מבזקים

שגרירות פרגוואי תעבור לירושלים

תוכן עניינים

שגרירות חמישית בירושלים. נשיא פרגוואי יחנוך עוד השנה את שגרירות ארצו בירושלים. שר החוץ אלי כהן נפגש עם נשיא סנטיאגו פנייה שעות ספורות לאחר כניסתו לתפקידו וסוכם כי ישראל תפתח מחדש את השגרירות באסונסיון בירת פרגוואי

משה פריאל | כ״ט באב ה׳תשפ״ג | יום רביעי 16 באוגוסט 2023 | מערכת ישראל ניוז

שר החוץ אלי כהן נפגש עם נשיא פרגוואי הנכנס, סנטיאגו פנייה, שעות ספורות לאחר טקס ההשבעה החגיגי. השר כהן ונשיא פרגוואי החליטו כי פרגוואי תעביר עוד השנה את שגרירותה לירושלים בירת ישראל, וכי ישראל תחזור ותפתח שגרירות באסונסיון בירת פרגוואי.

צילומים: משרד החוץ

שר החוץ אלי כהן: ״אנחנו ממשיכים לחזק את מעמדה הבינ״ל של ירושלים כבירת הנצח של מדינת ישראל. הזמנתי את נשיא פרגוואי, סנטיאגו פנייה, להגיע עוד השנה לביקור נשיאותי בישראל, ולחנוך את שגרירות פרגוואי בירושלים, בירת ישראל.

פתיחת שגרירות פרגוואי בירושלים, ושגרירות ישראל באסונסיון יחזקו את מעמדה האזורי והבינ״ל של ישראל ואת הקשרים החשובים בין המדינות. נמשיך ונחזק את הקשר ההיסטורי החשוב עם מדינות אמריקה הלטינית, שעמדו לצד מדינת ישראל והעם היהודי.

שר החוץ כהן הזמין את הנשיא פנייה להגיע לישראל לחנוכת השגרירות בירושלים, ונענה כי בכוונת הנשיא להגיע עוד השנה לארץ לפתיחת השגרירות בירושלים.

"נמשיך ונחזק את הקשר ההיסטורי החשוב עם מדינות אמריקה הלטינית, שעמדו לצד מדינת ישראל והעם היהודי", אמר שר החוץ אלי כהן

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: