מבזקים

גדיעת חמשת האצבעות בכף היד של איראן ושולחן עגול

תוכן עניינים

מה שמתרחש היום במזרח התיכון זה שולחן שחמט בינלאומי שיביא להכרעה באסטרטגיות, בין הפירמידות הגדולות בעולם. המטבח שמבשל את המדיניות הזו במזרח התיכון ובעולם זאת ישראל

סמיר חלבי | כ״ד בחשוון ה׳תשפ״ד | יום שלישי 7 בנובמבר 2023 | מערכת ישראל ניוז

איראן זה הקלף שמשחקים בו רוסיה עם פוטין האורתודוקסי, קוריאה הצפונית, סין והקואליציה שלהם.

פוטין מנהיג רוסיה וקים מנהיג קוריאה הצפונית | צילום: הקרמלין

ב- 7 לאוקטובר השבת השחורה בתולדות ישראל מאז מלחמת העולם השנייה, היה מבוסס על אסטרטגיה של רוסיה, כשפוטין רצה למשוך את כל העולם למזרח התיכון כדי להדחיק את התבוסה שלו באוקראינה אחרי שנתיים של מלחמה, שהוא הפסיד במנדט מדיני, צבאי וכלכלי מול נאט"ו שבראשה עומדת ארה"ב.

כל זה היה בתיאום עם מנהיג קוריאה הצפונית וסין וחשנו את זה מהמפגשים שהיו ביניהם בשנה האחרונה. במפגשים אלו נפלה החלטה להכניס את איראן למלכודת ולתת תמיכה מוגברת ליד של האיראנים במזרח התיכון.

מנהיגי סין וצפון קוריאה | צילום: AP

המחנה הצבאי של איראן, לבנון וחיזבאללה באמצעותו חימש את חמאס הסונית שהיא בפועל חולייה חלשה שאפשר לחדור ללב ליבה, לטפח אותם ולמשוך אותם מתחת לכנף של חיזבאללה, איראן.

בפועל זה היה אבל בשנה האחרונה הייתה תאוצה רצינית לחמש ולחזק את חמאס.

היה הסכם עם הקואליציה של רוסיה בכדי לשלוט במדינות מזרח התיכון ובמדינות באזורים הסונים שהם האויב הראשון של איראן.

אך בפועל האצבע הראשונה והכי חזקה שיש להם זאת תימן שבנתה שם מערך רציני מאוד כדי שיוכלו לשלוט במייצרי באב אל מנדב וכך בעתיד הם יוכלו לשלוט בכלכלה של המצרים הסונים וגם לשלוט בטריטוריה במזרח התיכון ולפגוע בסעודיה באופן ישיר.

חמינאי האיראני ונציגי החמאס

האצבע השניה שלהם נמצאת בעיראק, שהציר הזה כבר שולט באופן משמעותי באזורים מסוימים והוא מנסה לפגוע בהמצאות הבסיסים האמריקאים באזור, על מנת לפגוע ביציבות הנוכחות של ארה"ב וגם בציר הכלכלי והבטחוני במזרח התיכון שמגן על סעודיה והמזרח התיכו והאינטרסים של ארה"ב.

האצבע השלישית היא לבנון, המפקדה הצבאית שלהם זה חיזבאללה ששולטת על מדיניות לבנון והפרלמנט הלבנוני, באמצעותו איראן יכלה לפלוש לסוריה להתמקד, לשמר את אסאד ולחסל את הנתח החברתי הסוני שנמצא בסוריה, שבפועל רובו מהאופוזיציה שמקבלת תמיכה מארה"ב בשטח הסורי.

נסראללה וחמינאי

האצבע הרביעית היא סוריה והחשובה במערך הזה שיש לה שני שערים פתוחים, אחד מלבנון והשני מעיראק. הנשק נכנס מגבול עיראק סוריה והשאלה הכי חשובה בעצם בשנים האחרונות, ובעשור האחרון, האם איראן בתיאום עם אסאד מעשירים את האורניום בסוריה?

האצבע החמישית היא עזה. האצבע הזו היא היחידה שיכולה לגרור את העולם כולו להגיע ולהגן על ישראל.

מה שתוכנן ב- 7 באוקטובר היה מנותב לנאציזם והרעיון היה להוציא את המנהיגות הישראלית ולהרתיח אותה כדי שתיתן מכה רצינית כדי שהעולם המערבי יוכל להצדיק את מלחמתה בעזה.

זה מה שקרה בשבת השחורה:

1 התקפת סייבר שמקורה הראשי ברוסיה, קוריאה הצפונית וסין

2 לנצל את המצב המדיני צבאי שעסוקה בו ישראל

3 לנסות לתקוע במהלך מסתורי שלא התגלה עד עכשיו בין רוסיה לאיראן ומי שיזם את זה הוא ראש הממשלה נתניהו, כדי לתת סטירה לביידן באופן ישיר. מי שדחף את נתניהו לעשות את זה היו ה- CIA האמריקאי כדי להחזיר את המצאות ארה"ב באזור, בכוח צבאי שלא נראה עד אז מעולם.

4 רוסיה והקואליציה שלה שתכננו את המהלך הזה הם רצו לפגוע בישראל כי היא הלב הפועם של ארה"ב וציר כלכלי מדיני חשוב. אם ישראל מחוסלת, או לא יציבה, אז ארה"ב לא יציבה.

5 רוסיה לאחר המהלך הזה, תדרוך על איראן ותבנה קואליציה עם הסונים כדי להגן ולגנוז את כל האינטרסים האמריקאים במזרח התיכון.

מה שקורה עכשיו במזרח התיכון נראה ברור.

ביידן ונתניהו | צילום: חיים צח, לע"מ

הפנים במזרח התיכון ישתנו לטובה וזה אחרי התוכנית של טראמפ שיצאה לפועל, לשנות את פני המזרח התיכון לעתיד מזהיר יותר, בהסכמת מנהיגי המדינות הסוניות באזור.

התוכנית היא חמשת האצבעות של איראן שהקואליציה שלנו תגדע אותה מהשורש וגם היד שלה תשען על חלק מאיראן וזה השולחן העגול.

אחרי המלחמה, השיעים יפגשו סביב השולחן עם הקואליציה שלנו ויבקשו להוריד הסנקציות על איראן וישמרו לה חלק מהאינטרסים שלה כדי שהיא תרד מיד מהעשרת האורניום ומהפצצה הגרעינית.

ציר הרשע: פוטין, ארדואן וחמינאי בפסגת טהרן

 

במקביל טורקיה שעושה שרירים נגד ישראל ותומכת בטרור האיראני שזה דא"עש חמאס, תשב בסופו של דבר מסביב לשולחן העגול כדי להבטיח את האינטרסים שלה בצפון סוריה.

החודש הזה ראינו את זרימת מנהיגי העולם שהצדיקו את המלחמה של ישראל ואחריהם הגיעה נוכחות צבאית לאזור דבר שלא קרה מאז שנת 1945.

במקביל הגיעו הדרגים הצבאיים של מדינות הקואליציה של ישראל באופן רשמי בכדי לטהר את המזרח התיכון מהטרור השיעי, ולשלול איום מרוסיה ומהקואליציה שלה באזור.

המלחמה נפתחה ולא תסתיים בתקופה הקרובה והיא הוגדרה בפועל כמלחמה דתית.

יש לציין שההסכם בין רוסיה לאלג'יריה היה הסכם שישרת את האינטרסים של פוטין באזור. האם פוטין ישתמש באלג'יריה כחיילים שלו שיכנסו במקום הצבא הרוסי למלחמה? בפועל היא מוגדרת כאנטי ישראל.

והשאלה האחרונה במלחמה הזאת, האם פוטין ישתמש בעוד קלף ויקומם את האסלאם הסוני באירופה, נגד האירופאים?

בפועל פוטין גם הצליח ב 7 באוקטובר לפגוע בלב של ארה"ב שזה ישראל והעיר את הסונים ברחבי אירופה נגד ישראל. דבר זה מראה שהמלחמה האורתודוקסית הקתולית הדתית הועברה למזרח התיכון והיא מתקיימת בין הסונים, השיעים והיהודים.

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: