מבזקים

מהם המשחקים שכל ילד ישמח לקבל?

תוכן עניינים
המשחקים שכל ילד ישמח לקבל

שוב החופש הגדול הגיע, עוד פעם אנחנו מנסים להבין מה הדרך להעסיק את הילדים שלנו בלי להושיב אותם מול הטלוויזיה או מסך המחשב.

משחקים הם לא סתם כלי נהדר להפיג את תחושת השיעמום ולהעביר את הזמן. מדובר על כלי שיש לו מקום בהתפתחות הקוגנטיבית של הילדים שלנו.

לגו, הוא ללא ספק מהמשחקים המתאימים ביותר והנכונים ביותר להביא לילדים שלנו, בכל גיל. איך אנחנו יודעים את זה? מיד נסביר.

הילדים שלנו צריכים מקום להמציא

לגו, בניגוד לכל משחק אחר, הוא משחק הדורש מהילד להרכיב ולבנות את העולם שלו בכל פעם מחדש. אפשר למצוא ערכות לגו לפי תחומים המיועדים לבניה של משהו ספציפי, אפשר למצוא לגו שנועד פשוט לאפשר לילדים שלנו לשחק ולחשוב לבד. תהליך הבניה הוא לא רק מה שמאפשר לילדים לשקוע בעולם שלהם לאורך זמן, אלא מדובר על משחק המאלץ את הילדים שלנו לפתח מחשבה עצמאית, את הדמיון שלהם, למצוא את הדרך שלהם להביע את עצמם.

לגו לא עומדת על השמרים. עם הזמן התווספו שורה של דמויות צבעוניות איתן הילדים יכולים לשחק עם תום הבניה. זה מדהים לראות, בכל פעם מחדש, כמה יצירתיים הילדים שלנו כאשר אנחנו נותנים להם את הזמן לפתח את הרעיונות שלהם בעצמם.

קשה לבחור בין הרבה צעצועים וזה לא נעים להרגיש מוגבל עם צעצוע אחד

שפע הוא הרבה פעמים האויב הגדול ביותר של הילד המעוניין לשחק. ריבוי האפשרויות הרבה פעמים מעורר תחושה של מועקה כאשר הילד פשוט לא יודע במה הוא רוצה לבחור. היתרון של לגו הוא שמדובר על משחק אחד, אבל כזה שאפשר בכל פעם ליצור ממנו משהו חדש. באופן הזה אנחנו יכולים להיות בטוחים כי הילדים שלנו לא מאבדים עניין ומרגישים מוגבלים כי יש ברשותם צעצוע אחד בלבד, מהצד השני, אנחנו לא נראה אותם מתוסכלים כאשר הם לא מצליחים להחליט במה הם מעוניינים לשחק מתוך ריבוי האפשרויות.

לגו מתאים לכולם ולכולן

אנחנו עדים כעת לשינוי גדול בעולם. ככל שעובר הזמן כולנו מבינים כי אין דבר כזה 'משחקים לבנות' לעומת 'משחקים לבנים'. היום אנחנו יודעים כי גם לבנות שלנו יש את הזכות לקבל מקום להתפתח, ללמוד ולחקור. לגו מפתח אצל הילדים שלנו את היכולת להמציא, לבנות ולתכנן. ככל שניתן לבנות שלנו לשחק עם לגו, כך נעזור להן להשתחרר מהתחושה, כאילו הן לא טובות מספיק. ניתן להן את הכלים לפתח יצירתיות, הנאה וסקרנות שבסופו של דבר יעזרו להן להתמודד עם העולם בצורה טובה יותר בהמשך.

הילדים שלנו לא צריכים הרבה כדי להיות מאושרים

בעולם בו כולנו מוקפים במסכים, זה מדהים לראות כמה מעט הילדים שלנו צריכים כדי להרגיש מאושרים. תנו לילדים שלכם לגדול, להתפתח, לחשוב בצורה יצירתית. בדרך כלל הילדים שלנו יודעים להעסיק את עצמם טוב יותר ממה שנדמה לנו, בתור מבוגרים. כל מה שהם צריכים הוא את מגרש המשחקים המתאים, את המשחקים הנכונים ועין של מבוגר, שיתרשם מהם, יגיד מילה טובה כשצריך.

האמינו לנו, אתם עוד תראו כי זה באמת כל מה שילד צריך.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: