מבזקים

ראש הממשלה נתניהו: "הסטטוס קוו בכותל ישמר כפי שהוא"

תוכן עניינים

"הכותל יישאר בדיוק כפי שהוא היום": נתניהו מצנן את הסערה סביב חוק השרוולים. ש"ס בתגובה: "סכמנו להסיר את החוק. ש"ס מעולם לא התכוונה להטיל עונשים פליליים על לבוש, או כלי נגינה בכותל"

מאיר אוליאל | י״ח בשבט ה׳תשפ״ג | יום חמישי 9 בפברואר 2023 | מערכת ישראל ניוז

סערה פוליטית ותקשורתית פרצה היום (חמישי) עם פרסום כוונתה של מפלגת ש"ס להגיש הצעת חוק שכבר זכה לכינוי חוק השרוולים, המסדירה את הנהלים בכותל המערבי וביניהם לבוש צנוע ואיסור הכנסת כלי נגינה. נתניהו פרסם את תגובתו לפני זמן קצר בניסיון להרגיע את הרוחות ואמר שהסטטוס קוו בכותל יישמר. בנוסף, מפלגת ש"ס פרסמה אף היא את תגובתה בנושא.

מדברי ראש הממשלה בנימין נתניהו: "שמעתי הבוקר את הכותרות על הכותל ואני מבקש להרגיע וגם להבהיר: הסטטוס קוו בכותל, שיקר לכל עם ישראל, יישמר כפי שהוא היום. אני שוחחתי גם עם חבריי, ראשי הסיעות, ומקובל על כולם שהחוק לא יעלה כעת. וגם אם היה עולה הוא לא היה עולה עם סעיפים פליליים על לבוש או כלי נגינה שנכתבו לפני 40 שנה והם לא מקובלים על אף אחד. ולכן הכותל יישאר בדיוק כפי שהוא היה עד כה".

תנועת ש"ס הגיבה גם היא לסערה: "אנחנו מברכים על הודעת ראש הממשלה כי הסטטוס קוו בכותל יישמר, כפי שהיה עד היום. הכותל אינו צריך שום חוק. רוב העם היהודי מכבד את קדושת המקום, מלבד נשות הפרובוקציה שלא חדלות להפוך אותו לזירת קרב פוליטית, והכל בחסות בג"צ. החוק במהותו הוא שימור המצב הקיים. נאלצנו להגיש אותו לאחר הודעת בג"צ כי לא יאפשר שום דחיה בדיון. לאחר שראש הממשלה הודיע היום לראשי המפלגות כי הוא מתכוון להגיש תגובה שמשמעותה דחית הדיון, הסכמנו להסיר את החוק.

ש"ס מעולם לא התכוונה להטיל עונשים פליליים על לבוש או כלי נגינה בכותל. מדובר בדמגוגיה זולה. סעיפים אלו הם העתק של תקנות הכותל משנת תשמ"א והם היו מוסרים בוועדה. כל בר דעת מבין זאת". עוד נמסר מטעם מפלגת ש"ס, "ש"ס תמשיך להגן על קדושת הכותל ועל הזכות של כל יהודי חילוני, מסורתי, דתי וחרדי להתפלל במקום הקדוש כמנהג המקום".

צילום הכותל: הקרן למורשת הכותל המערבי

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: