מבזקים

אשקלון הפכה מתחילת המלחמה לייעד מרכזי של חמאס, ירי רקטות וניסיונות חדירת מחבלים

תוכן עניינים

במתקפת הטרור הרצחנית חסרת התקדים שבה המוני מחבלים רוצחי אדם חדרו לשטח ישראל השתלטו על קיבוצים וחלקים מערי העוטף רצחו, התעללו, לקחו שבויים ובזזו

משה פריאל | ה׳ בחשוון ה׳תשפ״ד | יום חמישי 19 באוקטובר 2023 | מערכת ישראל ניוז

דומה כי העיר אשקלון כ- 150 אלף תושבים הפכה להיות לייעד מועדף של מחבלי רוצחי חמאס דאע"ש, יורים לעברה ללא הפסק מטחי טילים. בעוד שבמשך שנים לחלק לא קטן מתושביה אין מיגון למרות מאמציו לעורר את השלטון המרכזי לפתור אחת ולתמיד סוגייה חשובה זו.

גם השבוע בוועדת הכספים של הכנסת זעק ראש העירייה, תומר גלאם את זעקתו כשדבריו הקשים ובצדק היו מכוונים לשר האוצר בצלאל סמוטריץ וליו"ר הוועדה משה גפני: "שבע שנים אני צועק וזועק את הבעייה מצוקת המיגון היא בלתי נסבלת מה שנותר לאותם תושבים מסכנים הוא רק להתפלל להישאר בחיים. כל יום שאני עובר בין המשפחות של הנרצחים אני בוכה יחד איתם. 300 טילים נפלו לי פה בתוך העיר ב- 38 זירות אירוע".

תומר גלאם לפחות יצא מעודד ששר האוצר סמוטריץ בישר לו כי הוא הנחה להגדיר את העיר אשקלון כיישוב ספר לתקופת המלחמה.

משמעות ההחלטה היא השוואת התנאים של אשקלון ליישובי עוטף עזה שבמרחק 0-7 ק"מ כך שבמקרה של פיצוי בשל נזקי המלחמה הם יכללו.

למרות מה שהעיר עברה ועוברת תושביה מתמודדים בצורה מעוררת הערכה ומקווים לטוב. אחד מהם הוא שלמה חוברה שאמר: "אנחנו כמו כל עם ישראל עוברים תקופה לא קלה אך מתמודדים. אנחנו סומכים על חיילנו האמיצים וכמובן בוטחים ומתפללים לקב"ה כמו בשיר "אנחנו מאמינים בני מאמינים שאין לנו על מי להישען, אלא על אבינו אבינו שבשמים".

אני ומשפחתי ברי מזל שיש לנו חדר ממוגן בבית חשוב מאוד להישמע להוראות של פיקוד העורף.
במוצאי שמחת תורה היה לנו נס גדול, טיל נפל ממש בסמוך לביתנו כתוצאה מזה בין השאר נשרפו כמה מכוניות".

שלמה שהוא עצמו לא אדם צעיר מטפל בשני אנשים קשישים במרכז לקשישים שסמוך לביתם. "אני שמח וטוב לי שיש לי עיסוק זה הנותן לי אפשרות קצת לצאת מהבית שבו אנו מרותקים ולנשום אוויר זה טוב לגוף ולנפש. יחד עם זה נדרשת אחריות רבה. אני מתפלל לרפואת כל הפצועים ולשחרורם המהיר של החטופים ומשתתף בצערם הכבד של משפחות הנרצחים".

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: