מבזקים

5 חשודים מרהט פרצו מחסום משטרתי, דרסו למוות מתנדב ופצעו 3

תוכן עניינים

במהלך ניסיון המלטות מזירת תאונת דרכים סמוך לצומת בית דגן, פרצו 5 חשודים מרהט מחסום משטרתי בכביש 412, דרסו למוות מתנדב משטרה במתנ"א ופצעו שני מתנדבי משטרה נוספים. שוטרי מתנ"א ותחנת ראשון לציון עצרו את החשודים בתום מרדף רגלי ליד מקום האירוע. החשוד החמישי נעצר בהגיעו למרכז רפואי

רון אטיאס | י"ב בסיוון תשפ"ב | שבת 11 ביוני 2022 | מערכת ישראל ניוז

המשטרה עצרה הבוֹּקר סמוך לצומת בית דגן, 5 תושבי רהט בחשד לדריסה למוות של מתנדב משטֹרה במתנ"א ופציעתם של 3 מתנדבים נוספים, לאחר שהחשודים פּרצו מחסום בידוק שכרות, פגעו בניידת משטרה ונמלטו מזירת התאונה.

שוטרי תחנת ראשון לציון הבחינו לפנות בוקּר ברכב חשוד הפוגע במונית בעיר ונמלט מהזירה לכיוון צומת בית דגן. בהגיעם אל מחסום בידוק שכרות בכביש 412, דרסו 4 מתנדבי מתנ"א שפעלו במקום. על פי גורמי רפואה, נקבע מותו של מתנדב אחד ושלושה נוספים נפגעו באורח קשה וקל והם פונו אל המרכז הרפואי אסף הרופא.

בשעה 04:40 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון, על פצועים שנפגעו מרכב בכביש 412. חובשים ופראמדיקים של מד"א קבעו את מותו של המתנדב, רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל, בן 46 ופינו לבית חולים אסף הרופא 3 פצועים במצב קל.

חובש רפואת חירום רכוב על אופנוע מד"א שלמה לוי סיפר: "מדובר בתאונת דרכים קשה מאוד. במקום הייתה המולה רבה. אחד מהפצועים שהיה מחוסר הכרה וסבל מפגיעה רב מערכתית קשה מאוד שכב סמוך לעצים מעבר לגדר ההפרדה. ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו. 3 פצועים נוספים באורח קל, בהם 2 הולכי רגל ונוסע מהרכב שהיה מעורב בתאונה טופלו במקום ופונו באמבולנסים של מד"א לבית החולים שמיר הסמוך כשמצבם יציב".

המתנדב שנדרס למוות, רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל | באדיבות המשפחה

משטרת ישראל ואגף התנועה הודיעו בצער רב, על נפילתו של המתנדב רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל, בן 46, במהלך פעילות משטרתית מבצעית בכביש 412 הסמוך לבית דגן. עמיחי ז"ל שירת כמתנדב באגף התנועה ביחידת ימת"א שפלה למעלה מ- 15 שנים, הותיר אחריו אישה, שני ילדים, אב, ושני אחים.

השר לביטחון הפנים עמר בר-לב: "אירוע קשה מאוד התחולל לפנות בוקר בכביש 412 הסמוך לבית דגן, בו נהרג רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל, מתנדב ותיק ומסור ממשטרת התנועה, ושלושה מתנדבים נוספים נפצעו כתוצאה מפגיעת רכב נמלט, בעת שעסקו בפעילות משטרתית של בדיקת שכרות בכבישים.

שוטרי ושוטרות משטרת ישראל, בהם גם המתנדבים והמתנדבות שמקדישים לשם כך את זמנם הפנוי, חוצצים בגופם יום ולילה בין מחוללי פשיעה לבין האזרחים, ולפנות בוקר קיבלנו דוגמא כואבת לכך. אני משתתף באבלה הכבד של משפחתו של עמיחי ז"ל – נכדו של קצין המשטרה רב פקד משה כרמלי ז"ל שנהרג בשנת 1973 מפגיעת רימון בעיר עזה – ומאחל החלמה מהירה לפצועים".

ראש אגף התנועה ניצב יהודה בן עטר: "מדובר באירוע חמור מאוד שבמהלכו נפל רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל על המשמר בהגנה על משתמשי הדרך. עמיחי ז"ל היה חלק ממתנדבי אגף התנועה אשר נמצאים בחזית העשייה בשמירה על כלל הציבור בכבישי ישראל.

עמיחי ז"ל היה מתנדב שתרם למעלה מ- 15 שנה באגף התנועה, מקצועי, אמיץ, ממפכ"ל המשטרה, רב ניצב יעקב שבתאי: "משטרת ישראל מבכה את מותו של מתנדב ותיק, חדור מוטיבציה, מקצועי ומסור, נכדו של רפ"ק משה כרמלי ז"ל, קצין משטרה שנפל בערב יום כיפור בשנת 1973 כשרימון הושלך לעברו ברחובה הראשי של עזה.

רס"ר עמיחי כרמלי ז"ל התנדב לרוב בפעילות אכיפה מצילת חיים בלילה שבין יום שישי לשבת כשבני הנוער יוצאים לבלות ושבים לביתם. עמיחי הציל שבוע אחר שבוע את חייהם של רבים הודות לפעילות המשטרתית ולאכיפה מצילת החיים שביצע בכבישים, והבוקר הוא נהרג כשרכב שניסה לפרוץ מחסום משטרתי, פגע בו וביתר חבריו, שני מתנדבים שהיו לצידו ונפצעו באורח קל. הוא שימש דוגמא ומופת לתרומה לקהילה, למסירות ולאחריות דרך שירות משמעותי באגף התנועה של המשטרה.

המשמרת הזו, בלילה שבין שישי לשבת אשר ידועה במורכבותה, לא הרתיעה אותו והוא הקפיד דווקא בה לבוא להתנדב מתוך רוח השליחות והאמונה שבפעילותו הוא מציל את חייהם של נערים ונערות ששבים מהבילוי חזרה לביתם ולהוריהם. מערך המתנדבים המפואר של משטרת ישראל פועל בחזית המאבק בפשיעה, בתאונות הדרכים בשמירה על החוק והסדר, ובכל משימות המשטרה והיום איבדנו את אחד המתנדבים הטובים והמובחרים שלנו.

עמיחי וסבו משה, הם גיבורים שנפלו על משמרת ארצם ואזרחי מדינת ישראל בפעילות מבצעית, האחד כקצין משטרה והשני כמתנדב במשטרה, ובשעה קשה זו אנו נמצאים לצידה של משפחת כרמלי, אביו יצחק, אישתו קרן, שני ילדיו, יובל בת ה- 19 ושגיא בן ה- 16, ושני אחיו, עמית וערן, אנו תומכים, מסייעים ומלווים אותם מעתה ועד עולם. אנו עדין חוקרים את נסיבות האירוע אך עולה שמדובר באירוע חמור שהחל בתאונת פגע וברח, המשיך באי ציות לשוטרים והסתיים בניסיון בריחה ופריצת מחסום משטרתי שהביאו לפגיעה בעמיחי ז"ל ולפציעת שני מתנדבים. אני מתחייב שהמשטרה תעשה הכל בכדי למצות את הדין עם העבריינים שצריכים להיענש בחומרה".לח הארץ ואני שולח את תנחומי למשפחה".

בוחני התנועה של משטרת ישראל במחוז מרכז, כאמור עצרו עד כה במסגרת חקירת אירוע הדריסה הקשה של מתנדבי התנועה, 5 חשודים – תושבי רהט בחשד למעורבות. בהתאם לצורכי החקירה וחומרת העבירות, בכוונת המשטרה להביא את החשודים במוצ"ש לדיון בבימ"ש השלום ראשל"צ, בבקשה להאריך את מעצרם.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: