מבזקים

שבועות: רבנים מישראל ומוועידת אירופה ישתתפו בערב לימוד משותף

תוכן עניינים

ערב לימוד שבועות משותף עם עשרות רבנים מוועידת אירופה ומישראל ליהודי ישראל והתפוצות. מנהלת עמ"י מארגנת יחד עם ועידת רבני אירופה עשרות שיעורים לפני החג שיתקיימו עם רבנים מישראל ומכל רחבי היבשת במגוון שפות

נועם נהרי | כ"ג באייר תשפ"ב | יום שלישי 24 במאי 2022 | מערכת ישראל ניוז

כהכנה לחג השבועות ועידת רבני אירופה ומנהלת עמ"י מזמינים את הציבור הרחב לאירוע לימוד גדול ומשמעותי בהשתתפות 22 רבנים ו-5 רבניות בשפה העברית, צרפתית, רוסית, אנגלית וגרמנית ואלפי יהודים מישראל והתפוצות.

במהלך הערב שיחול ביום חמישי 2/6/22 משעה 18:00, ירצו רבנים מצרפת, גרמניה, פולין, אנגליה, שוויץ, הולנד, לטביה, מולדובה, בלארוס, רוסיה, מונקו, אסטוניה, ישראל ועוד.

אחת המתנות שקיבלנו בשנתיים האחרונות היא היכולת ללמוד ולהיפגש דרך המסך. בוועידת רבני אירופה חברים מאות רבנים, הפרוסים בכל רחבי אירופה, קהילות קטנות וגדולות, מתפתחות ומבוססות, כאשר בימי שגרה פועל כל רב בקהילתו.

האירוע יאפשר לימוד תורה לכבוד חג השבועות, יחזק את הקשרים ההדדיים של יהודים בישראל עם יהודים בתפוצות, את הקשר בין הקהילות היהודיות באירופה ואת הקשר בין הרבנים בקהילות השונות. מאות קהילות ייקחו חלק בערב עשיר ומגוון עם אפשרויות רבות לבחירת שיעורים במספר שפות ובנושאים שונים.

אליעזר נוי, מנהל הכספים והפיתוח במנהלת עמ"י: "חג מתן תורה- שבועות, זה חג מתן הלוחות השבורים. הרי הלוחות שניתנו בו' סיוון נשברו! אז למה חוגגים את זה כחג מתן תורה? אלא שכנראה ששבירת הלוחות גם היא חלק ממתן תורה. וכמו שאומר השפת אמת על שבירת הלוחות על ידי משה רבינו "שהיה חביב אצלו כללות בני ישראל מהלוחות. שהיה יודע רצון הבורא, שכנסת ישראל חביבין אליו מהכל". במיוחד בחג השבועות אנחנו צריכים לבא אל התורה "כאיש אחד בלב אחד". במהלך מגפת הקורונה השתכללה היכולת שלנו ליצור קשר מרחוק. אנו מציעים השנה לימוד מיוחד שיכין אותנו לליל שבועות אחר. בלימוד הזה נאפשר מגוון נושאים בכדי לחזק את הקשר ההדדי שבין הישראלים ליהודי התפוצות ואת הערבות ההדדית ותחושת השייכות לעם ישראל."

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: