מבזקים

אביו של רב"ט הלל אופן שנפל באימון צה"ל: "תשאירו את הצבא מחוץ למחלוקות"

תוכן עניינים

מאות השתתפו היום בהלווייתו של רב"ט הלל אופן שנערכה בהר הרצל בירושלים. המנוח היה לוחם יחידת יהל"ם שהתמוטט במהלך אימון ונפטר. שורה של הספדים נשאו בני משפחה ונוספים. הלווייתו התקיימה הערב, בשעה 17:00 בהר הרצל, לאחר שמשפחתו ביקשה שרופא מטעמה יבדוק את נסיבת מותו

משה פריאל | כ״ט באב ה׳תשפ״ג | יום שלישי 15 באוגוסט 2023 | מערכת ישראל ניוז

אימו חניטל: "נולדת שנה אחרי שאמא שלי נפטרה, זכית לקבל את כישרונותיה את זיו פניה היפות. הייתה מתנה כשנולדת. כל דבר שהתחלת ונגעת בו עשית על הצד השלם ביותר. הכנת עוגיות מושלמות. היית מוכשר במתמטיקה, הייתה לך רגישות מיוחדת במינה".

שמעיה אחיו: "אחי היקר כולך טהור. עם לב טהור אני כל כך מתגעגע אליך. אתה האח הראשון שלי ויש לי הרבה זיכרונות ממך. אתה צעיר מדי כדי ללכת מאיתנו. הלל אחי תתפלל שהשמחה תמשיך בביתנו".

א' מפקד יחידת יהל"ם אמר: "אנחנו מתחייבים להמשיך ולחקור בצורה מקצועית. הלל היה נער מלא במוטיבציה לתרום להשפיע ולהוביל. עבר את הגיבוש בהצלחה והתנדב בשירות ליחידה. הוא היה אדם חייכן בעל צחוק מתגלגל, צנוע ודואג לכולם. הוא היווה דמות מרכזית בפלוגה ובמחלקה וחבריו מספרים על האדם הישר שהיה, כזה שלא מעגל פינות ונרתם ראשון לכל דבר".

בהצהרה לתקשורת בבית משפחת אופן בכרמי צור, אמר אביו של החייל הלל נחמיה ז"ל, בעז: "בימים כאלה שהרוחות סוערות, טוב להתווכח אבל לשמור על אחדות זו הצוואה של הלל. בשבת האחרונה שלו שאלתי אותו אם מדברים על סרבנות והוא ענה לי שזה לא מעניין אף אחד בצבא. המסר של הלל לציבור – תשאירו את הצבא מחוץ למחלוקות".

"הלל הלך להכי רחוק שהוא יכול", הוסיף האב בעז, "אנחנו לא עוסקים בחקירות ומקווים שצה"ל יפיק את הלקחים, יחקור את האסון, לא כדי להפיל את האשמה על האנשים בשטח. צריך תיקון מקיף על כל מה שקרה".

אימו של הלל, חניטל, ספרה כי אין ילד במשפחה שלא קיבל יחס מיוחד מהלל. הוא לא הלך ימינה ושמאל, הכל היה ממש ישר, היה לו מבט ישר ונקי, כמו העיניים שלו. ממש עלם חמודות בכל המובנים". כשחשבתי על נתיחת הגופה", אמרה חניטל בקול רועד, "אמרתי, איך אפשר לנתח גופה כל כך יפה ונקיה".

ראש מועצת גוש עציון ויו"ר מועצת יש"ע שלמה נאמן, שכן של המשפחה אמר: "אנחנו חיים בית מול בית ובית הגידול של משפחת אופן, הוא של גיבורים ללא סמני שאלה. האומה והצבא חד הם. אירוע נורא של הקרבת קורבן ציבור על הגנת המולדת והמזבח הכי גדול שיש. כולנו כקהילה מאוחדים ודבקות במשימה".

"הלל התחיל לרוץ הרבה לפני הגיוס, כאן בדרכים של כרמי צור. הייתי נוסע לעבודה רואה אותו רץ, מכין את עצמו לקראת שירות. מכשיר את עצמו", הוסיף נאמן

הלל נחמיה אופן, לוחם ביחידת יהל"ם, נהרג אתמול במהלך אימון. הוא הותיר אחריו הורים ושישה ילדים.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: