מבזקים

שנה לאסון מירון: הרב מאיר מזוז בהתבטאות מעניינת למבקרים השנה במירון

תוכן עניינים

מרן הגר"מ מאזוז שליט"א אמש בשיעורו השבועי במסר למבקרים בהילולה של רשב"י במירון: "לא לעבור את ה-4 שעות במירון. אפשר ללכת שבוע לפני כן, או אחרי כן"

מאיר אוליאל | י' באייר תשפ"ב | יום רביעי 11 במאיר 2022 | מערכת ישראל ניוז

אסון מירון: לקראת ההילולא של הרשב"י בל"ג בעומר, במהלך שיעורו השבועי במוצאי השבת, מרן ראש הישיבה הגאון רבי מאיר מאזוז שליט"א, קרא לשומעי לקחו, להיזהר שלא לשהות ביום ההילולה מעבר לארבע שעות במירון.

לקראת יום השנה לאסון מירון, הרב מאזוז מחדד את אזהרתו: "יש להיזהר השנה, נלמד לקח משנה שעברה. לא ללכת בל"ג בעומר, בזמן בדיוק. אנשים נלחצים, נדחקים ונחסמים. מה שקרה בשנה שעברה, עבר כל דמיון. 45 הרוגים. לא חייבים ללכת בל"ג בעומר, אפשר ללכת שבוע לפני כן, שבוע לאחר מכן וגם ההולכים יזהרו לא לעבור את ה-4 שעות" קרא ראש הישיבה.

הגר"מ מאזוז הוסיף ואמר: "ארבע שעות מספיקות כדי לקרוא את כל התהילים, אפילו פעמיים. יש כאלו גומרים תהילים בשעתיים, אבל לא צריך לקרוא מהר. לקרוא לאט, לאט. לרפואת פלוני ופלוני ופלוני, ולבקש בזכות רבי שמעון".

"רבי שמעון, היו מאמינים בו גם הגויים. פעם הייתה רעידת אדמה, בתרע"א נדמה לי. הגויים שם ראו רעידת אדמה, אמרו 'יא רבי שמעון, יא רבי שמעון, תציל אותנו'. הערבים שם אמרו את זה. לכן אדם צריך לעשות את הדבר הזה, ואדם שלא יכול, קשה לו, לא צריך בכלל ללכת".

קריאתו של מרן ראש הישיבה מגיעה על רקע ההנחיה לפיה כלל העולים למירון חייבים לרכוש כרטיס מראש כאשר הכרטיס מהווה אישור שהייה למשך 4 שעות בהר. במהלך השבוע, גם רבנים ובני משפחות קורבנות האסון בשנה שעברה, צפויים לצאת בקריאה דומה לכל שדרות הציבור.

הרב מאיר מאזוז: "ארבע שעות מספיקות במירון"
לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: