מבזקים

הרב יאשיהו פינטו ביוזמה לשמירה על ארץ הקודש ותפילה לגאולה

תוכן עניינים

אשרי לומדי סודך: האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו יצא בקריאה לסיים את ספר הזוהר עד לתאריך כ"ה בחודש אלול – יום בריאת העולם, כתקנה שנוסדה על ידי גאוני ישראל זצ"ל, לפני מאה ואחת שנה. הסיום יהיה במעמד רבבות

בן ציון עטיה | כ"ד באייר תשפ"ב | יום רביעי 25 במאי 2022 | מערכת ישראל ניוז

אלפים כבר הצטרפו, לקריאה הנדירה של האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו שליט"א, לחלוקת לימוד הזוהר, ולסיום אלף פעמים ספר הזוהר, במעמד סיום ענק שיתקיים ביום בריאת העולם, בכ"ה אלול תשפ"ב.

הקריאה בספר הזוהר מהווה למעשה חידוש יוזמה שתוקנה על ידי כל רבני ארץ הקודש, לפני מאה ואחת שנה, כשגדולי ישראל קראו לסיים את ספר הזוהר עד לתאריך כ"ה בחודש אלול – יום בריאת העולם.

היה זה לאחר שנים קשות, שהיו לעם ישראל, עוררו כל גדולי חכמי ארץ הקודש, קדושי עליון וחסידי ארץ, הגאונים רבי יוסף חיים זוננפלד, רבי יצחק ירוחם דיסקין, הראשון לציון רבי יעקב מאיר, הגרא"י קוק, ועוד מהקדושים גדולי מאורי הדור, על "התקנה לגאולה השלימה".

הרב יאשיהו פינטו: אלף ספרי זוהר

תקנת לימוד אלף פעמים לספרי הזוהר הקדוש, וסיומם ביום כ"ה באלול, יום בריאת העולם, נועדה לבטל על ידי זה את כל הצרות מהכלל ומהפרט.

מאה ואחת שנים חלפו, כעת, בעקבות המצב בו שרוי עם ישראל, והציפיה לישועת הכלל והפרט, חידש האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו שליט"א את תקנת גדולי הדורות, ללימוד אלף ספרי הזוהר הקדוש, שיסתיימו במעמד רבבות ענק, ביום כ"ה באלול תשפ"ב, וילמדו מידי שנה בשנה.

"זה הכוח הגדול לקרב את הגאולה" אמר הרב יאשיהו פינטו וכפי שכתבו גדולי הדור במכתבם מאותם הימים "יִהְיֶה בָּזֶה לְבַטֵּל כָּל הַצָּרִים אוֹתָם הָעֶלְיוֹנִים וְתַחְתּוֹנִים וְיָפֵר עֲצַת אוֹיְבֵינוּ וִיקַלְקֵל מַחְשְׁבוֹתָם וְלֹא תַעֲשֶׂינָה יְדֵיהֶם תּוּשִׁיָּה וְיִשְׂרָאֵל עוֹשֶׂה חַיִל וְיִשְׁכֹּן לָבֶטַח עָלָיו וְנִרְאֶה בְּנֶחָמַת צִיּוֹן".

באגרת שנשלחה ועליה כאמור חתומים מרא דארעא ישראל, רבי יוסף חיים זוֹננפלד זצ"ל, רבי יצחק ירוחם דיסקין הראשל"צ יעקב מאיר זצ"ל, רבי אברהם יצחק הכהן קוק, ועוד גדולים וקדושים, נקבע כי יוזמה זו היא הערובה לשמירה על ארץ הקודש, וזירוז הגאולה, "אשר על כן, אנחנו חכמי ורבני עיר הקודש ירושלים תו"ב ובתי דינים, נתעוררנו לייסד לימוד הזוהר בארץ ובחוץ לארץ, בכדי לגמור הספר הזוהר ויהיה הסיום בכ"ה באלול הבעל"ט יום בריאת העולם, וילמדו הזוהר והתיקונים אלף פעמים".

באגרת כתבו גדולי התורה כי אלף סיומי הזוהר ביום בריאת העולם, יביאו להצלה מכל צרה וצער כי "לימוד הזוהר הקדוש – מבטל כל מיני פורעניות וגזירות קשות ורעות" וכי על כל אחד ואחד להיות שותף לתקנה, הן בעלי בתים והן תלמידי חכמים, לסיים את הזוהר הקדוש עד כ"ה באלול.

בקריאה שהופצה לאלפים ובה דברי הרב יאשיהו פינטו נאמר: הצטרפו לקריאת אלף ספרי הזוהר הקדוש יחד עם עשרות אלפי יהודים מכל רחבי העולם. מעמד סיום אלף ספרי הזוהר יתקיים במעמד ישועות אדיר בהשתפות רבבות ביום כ״ה אלול – ובזה יושפע שפע רב לכל יחיד ויחיד בפרט ולגאולת ישראל בכלל.
כדי לקחת חלק במיזם – חובה להירשם ולהצטרף ללימוד הכלל ניתן להצטרף ללימוד במסלולים הבאים:

מסלול א: לימוד יומי 3 דפים מהזוהר הקדוש זמן קריאה בין 8 ל-10 דקות יומיות
מסלול ב: לימוד כל הזוהר באופן עצמאי זמן קריאה יומי כשעה ורבע

כמו כן, כל מי שיקח על עצמו לארגן קבוצה של 8 לומדים, שיתחלקו ביניהם בלימוד ספר הזוהר (כל אחד בלימוד יומי קצר של כמה דקות), או שיקבל על עצמו ללמוד ולסיים את כל הזוהר בעצמו יזכה לעמוד בבימת הכבוד בסיום הזוהר עם האדמו"ר הרב יאשיהו פינטו שליט"א ולומר את ההדרן!

כל מי שיקים חמש קבוצות של סיומי זוהר (חלוקת הזוהר ללימוד יומי קצר של 40 לומדים) יקבל בנוסף סט זוהר עם הקדשה וברכה אישית בכתב ידו של כבוד הרב יאשיהו פינטו.

דפי הלימוד היומיים ישלחו בכל יום ב-וואטסאפ/מייל אל כל משתתף. להצטרפות ליוזמה התקשרו עכשיו ל-0799-1000-60 או לחצו על הקישור:  https://elef-zohar.net/

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: