מבזקים

נאט"ו מסרבת להכריז על איסור טיסה מעל אוקראינה

תוכן עניינים

נאט"ו סרבה לבקשת נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי להכריז על השטח האווירי של המדינה כאזור אסור לטיסה, כפי שנעשה בסכסוכים אחרים ועל מנת להפחית מכמות ההרוגים האזרחים. אזרחים שרובם מצאו את מותם כתוצאה מהפצצות רוסיות מכוונות על יעדים אזרחים

גבריאל ודררו | א' באדר ב' תשפ"ב | יום שישי 4 במרץ 2021 | מערכת ישראל ניוז

מזכיר המדינה האמריקאי בלינקן הסביר את סירובו כי "צעד זה יחייב את הברית ליירט מטוסים רוסיים בגיחות מעל אוקראינה, דבר שעלול להביא למלחמה כוללת אותו אנו מנסים בכל הכוח למנוע וזה לא דבר פשוט. לא בטוח שנצליח גם בלי איסור טיסה כזה. אנו מסייעים לאוקראינים בכל דבר שנוכל אך יש לנו אחריות לא לדרדר מדינות נוספות למעגל".

נשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי תוקף את נאט"ו בתגובה לסירוב נאט"ו לאיסור טיסה מעל אוקראינה. הנשיא זלנסקי אמר כי "מעתה ברית נאט"ו חולקת באחריות רוסיה לאלפי החפים מפשע שנהרגים בהפצצות הרוסיות החסרות אבחנה".

בתוך כך, מעצים משבר הפליטים. האו"ם מדווח כי מספר הפליטים האוקראינים מתקרב ל-1.5 מיליון איש. אחת הערכות היא כי הפצצות מכוונות של מרכזי הערים והאוכלוסיה, נועדו להעצים את המשבר ההומניטארי על מנת להציף את מדינות נאט"ו בפליטים וללחוץ עליהם להסכים לויתורים.

גם עזיבת העיתונאים את רוסיה עקב המצב, קורית בעקבות חקיקת חוק של 'דיס אינפורמציה' שעונש הוא 15 שנות מאסר בכלא. העיתונאים הזרים עוזבים את רוסיה, רשתות החדשות הגדולות מפסיקות את הסיקור מהמדינה, כלי תקשורת ליברלים או בעלי ביקורת על המשטר נסגרים ולמעשה בתוך ימים לא נוכל לדעת על היקף המחאה נגד המלחמה, או כל דבר אחר הקורה ברוסיה. פוטין החזיר את מסך הברזל לקדמת החיים של כולם.

התרחבות הסנקציות על רוסיה מצד דרום קוריאה עם ענקית התקשורת ומכשירי החשמל. גם סמסונג הצטרפה לסנקציות, דבר שיחד עם הפסקת המכירה של אפל עשויה להקשות מאוד על הימצאות טלפונים ניידים, טאבלטים ורשמה ארוכה של מכשירי חשמל ברוסיה שלא מיוצרים שם גם סינגפור הצטרפה הלילה למדינות שהטילו סנקציות על רוסיה בעקבות הפלישה והרג האזרחים בהפצצות.

הבידוד הרוסי מתרחב ומגיע גם לספורט. איגוד ההתעמלות הבינלאומי החליט להשעות שחקנים וגם שופטים מרוסיה ומבלרוס, מכל פעילות.

משרד ההגנה הרוסי הודיע כי ינצור את האש בשעה 10:00 בערים מריופול וולונבאחה שהוא צר עליהן על מנת לאפשר לאזרחים לעזוב את המקום. לאחר סיום הפסקת האש, ימשיכו ההפגזות ביתר שאת על מנת "לחסל את כל הגורמים העויינים שנותרו". משרד ההגנה הבהיר כי הלחימה ביתר האזורים תימשך כמתוכנן.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: