מבזקים

בני גנץ: "נתניהו מדבר באחריות באנגלית ומתנהל בחוסר אחריות בעברית"

תוכן עניינים

בישיבת סיעת המחנה הממלכתי שנערכה היום (שני) מתח שר הביטחון ויו"ר המחנה הממלכתי ביקורת קשה על ראש הממשלה המיועד בנימין נתניהו כשמשחק הכדורגל ההיסטורי והווירטואוזי שנערך אתמול במשחק הגמר במונדיאל משמש לו השראה: "חברים אם כבר אנחנו עוסקים בסלאלומים וזיגזוגים  בכדורגל, נראה שאלו גם מנת חלקנו בפוליטיקה".

משה פריאל | כ״ה בכסלו תשפ״ג | יום שני 19 בדצמבר 2022 | מערכת ישראל ניוז

עוד אמר גנץ: "פעם נתניהו היה אומר על אבו מאזן וההנהגה הפלשתינית שהם מדברים שלום באנגלית, ומלבים טרור בערבית. לי נראה שהוא אימץ חלק מהשיטה. נתניהו באנגלית אומר לאל ערביה שלא מסר את הסמכויות ביהודה ושומרון, או כפי שהוא הדגיש "הגדה המערבית".

ונתניהו בעברית, חותם הסכם קואליציוני שבו נכתב כי "השר במשרד הביטחון יקבל אחריות מלאה על שטחי הפעולה של מתפ"ש והמנהל האזרחי בתיאום ובכפוף לאישור ראש הממשלה". כלומר לא בכפיפות לשר הביטחון. זאת ועוד לצורך ניהול ויישום הפעילות שבאחריות השר תוקם במשרד הביטחון מנהלת כיחידת סמך עצמאית".

נתניהו גם אומר באנגלית "לא נפגע בזכויות מיעוטים" ובעברית הוא מתחייב על פסקת ההתגברות ברוב של 61 שתדרוס את ההגנה היחידה של המיעוטים בישראל.

באנגלית הוא אומר שלא יפגע באוכלוסיית הלהט"ב ובהסכמים הקואליציוניים ובשחור על גבי לבן בעברית מעביר את היחידה לתוכניות חיצוניות במשרד החינוך לידי אבי מעוז ואת האגף לתרבות יהודית ממשרד החינוך, למשרד למשימות לאומיות של ח"כ אורית סטרוק.

בקיצור – נתניהו מדבר באחריות באנגלית ומתנהל בחוסר אחריות בעברית. אני פחות מודאג ממה יגידו בעולם, אני מודאג ממה ירגישו פה אזרחי ישראל, אני מודאג מביטחוננו, מהכלכלה שלנו, מחופש הפרט. בהקשר הזה, קראתי את מאמר המערכת של הניו יורק טיימס, ולמרות שאני מזדהה עם רבים מהדברים שנכתבו שפאני מבקש להדגיש שאין מקום להתערבות חיצונית בענייניה הפנימיים והמשטריים של ישראל, גם לא של ידידתנו הטובה ביותר. כך אני גם בטוח שיהיה.

אני מבטיח כאן, בשם המחנה הממלכתי לנתניהו שכל פעם שיקדם סוגייה שתשרת את אזרחי ישראל אם זה יהיה בתחום הביטחוני, הכלכלי או בכל נושא אחר הוא ימצא אנשים שיכולים לתמוך בכך. גם אם שותפיך יתנגדו, אנחנו נצביע לפי העניין ולפי האינטרס הציבורי.

נתניהו, באחד הראיונות באנגלית כמובן, אמרת "אני אמשול ואנהיג, ואנווט את הממשלה הזו. המפלגות האחרות מצטרפות אליי, אני לא מצטרף אליהן." עשה זאת גם בעברית. אתה תרכיב את הממשלה, ניצחת בבחירות. אין צורך לפרק על הדרך את צה"ל, המשטרה ובתי המשפט. אין צורך במכירת החיסול הזו שמתבצעת כאן בקומות שמעלינו". עד כאן דבריו של בני גנץ

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: