מבזקים

המרוץ בדרך לראשות: עמוס שפירא מסיר מועמדותו ותומך באורנה ברביבאי לראשות העיר תל אביב

תוכן עניינים

עמוס שפירא החליט להסיר מועמדותו לראשות העיר תל אביב יפו ולתמוך באלופה במיל' אורנה ברביבאי לראשות העיר בבחירות הקרובות. שפירא יעמוד בראש צוות התכנית האסטרטגית של ברביבאי לניהול העיר וילווה אותה ביישום התכנית לאחר שתיבחר

מאיר אוליאל| ד׳ באלול ה׳תשפ״ג | יום שני 21 באוגוסט 2023 | מערכת ישראל ניוז

בהודעה משותפת של ברביבאי ושפירא נמסר כי שפירא יתמוך באופן פעיל במועמדותה של אורנה ברביבאי לראשות העיר. יודגש כי שפירא לא ביקש ולא קיבל מקום ברשימה או כל תפקיד בשכר תמורת תמיכתו.

עמוס שפירא הוא מנהל ויזם עסקי וחברתי אשר שימש בתפקידי מפתח במשק ובהם מנכ״ל חוגלה, מנכ״ל אל על, מנכ״ל סלקום, נשיא אוניברסיטת חיפה ויו״ר בהתנדבות אלו״ט. לאחרונה התמנה לעמוד בראש ועדה ציבורית של משרד החינוך לקידום החינוך המיוחד וילדים בעלי צרכים מיוחדים.

ברביבאי מסרה: ״אני מודה לעמוס על האמון בי. עמוס הוא אחד המנהלים הבולטים בישראל וניסיונו הניהולי העשיר לצד הצעותיו לניהולה של תל אביב-יפו הם נכס חשוב לי ולתושבי העיר כולה. בפגישותינו ראינו עין בעין את האתגרים העיקריים שעומדים בפני העיר ואת דרכי הפעולה לשיקומה וקידומה. אני שמחה על כך שעמוס הסכים לעמוד בראש הצוות האסטרטגי שלנו אשר יכין תכניות פעולה שיוצגו לציבור וייושמו לאחר הבחירות. תל-אביב יפו זקוקה לשינוי ניהולי ולכיוון חדש, ואני שמחה שעמוס נרתם לאחד כוחות כדי לחולל את השינוי הנדרש ולהעביר את העיר לידיים הנכונות״

שפירא מסר: ״הכשל הניהולי של העיר תל-אביב יפו הוביל את העיר למשבר שמחייב שילוב כוחות כדי להביא לשינוי בהנהגת העיר לאחר 25 שנות כהונה של חולדאי, שבעצמו הודה לפני כשנה שהוא מיצה את עצמו בניהול העיר, כאשר רץ לבחירות לכנסת. תושבי העיר כולם, מדרומה ועד צפונה ראויים לחיות בעיר שהנהלתה קשובה להם, שתשמור על רוחה החופשית, ואשר תדאג לרווחתם ולאורח חייהם.

״בפגישותיי עם אורנה גיליתי שאנו שותפים מלאים לערכים, לרעיונות ולדרך שבה צריכה הנהלת העיר לפעול. לאורנה ניסיון עתיר בניהול מערכות גדולות מורכבות הן בזירה הניהולית בצה״ל כאלופה הראשונה והן בזירה הפוליטית כחברת כנסת וכשרת כלכלה, כמי שיש לה את הכישורים, הכלים והיכולת הטובים ביותר לנצח בבחירות ולעמוד בראש העיר, החלטתי להסיר את מועמדותי, לתמוך בה ולסייע בידה במערכת הבחירות ולאחר שתיבחר לראש העירייה, ככל שאתבקש. בידיה של אורנה העיר תהיה בידיים הנכונות״.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: