מבזקים

ג'אז והעיר במהדורת חורף

תוכן עניינים

סוף שבוע של מוזיקת ג'אז מרחבי העולם בחגיגת צלילים משובחת, כתות אמן וג'אמים סוערים תחת בחורף של העיר הכי דרומית ומחממת את הלב, אילת

נעמי פיינברג | ד׳ באדר ה׳תשפ״ג | שבת 25 בפברואר 2023 | מערכת ישראל ניוז

זו השנה ה-12 של האח הצעיר של פסטיבל ג׳אז אילת, שכבר קנה לו שם עולמי עם קהל אוהדים נאמן שמגיע כל שנה לפסטיבל רענן, מפתיע וייחודי. פסטיבל ששם על המפה האילתית את הג׳אז הנכון והמדויק שרבים לא מוכנים לפספס.

צילום: נעמי פיינברג

ג׳אזמיה הורן, הווקאליסטית עטורת הפרסים בהופעה ראשונה בישראל בהופעה של פעם בחיים, מינעד קולי ללא גבולות, מרגש, כישרון ייחודי פעם בדור.

היא אחת היוצרות המדוברות של השנים האחרונות בג׳אז ובכלל למרות גילה הצעיר (31) באמתכתא מועמדות משולשת ל"גרמי", פרסי הצטיינות בתחרויות ג׳אז הנחשבות ושורה של תארים מטעם מגזין הג׳אז DownBeat, שהכריז עליה כווקאליסטית המבטיחה לשנת 2018.

הורן נולדה בדאלאס טקסס למשפחה מוזיקאלית: אביה ניגן על תופים ושלל כלים אחרים ואמה שרה במקהלה בכנסייה. את לימודי המוזיקה השלימה בניו סקול בניו יורק ומאז לא חדלה ליצור ולהופיע. במרוצת השנים הקליטה שלושה אלבומים שזכו לביקורות נלהבות ולאהדת הקהל. בזכות קולה הבוהק והייחודי, לצד הכתיבה החדה והכנה שלה השוו אותה לא אחת לאגדות כמו נינה סימון ושרה ווהן.

צילום: נעמי פיינברג

צילום: נעמי פיינברג

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: