מבזקים

מחמאות ופירגונים לח"כ משה גפני בבחירתו ליו"ר ועדת הכספים הזמנית

תוכן עניינים

ועדת הכספים הזמנית התכנסה היום לבחירתו של היו"ר הישן ח"כ משה גפני שעל דעת רוב סיעות הבית ניהל את הועדות ביד רמה

משה פריאל | כ"ז בחשוון תשפ"ג | יום שני 21 בנובמבר 2022 | מערכת ישראל ניוז

בין דבריו אמר יו"ר הוועדה הזמנית ח"כ משה גפני כי שמע שהנגיד מתכוון להעלות את הריבית במשק, "המשמעות היא שבעלי המשכנתאות ישלמו יותר כסף, אני מתכוון לקיים בזה דיון".

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי: "ח"כ גפני, יו"ר הוועדה הזמנית שסביר שיהיה גם קבוע, לאורך השנים הטבעת את חותמך על הוועדה הזו. לחברי הכנסת החדשים – זו הוועדה החשובה ביותר, שקובעת את כל ההתנהלות הכלכלית של מדינת ישראל, גם ועדת משנה בוועדת חו"ב.

ישבתי בוועדה הזו במצטבר 10 שנים, פה משפיעים ופה יש את טביעת האצבע, בסופו של דבר מגיעים לפשרה לטובת מדינת ישראל ואזרחיה. אני מאחל לך הצלחה בתפקידך הישן, אין לי ספק שתמשיך להטביע את חותמך על הוועדה. יש נושאים רבים שאתה מתעלה מעל השייכות הפוליטית לטובת מדינת ישראל ואזרחיה, בהצלחה חבר הכנסת גפני, הצלחתך הצלחתנו".

יו"ר הוועדה הזמנית, ח"כ משה גפני: "יו"ר הכנסת היה חבר הוועדה, הוא היה באופוזיציה ואני בקואליציה, יחד עם זאת רוב ההצבעות בוועדה היו פה אחד, עשינו דברים, שיפרנו חוקים, החברים משני הצדדים היו בתוך העניין הזה. אני מודיע מראש, שמעתי שהנגיד מתכוון להעלות את הריבית במשק, המשמעות היא שבעלי המשכנתאות ישלמו יותר כסף, אני מתכוון לקיים בזה דיון.

אני רוצה להעלות גם את העלאת מחירי החלב לדיון. לא יהיה שר אוצר במדינת ישראל שיגיד לי לא לקיים דיונים בנושאים הקריטיים החברתיים, השייכים לכולם. צריך שכאן בוועדה נדע שזה מקום שונה ממקומות אחרים, כאן עובדים יחד, אופוזיציה וקואליציה, ועושים מה שטוב למדינת ישראל. כעת נצטרך להעביר העברות ועודפים שהתרכזו בכמות בלי מתקבלת על הדעת, אני מתפלל לקב"ה שינחה אותי בדרך אמת, במיוחד בימים הקשים האלה, אני מקבל עלי את עול יו"ר הוועדה, כמי שמייצג את כולם. אני מודה על התמיכה".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: