מבזקים

עמותת נחמה והצלה סיירו עם שר החוץ בכפר עזה

תוכן עניינים

אמש נפגשו בכפר עזה מושיקו מוסקוביץ' יושב ראש עמותת נחמה והצלה בישראל יחד עם שר החוץ אלי כהן בכפר עזה, שבסיור חיזק בדבריו את העמותה ואת פועלם בימים אלו. לאחר סיור בכפר עזה משותף חזו במראות הקשים והשר פנה לחיילים וחיזק אותם: "מושיקו, תודה רבה שגם ברגעים כאלה אתם תורמים ונמצאים ישר כוח זה מחמם את הלב"

מאיר אוליאל | ט׳ בחשוון ה׳תשפ״ד | יום שני 23 באוקטובר 2023 | מערכת ישראל ניוז

האחים מוסקוביץ' מושיקו ושמוליק הקימו רק לפני חודשיים עמותה על שם אימם נחמה ז"ל, שכל חייה עבדה בעיריית בני ברק בלשכת הרווחה, וניהלה את היחידה להתמכרות בסמים. מושיקו ושמוליק הבנים שלה, החליטו להמשיך את דרכה ולהנציח את שמה.

אחרי שהשיקו אמבולנס ללא עלות, כזה שדואג להסיע ולטפל במקרים של מחסור בכסף, ביטוח בריאות, או כשאין אמבולנסים זמינים מסיבה כלשהי, כשהחלה המלחמה ב-7 באוקטובר, הם מיד נרתמו למאמץ והקימו חמ"ל.

עמותת נחמה והצלה לישראל לא צצה משום מקום. מעבר לרצון של האחים להקדיש אותה לזכר אמא שלהם, רקע של עזרה לזולת קיים גם אצלם. מושיקו מוסקוביץ' היה מנהל אגף המבצעים באיחוד והצלה ועבד גם בקשרי הממשלה והכנסת בקידום יוזמות חקיקה למען רפואת החירום בארץ וקידם שיתופי פעולה מול גורמי החירום.

מושיקו בתגובה: "מדובר בפרויקט עצום שבו, בזכות תרומה כספית של אנשים טובים מהארץ ומחו"ל הצלחנו לשלוח מאות ארגזים בכל יום. יש הירתמות אדירה ואנשים טובים שמגיעים לשעות ובלילות כדי לסייע ולהרגיש שהם עושים משהו עבור המדינה. אני נדהם כל פעם מחדש. זה מה שנקרא אחים לצרה. עם ישראל מראה סולידריות חברתית וערבות הדדית. שנזכה תמיד לסייע גם בתקופות יפות וטובות".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: