מבזקים

ברחבת הכותל המערבי נערכים לצום תשעה באב

תוכן עניינים

היערכות לתשעה באב תשפ"ב ברחבת הכותל המערבי: החל ממוצאי שבת ט' באב ועד למחרת ביום ראשון בשעות המאוחרות של הלילה, יציינו את תשעה באב במקום המסמל את חורבן הבית

שמואל קוק | ה באב תשפ"ב | יום שלישי 2 באוגוסט 2022 | מערכת ישראל ניוז

לקראת תשעה באב, יום שבו אנו מתאבלים על חורבן שני בתי המקדש – בית המקדש הראשון ובית המקדש השני, נערכת 'הקרן למורשת הכותל המערבי' כמדי שנה לקליטתם של רבים הנוהרים אל הכותל המערבי שריד בית המקדש לקריאת מגילת איכה ואמירת קינות בסמוך למקום החורבן.

צילום: קרן למורשת הכותל המערבי

החל ממוצאי שבת ט' באב תשפ"ב ועד למחרת היום בשעות המאוחרות של הלילה יגיעו יהודים מכל העדות והחוגים לציין את היום הקשה במקום המסמל ביותר את החורבן ורבבות יושבים על הרצפה ומקוננים על חורבן בית ה' בכל הנוסחאות והמסורות, כראוי למקום המאחד והמלכד.

במוצאי שבת ט' באב תשפ"ב ה-06/08/22 ליל תשעה באב, הקרן למורשת הכותל תקיים מעמד קריאת מגילת איכה ואמירת קינות על ידי החזן בנוסח עדות המזרח יהודה נפתלי והחזן בנוסח אשכנז שלמה גליק.

את אמירת הקינות תשדר הקרן למורשת הכותל עבור אלו שאין באפשרותם להגיע פיזית לרחבת הכותל. המשדר ישודר באתר הכותל, החל מהשעה 23:15. לחץ כאן לצפייה בשידור חי.

צאת צום תשעה באב

מחזה מרגש המתרחש מידי שנה בשעות הערב עם דמדומי החמה לקראת צאת הצום, באים אלפי יהודים מכל המגזרים ושרים יחד כתף אל כתף, שירה מרגשת של נחמה וגאולה.

בגמר הצום יחולק בכותל המערבי שתיה ומזונות לאלו שמסיימים את הצום ברחבת הכותל המערבי. היערכות הקרן למורשת הכותל המערבי תימשך עד השעות המאוחרות של הלילה, בסביבות 2:00 לקראת בוקר, כשהמוני מתפללים בראשות אדמורי"ם רבנים וגדולי תורה, מגיעים למעמד קידוש הלבנה הנעשית ברוב עם במוצאי יום תשעה באב.

כוחות הצלה יוצבו במשך כל היום ברחבת הכותל המערבי להושיט יד ועזרה למי שיזדקק לכך.

עוד יצוין כי אין כניסה ברכבים פרטיים לעיר העתיקה, ויש להגיע בתחבורה ציבורית בלבד. הקרן למורשת הכותל המערבי מבקשת מהציבור להישמע להוראות משטרת ישראל ולהנחיות הסדרנים.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: