מבזקים

19 יחידות מילואים קיבלו תעודות הצטיינות מנשיא המדינה הרצוג

תוכן עניינים

נשיא המדינה יצחק הרצוג חילק תעודות הצטיינות ל- 19 יחידות על הצטיינותן בשגרה ובחירום. הטקס נערך במעמד שר הביטחון, מר בני גנץ, והרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי והתקיים בבית הנשיא בירושלים

אהרון קלפה | י"ד בסיוון תשפ"ב | יום שני 13 ביוני 2022 | מערכת ישראל ניוז

היחידות שקיבלו תעודות הצטיינות סוכמו בוועדה שהתקיימה בראשות מפקד מערך התמרון והגיס הצפוני, אלוף סער צור. בנוסף להן, הועדה סיכמה שתי יחידות אשר יקבלו תעודות הערכה מיוחדות.

נשיא המדינה יצחק הרצוג ורעייתו מיכל אירחו הערב את טקס הענקת תעודות ההוקרה ליחידות המילואים המצטיינות לשנת תשפ״ב בבית הנשיא. בטקס העניק נשיא המדינה, כמיטב המסורת, תעודות הוקרה והערכה ל-19 יחידות מילואים מצטיינות, הפועלות במסירות רבה, נחישות והתמדה גם לאחר סיום שירות החובה והקבע בנוכחות פורום המטה הכללי, נציגי היחידות הזוכות ובני משפחותיהם.

נשיא המדינה שהעניק הערב תעודות הוקרה ליחידות המילואים המצטיינות, אמר: "חיילי צה"ל, ובהם המילואימניקים היקרים שלנו, מותקפים פעם אחר פעם על ידי תעשיה של בדיות, סרטים ותעמולה שאין בהם בדל של אמת או יושרה, ותחקירים רדודים ושקריים. מדינת ישראל עומדת ותמשיך לעמוד איתן, יחד עם חיילי המילואים, שהם פנינו היפות כעם וכמדינה, כנגד המתקפות שמבקשות להכפיש ולהשחיר אותם, ומבוססות על שנאה ותו לא".

עוד נשאו דברים באירוע שר הביטחון בני גנץ, הרמטכ״ל רב אלוף אביב כוכבי ונציג היחידות הזוכות, מפקד גדוד התותחנים 8140, סגן אלוף (במיל') יניב גרדי.

נשיא המדינה פתח את דבריו ואמר: ״משרתי המילואים הפעילים וביניהם לשמחתי גם מספר ההולך וגדל של משרתות – משקפים את פניה היפות של החברה הישראלית. תפקיד מרכזי במיוחד שמור לכם, המפקדים במילואים. אתם, שמתגייסים לתקופות שירות ארוכות ביותר, שתפקידכם הצבאי מלווה אתכם ומעסיק אתכם כמעט בכל יום, אתם, שבשעת המערכה, מובילים את היחידות בימים ובאתגרים המסובכים במיוחד. במרכזו של המעמד שאנחנו מקיימים היום, כל כל ישראלי, עומדת תודה גדולה לכם ולעשייתכם.

אני מבקש לומר זאת בריש גלי בשמה של מדינה שלמה: אזרחיות ואזרחי ישראל, מוקירים מעומק ליבם את המסירות שלכם, ואת הנכונות מעוררת ההשראה, שאיננה מובנת מאליה. תודה תודה תודה".

״חיילי צה"ל, ובהם המילואימניקים היקרים שלנו, מותקפים פעם אחר פעם על ידי תעשיה של בדיות, סרטים ותעמולה שאין בהם בדל של אמת או יושרה, ותחקירים רדודים ושקריים. מדינת ישראל עומדת ותמשיך לעמוד איתן, יחד עם חיילי המילואים והמפקדים במילואים. שהם פנינו היפות כעם וכמדינה, כנגד המתקפות שמבקשות להכפיש ולהשחיר אותם, ומבוססות על שנאה ותו לא".

נשיא המדינה פנה ליחידות המצטיינות: ״כשם שהצטיינות איננה עניין מקרי, אלא תוצר של ערכים, של דבקות במשימה ושל היכולת לתבוע מעצמיכם את המיטב, ההצטיינות גם מחייבת. בהוקרה שניתנת לכם היום טמונה ציפייה גדולה מכם: להמשיך ולהוביל, להמשיך ולהשקיע, ולהוות מופת ודוגמה לעם כולו. תודה לכם ולפקודיכם על נתינה משמעותית למען כולנו, תודה על ההובלה, המקצועיות והיכולת להתגייס, ותודה על שהוכחתם לרבים, מהם החומרים שמהם עשויה שליחות אמיתית".

צילום: חיים צח/ לע"מ

רשימת היחידות הזוכות:

"יחידת החילוץ והפינוי בהטס" 669 בזרוע האוויר והחלל; יחידת מודיעין באגף המודיעין- 504; טייסת 123 "ציפורי המדבר" בזרוע האוויר והחלל; גדוד חיל הרגלים 7220 של עוצבת "הבזק" בזרוע היבשה; גדוד התקשוב 376 "אמירים" של יחידת לוט"ם באגף התקשוב וההגנה בסב"ר; גדוד שריון 8103 של עוצבת "געש" בפיקוד הצפון; גדוד תותחנים 8140 של אוגדת "הבשן" בפיקוד הצפון; גדוד הנדסה 5280 של עוצבת "הגליל" בפיקוד הצפון; גדוד תותחנים 9238 של עוצבת "המפץ" בפיקוד הצפון; גדוד חיל הרגלים 9263 של עוצבת "המפץ" בפיקוד הצפון; גדוד חיל רגלים 7035 של אוגדת "יהודה ושומרון" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 6655 של עוצבת "האש" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 910 של אוגדת "יהודה ושומרון" בפיקוד המרכז; גדוד חיל רגלים 8208 של אוגדת "חבל עזה" בפיקוד הדרום; גדוד החילוץ 895 של מחוז הצפון בפיקוד העורף; גדוד החילוץ 926 של מחוז הדרום בפיקוד העורף; פלגה 916 של בסיס אשדוד בזרוע הים; "מִפקדת אלון" בפיקוד העורף; גדוד שמ"א 8960 של מרכז ההובלה באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: