מבזקים

חשבונות וואטסאפ של מיליוני ישראלים נמכרו ברשת לכל דורש

תוכן עניינים

פרטיהם של משתמשי וואטסאפ הודלפו לרשת, כולל מידע על מיליוני ישראלים. המידע נמכר ברשת לכל המרבה במחיר. מדובר בפגיעה משמעותית בפרטיותם של המשתמשים

רות קרייתי | ג' בכסלו תשפ"ג | יום ראשון 27 בנובמבר 2022 | מערכת ישראל ניוז

יש לכם חשבון באפליקציית וואטסאפ? יתכן ופרטי משתמש שלכם נמכר ברשת לכל המרבה במחיר, יחד עם מיליוני משתמשים אחרים.

מגזין טכנולוגיה ישראלי TGSPOT מדווח על מכירת מאגר מידע ופרטים אישיים של כ-487 מיליון, מתוך כמות של 2 מיליארד משתמשי אפליקציית וואטסאפ שמוצע למכירה ברשת בימים האחרונים. כך לפי  Cybernews מדובר בהדלפה כוללת של פרטי כרבע מכלל המשתמשים באפליקציה וזאת כאשר כמות המשתמשים היא כ-2 מיליארד איש.

מוכרי המאגר אף מפרטים כמה משתמשים מגיעים מכל מדינה: 32 מיליון מארה״ב, 45 מיליון ממצרים, 20 מיליון מצרפת ו-35 מיליון מאיטליה. כמות המשתמשים שפרטיהם הודלפו בשטחי ישראל והרשות הפלסטינית היא כ-3.2 מיליון.

 Cybernews מדווח כי נמסרו אלפי מספרי טלפון מהמאגר שאומתו כמספרים של משתמשים אמיתיים בוואטסאפ. עדיין לא ברור האם מדובר בפריצה למאגר המידע של האפליקציה, או טכניקה אחרת שאפשרה ליוצרי המאגר להרכיב את הרשימה המבוססת רק על מספרי טלפונים.

חברת וואטסאפ וחברת האם מטא (Meta) טרם הגיבו לפרסום. מאגר המידע עדיין זמין לרכישה ומוצעים בו גם עסקאות חבילה למדינות מסוימות. בארה״ב המאגר יימכר לכל דורש ב- 7,000 דולרים, ובגרמניה תמורת 2,000.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: