מבזקים

שר החוץ אלי כהן: "חתמנו עם איחוד האמירויות על יותר מ- 40 הסכמים"

תוכן עניינים

שלוש שנים של הישגים: שר החוץ אלי כהן נפגש עם שר החוץ של איחוד האמירויות. השרים דנו בחיבוריות יבשתית, ביטחון אזורי וקידום פרויקטים כלכליים דרך שיתופי פעולה בילטרליים ובינלאומיים

משה פריאל | ו׳ בתשרי ה׳תשפ״ד | יום חמישי 21 בספטמבר 2023 | מערכת ישראל ניוז

השר אלי כהן: "ב-3 שנים מאז חתימת הסכמי אברהם, היחסים בין ישראל לאיחוד האמירויות צומחים ומעמקים להישגים חדשים חדשות לבקרים ומהווים מודל לשלום שמקדם שגשוג ויציבות אזורית.

עוד אמר השר: "חתמנו עם איחוד האמירויות על יותר מ- 40 הסכמים ואנחנו ממשיכים להרחיב את היחסים ולהגיע לשיאים בתיירות, סחר ופרויקטים אזוריים משותפים. הסכם הסחר החופשי יוביל להכפלת היקפי הסחר ויצירת קשרים בין חברות בשתי המדינות.

דיברתי עם חברי, שר החוץ האמירתי על יישום פרויקטים פורצי דרך במזרח התיכון בהם החיבוריות היבשתית שתקדם את המזרח התיכון כולו״.

שר החוץ אלי כהן נפגש הערב עם עמיתו שר החוץ של איחוד האמירויות עבדאללה בן זאיד אל נהיאן Abdullah bin Zayed Al Nahyan.

השניים שוחחו ההישגים אליהם הובילו הסכמי אברהם בשלוש השנים האחרונות בתחומי התיירות, הכלכלה והסחר ועל תחומים נוספים אותם מעוניינוצ המדינות לקדם.

שר החוץ האמירתי אמר כי הוא מצפה לפגוש את השר כהן בדובאי במסגרת ה-Cop בסוף נובמבר וציין לטובה את ההשתתפות הישראלים הרחבה באירוע שמעידה על היחסים הטובים בין המדינות ועל החשיבות שמקדישות ישראל והאמירויות לנושא האקלים.

שר החוץ אלי כהן הזמין את עמיתו לביקור בישראל בהקדם.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: