו ואחריותו יפעל השרות לסכל איום זה בכל מקום בו יזהה אותו – בארץ, בחו"ל ובזירת הסייבר.

מכל הארגונים, שב"כ הוא היחיד הנמצא ביום-יום בצומת המורכב והעדין שקיים בין זכויות היסוד השונות, אלו הכתובות של הדמוקרטיה ואלו הלא כתובות של מגילת זכויות האדם ובעיקר בצומת בין הזכות לביטחון ולחיים ובין הזכות לפרטיות ולכבוד האדם. אני מקווה שבכל צמתי ההחלטה יהיה לנו את הכח, האומץ והתבונה לאזן נכון בין מרכיבים אלו, ושנוכל לממש תוך שיקול דעת את עקרונות הדמוקרטיה המתגוננת.

רבות דובר לאחרונה על האלימות הגוברת בכלל ובחברה הערבית בפרט. השירות לא יישאר לעמוד מנגד. אחרי שנלמד את הנושא, נציג את האיזון הנכון שבין תרומתנו לחיזוק המשטרה לבין הגברת מעורבות השירות. ברור לנו שזו משימה לאומית.

השירות הוא ארגון של אנשים. המארג הרב-דורי מהווה מדגם מייצג של החברה הישראלית, אבל יותר מהכל זהו ארגון של אנשים מצוינים. חדורי מטרה, משוכנעים בצדקת הדרך וחברים אמיתיים. גם התמיכה שאני קיבלתי הייתה בשבילי תזכורת לכך. יהיה לי הכבוד להוביל את הנבחרת המופלאה הזו מתוך מחויבות לשמירה על בטחון אזרחי המדינה".

בדוק גם

המפקד החדש לאוגדת יהודה ושומרון נכנס לתפקידו

תת-אלוף אבי בלוט נכנס לתפקיד מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון במקומו של תת-אלוף יניב אלאלוף, …