מבזקים

יואב גלנט מונה ליו"ר הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון

תוכן עניינים

הוועדה הזמנית לענייני חוץ וביטחון אישרה היום, ברוב קולות, את המלצת הוועדה המסדרת, כי ח"כ יואב גלנט יעמוד בראש הוועדה הזמנית

משה פריאל | כ"ז בחשוון תשפ"ג | יום שני 21 בנובמבר 2022 | מערכת ישראל ניוז

ח"כ יואב קיש, יו"ר הוועדה המסדרת, פתח את הדיון ואמר: אין ספק שחברי, ח"כ יואב גלנט ראוי לתפקיד, וכמובן נשמח לראות אותו גם כשר הביטחון בממשלה הבאה. איחלתי לו ברכה פשוטה – שהקדנציה כיו"ר הוועדה הזמנית תהיה קצרה מאוד.

לאחר מכן העלה ח"כ קיש את המלצת הוועדה המסדרת למינוי של ח"כ גלנט להצבעה, וזו אושרה, כאמור, ברוב קולות של 10 תומכים למול ארבעה מתנגדים.

יו"ר הכנסת, ח"כ מיקי לוי, היה ראשון המברכים: "זו אחת הוועדות היותר חשובות בכנסת ישראל. אם לא חורצים פה גורלות, ודאי שדנים בנושא ברומו של עולם – ביטחון מדינת ישראל. אני רוצה להודות לחביר הוועדה היוצאת, בראשות ח"כ רם בן ברק, תודה על עבודתם, ולכם הצלחה בהמשך הדרך. אין בנושא זה פוליטיקה, והצלחתך, והצלחת הוועדה, היא הצלחת מדינת ישראל".

יו"ר הוועדה, ח"כ יואב גלנט: "האיומים על ביטחון ישראל, והפעילות לביצור ביטחונה ומעמדה של מדינת ישראל – אינם חדלים לרגע ואינם תלויים במציאות הפוליטית העכשווית. האתגרים הביטחוניים והאסטרטגיים מורכבים, המשימות רבות ויעדים והחזיתות מגוונים. מתן ביטחון והקניית תחושת ביטחון הינה חובתה של המדינה כלפי כל אזרחיה, ללא יוצא מן הכלל.

משימתה של ועדת החוץ והביטחון הינה לוודא, בתוקף סמכותה החוקית, כי כלל הפעילויות לקידום ולחיזוק בטחונה ומעמדה הבינ״ל של מדינת ישראל מתקיימות כנדרש ע״י צה״ל, המוסד, שב״כ, המערכת הדיפלומטית וגופים נוספים.

נפעל ברוח זו באמונה, בתחושה של שליחות ומתוך רצון כן להכווין ולסייע לגופי הביטחון והחוץ למלא את שליחותם.

ביטחון ישראל הוא משימה משותפת לכולנו. חברי הוועדה המייצגים את הקואליציה והאופוזיציה כאחד, יתאחדו, אני מקווה, סביב האתגר המשותף הזה, כי זו המשימה של כולנו. ולסיום, בנימה אישית, אומר כי כשם שפעלתי לאורך כל חיי, באחריות, ביסודיות ובנחישות לביצוע ולהשלמת כל משימה ביטחונית כך אעשה גם כיו״ר זמני של ועדת החוץ והביטחון".

ח"כ רם בן ברק, יו"ר ועדת החוץ והביטחון בכנסת ה-24, אמר: "ראשית אאחל לך בהצלחה. לא יכולתי לחשוב על מחליף ראוי ממך, עם הניסיון שלך, ואני שמח מאוד שנבחרת. ההצבעה שלנו נגד הייתה הצבעה מחאתית על הדרך שבה הקואליציה בוחרת לפעול אבל לא אישית נגדך. מאחל לך הרבה בהצלחה ובטוח שתעשה זאת כמו שצריך".

ח"כ יולי אדלשטיין: "זמניותה של הוועדה היא הנותנת. נושאי הביטחון לא מחכים ולא נרדמים בתקופות מעבר, ואנו לא יכולים להיכנס לתקופה עם מתלמדים, ולכן חשוב שנבחרת לתפקיד. כיו"ר כנסת לא השתתפי בפעילות ועדות הכנסת, פרט לוועדה הזו, בדגש על פעילות ועדות המשנה, כי כאן מרגישים שהכנסת שותפתה להחלטות גורליות. מאחל לך המון הצלחה, ואנו כאן לרשותך".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: