מבזקים

פוצה ברבע מיליון שקלים בשל תאונת דרכים בדרך לעבודתו

תוכן עניינים

כרבע מיליון שקלים פיצויים קיבל עובד בית הזיקוק באשדוד שנפגע בתאונת דרכים בדרך לעבודה

עו"ד יהושע סרוסי | י' בכסלו תשפ"ג | יום ראשון 4 בדצמבר 2022 | מערכת ישראל ניוז

זה היה אמור להיות עוד יום עבודה שגרתי עבור צעיר תושב אשדוד (36), אלא שאתרע מזלו, ובעודו נוהג במכוניתו, בכניסה למקום עבודתו בבית הזיקוק באשדוד, פגע רכב בעוצמה רבה בחלקה האחורי של מכוניתו, והטיח אותו בפראות קדימה.

לדברי עורכי הדין דביר שמעיה ומיכאל מירל, המייצגים את הצעיר, כאביו גברו לאחר תאונת הדרכים, והוא פנה לקבלת טיפול רפואי בקופת החולים. הצעיר התלונן על כאבים עזים בצוואר, בגב התחתון ובכתף השמאלית, ובבדיקה שביצעו רופאי הקופה אובחנה אצלו רגישות יתר בצוואר ובגב, והומלץ לו על טיפול במשככי כאבים.
בהמשך נבדק הצעיר על ידי שורה של רופאים מתחום האורתופדיה, ובדיקת CT שביצע העלתה, כי הוא סובל מבלט דיסק ומבקע דיסק בחוליות שונות בגבו.
לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, מכיוון שתאונת הדרכים אירעה בדרך לעבודה – היא נחשבת לתאונת עבודה לכל דבר ועניין. ואכן, המוסד לביטוח לאומי (המל"ל) נעתר לבקשתם, והכיר בצעיר כנפגע עבודה. ועדה רפואית מטעם המל"ל, שבדקה את הצעיר, קבעה לו 9.75 אחוזי נכות צמיתה, שזיכו אותו במענק חד פעמי של 70 אלף שקלים.
לדברי עוה"ד שמעיה ומירל, מעבר לפיצויים, להכרת המל"ל בתובע כנפגע עבודה קיימת חשיבות רבה, שכן הכרה זו מעניקה לו מעתה פטור מלא מתשלום עבור תרופות בקופת חולים המיועדות לטיפול בנכותו, וכן פטור מלא מתשלום עבור ביקורים אצל רופאים ועבור ציוד רפואי.
בנוסף, בכל מקרה של החמרה עתידית במצבו של התובע, כתוצאה מהנכות בגבו, הוא יהיה רשאי לפנות בשנית למל"ל ולדרוש ממנו להכיר גם בהחמרה במצבו וכך לזכות לתגמולים נכבדים ואף לגמלה חודשית קבועה.
במקביל, הגישו עוה"ד שמעיה ומירל, תביעה לפיצויים נגד חברת 'ביטוח ישיר', שביטחה את הרכב הפוגע בביטוח חובה. בתביעה נטען כי נכותו של הצעיר ומגבלותיו הפיזיות פוגעות באופן קריטי באיכות חייו.
לאחרונה חתמה חברת ביטוח ישיר על פשרה עם עורכי הדין שמעיה ומירל, ולפיה היא תפצה את הצעיר ב-170 אלף שקלים, בנוסף לסכום שאותו כבר קיבל מהמל"ל. לאחרונה העניק בית משפט השלום באשדוד להסכם הפשרה תוקף של פסק דין.
(צילום ארכיון | אילוסטרציה)
לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: