מבזקים

מח"ט שומרון ושני מתפללים נפצעו בפיגוע ירי בקבר יוסף

תוכן עניינים

הלילה, במהלך כניסת מתפללים למתחם קבר יוסף מלווים בכוחות מתוגברים של הצבא, אש מאסיבית נפתחה לעברים שגרמה לפציעתם של שני מתפללים ומח"ט שומרון – אל"ם רועי צוויג. מצבם מוגדר קל

אהרון קלפה | א' בתמוז תשפ"ב | יום חמישי 30 ביוני 2022 | מערכת ישראל ניוז

בזמן ששהו במקום לציון ההילולה של יוסף הצדיק, נפצען שני מתפללים ומח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג. יוסי דגן: אל"מ רועי צוויג גיבור. סירב להתפנות עד לפינוי מלא של המתפללים.

טרם כניסתם של המתפללים למתחם קבר יוסף, פלגי חמאס והזרוע העממית בשכם כתרו את הקבר ואיימו: "אם המתנחלים ייכנסו הלילה לקבר יוסף שלנו, הם יעמדו מפני התנגדות ואש חזקה".

מועצת יש״ע התגובה: "הפיגוע הנורא הלילה חייב להדליק נורה אדומה אצל מקבלי ההחלטות. ירי מקלעים על יהודים בעת תפילה במקום הקדוש הוא חציית מדרגה של שפל מוסרי שמעיד על איבוד ההרתעה. אך שום ירי ואלימות ערבית לא יכניע אותנו, נמשיך להתפלל במקומות הקדושים

אנחנו מודים לצה״ל וכוחות הביטחון, ובראשם אל״מ רועי צוויג שפעל בגבורה ובנחישות במקום. אנחנו שולחים לו ולפצועים החלמה מהירה ודורשים התערבות מדינית בנושא. צה״ל חייב לחזור לאתר קבר יוסף ולשמור על המקום הקדוש".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון: "מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, סירב לטפל בפציעתו ואפילו לבדוק אותה, לפני שסיים את פינוי כלל המתפללים בצורה בטוחה.  הוא גיבור אמיתי, ואני מצדיע לו בשם כל עם ישראל.

עוד מוסיף דגן בנוגע לפיגוע הלילה: "אל מול הגבורה הזו של חיילי צהל ומפקדיו אנחנו רואים את השפלות והפחדנות של הברברים מהרשות הפלסטינית, שיורים מתפללים שלווים בקבר יוסף, זמן קצר לאחר ששברו ושרפו את המקום הקדוש. הפיגועים האלו מתאפשרים משום שהממשלה לא נותנת לצה"ל לחזור לקבר יוסף, כפי שמוסרי וכפי שנדרש.  חוסר הנוכחות של צה"ל במקום הקדוש הזה, היא הסיבה שבגללה ה'רשות הפלסטינית' הרצחנית מרימה ראש ומרשה לעצמה לירות ביהודים בשעת תפילתם. יש לי חדשות למי שחושב שיבריחו את עם הנצח ברובים וטרור, אנחנו לא נוותר על האחיזה בקבר יוסף, אנחנו נמשיך להגיע לקברו של יוסף הצדיק. לא נוותר על האחיזה במקום, אנחנו מחזקים את חיילי צהל, עם ישראל ינצח את הטרור".

בתגובה לפיגוע אמר יו"ר עוצמה יהודית ח"כ איתמר בן גביר: "אירוע כזה צריך להסתיים עם עשרה מחבלים הרוגים. הפגנת חולשה, פגיעה במשילות ובהרתעה במשך תקופה ארוכה מול האויב מגבירה את הטרור ורק מענה נחוש חזק ובלתי מתפשר יביא לשקט. הטרור לא אמור להרתיע אותנו, אלא להפך לחזק אותנו להתאחד מולו ולהילחם על זכותנו להגיע לכל מקום בארץ ישראל, ארץ אבותינו". ח"כ בן גביר הוסיף: "מאחל רפואה שלמה למח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג ולחיילים הפצועים".

בתמונה: ראש מועצת שומרון ומח"ט שומרון בקבר יוסף זמן קצר לפני הירי | צילום: מועצה אזורית שומרון

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: