מבזקים

טיפים להתנהלות כלכלית של סטודנטים

תוכן עניינים
קרדיט: FREEPIK

תקופה של לימודים לתואר היא מרתקת, מועילה ובעלת משמעות עמוקה לחייכם, אך מנגד זוהי תקופה שמציבה לכם אתגרים רבים. לצד הקושי בלימודים, הדרישות התובעניות והמרדף אחר ציונים טובים, סטודנטים רבים מתקשים במהלך הלימודים להסתדר מבחינה כלכלית, ומחפשים כל מיני פתרונות.

הלוואות לסטודנטים הן כלי חשוב שאתם צריכים להכיר, אבל מאידך זהו לא תמיד הפתרון הטוב ביותר, ולפעמים מימון חיצוני לא רק שלא עוזר, אלא עלול להזיק. כדי שתוכלו להתמקד בלימודים ולסיים את התואר בהצלחה, הכנו לכם כמה טיפים להתנהלות כלכלית נכונה במהלך התקופה, בתקווה שלאחר התואר תוכלו להכניס הרבה יותר כסף.

תכננו תקציב מדויק

עוד לפני תחילת התואר, ומפעם לפעם במהלך תקופת הלימודים, עליכם לחשוב היטב על התקציב שלכם ולתכנן קדימה. מפו את מקורות ההכנסה שלכם – כולל כסף מההורים (בין אם אתם מתכוונים להחזיר אותו או לא), שכר מעבודה, הלוואות, מלגות וכו'.

לאחר מכן, תחלקו את ההוצאות שלכם על פי קטגוריות, כדי שתוכלו להבין לאן הכסף שלכם הולך. גם אם לא תמיד תצליחו לעמוד בתקציב המתכונן, תוכלו להיות בטוחים שיש לכם תמונה ברורה לגבי היכולות הכלכליות שלכם.

הטריק הוא לנסות להיצמד באופן מלא לתקציב, אבל כמובן שלפעמים יש הוצאות לא צפויות, מותרות שאתם לא מצליחים להתאפק מלרכוש או אובדן הכנסות מסיבות כאלה ואחרות.

אתם מתקשים לעמוד בתקציב באופן קבוע? או שלא תכננתם אותו נכון, ושווה לערוך מחשבה מחדש, או שלחילופין – אתם צריכים לעבוד יותר קשה על כישורי החיסכון שלכם. אתם לא צריכים בגדי מעצבים, אתם יכולים להסתפק בפעילויות חינמיות והנחות תמיד יכולות לעזור. אתם מבינים את הנקודה, נכון?

נהלו בחוכמה את ההוצאות וההכנסות שלכם

  • תוציאו על הדברים הנכונים – אם אתם מקבלים סיוע כלכלי מההורים, או מגורמים אחרים אשר מספקים עזרה כספית לסטודנטים, אתם לא אמורים להוציא את הכסף הזה על פיצה, למרות הפיתוי החזק. במקום זה, תוציאו על דברים חיוניים – שכר לימוד, מגורים, ספרי לימוד, מצרכי אוכל בסיסיים וכו'.
  • תלוו רק מתי שאתם באמת צריכים – ברור שאתם רוצים מרווח נשימה כלכלי, שיאפשר לכם לעבור את תקופת הלימודים בצורה רגועה וללא לחצים. זה לא אומר שאתם צריכים לקחת הלוואה בכל פעם שאתם מרגישים מעט חנוקים. כל הלוואה צריך להחזיר, ואלא אם אתם לקראת סיום התואר, סביר להניח שלא יהיה לכם קל לעמוד בתשלומים.
  • תמצאו עבודה – אם אתם מסוגלים מבחינת לוח הזמנים, חפשו עבודה בהיקף חלקי כזה או אחר, כדי שתוכלו להחזיר הלוואות ולממן דברים חיוניים יותר ופחות.

חפשו הנחות סטודנטים

אתם צריכים להסתמך לא רק על הנחות שכולם מקבלים, אלא להתאמץ לאתר הנחות מיוחדות לסטודנטים. הן קיימות בכל התחומים, אתם רק צריכים למצוא את אלה שאתם צריכים ורוצים.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: