מבזקים

גלנט: "לחיזבאללה יש למעלה ממאה הרוגים ופגיעות מאד משמעותיות"

תוכן עניינים

שר הביטחון יואב גלנט סייר בגזרה המערבית של גבול הצפון, וקיים הערכת מצב עם מפקד אוגדה 146 תת-אלוף ישראל שומר, האלוף (במיל׳) יצחק ג׳רי גרשון, מפקד בסיס חיל הים תת-אלוף אלי סוחוליצקי ומפקדי חטיבות המילואים הפועלות בגזרה

אהרון קלפה | כ״ד בכסלו ה׳תשפ״ד | יום רביעי 6 בדצמבר 2023 | מערכת ישראל ניוז

שר הביטחון קיבל סקירה על הפעילות האווירית, הימית והקרקעית המתבצעת להגנה על היישובים ולהתקפה כנגד חיזבאללה. השר גלנט שוחח עם הלוחמים והמפקדים במילואים, והביע את הערכתו על תרומתם המשמעותית. שר הביטחון התחייב בפני הלוחמים כי יפעל להרחבת היקף ההטבות הניתן למשרתי המילואים.

"שואלים אותי לאחרונה, האם יש לנו לגיטימציה להמשיך בלחימה. ואני אומר: אין לנו לגיטימציה לעצור. ולכן, בשבוע האחרון כוחות צה״ל מפעילים אש גם בצפון הרצועה, וגם בדרומה. זה ימשך עד לחיסול החמאס ושלילת יכולותיו".

בהמשך, שר הביטחון קיים בנהריה מפגש עם ראשי הרשויות והמועצות בצפון. השר גלנט סקר בפניהם את הפעולות הצבאיות שמתבצעות במרחב הצפון נגד התוקפנות של החיזבאללה, והדגיש כי הוא מחויב לשינוי המצב הביטחוני באזור, למען חזרת התושבים לביתם בבטחה.

״כאשר נשלים את הליך הלחימה בעזה, נהיה במציאות אחרת בה המאמץ הצבאי יופנה בעיקר לצפון, מפני שהפרופורציה בין חיזבאללה לחמאס ידועה לנו״.

״אנחנו נחזיר את התושבים לבתים שלהם רק כאשר ייווצרו תנאים לעשות את זה ונהיה בטוחים שאנחנו יכולים לתת להם הגנה, שתהיה בנויה על היקף אחר של כוחות. איפה שהיה גדוד, תהיה חטיבה, יהיה מיגון אחר, יהיו מרכיבי ביטחון אחרים, תהיה תפיסת הגנה כוללת עם סד"כ אחר ועם נוכחות אחרת״.

״לחיזבאללה יש למעלה ממאה הרוגים ופגיעות מאד משמעותיות בעמדות תצפית, מפקדות ובמחסני אמל"ח, את הדבר הזה אנחנו נבסס לכדי משהו שהוא הבנה והרחבה אופרטיבית של הגזרה, ככה שיהיה ברור שבשטח קו המגע אין איומים – לא בירי נ"ט לא בנוכחות על הגבול ובטח לא בכוחות שיכולים לפשוט לתוך שטח מדינת ישראל מקרוב״.

״ככל שנצליח בהישג בעזה הדברים יהיו יותר ברורים כאן. כל בן אדם בלבנון יכול לקחת את המפה, את התצלום אוויר של עזה, לשים אותו על התצלום אוויר של ביירות ולשאול את עצמו אם זה מה שהוא רוצה שיקרה שם. ככל שנגיע להישג יותר ברור זה יהיה ברור גם״.

״ישנה אפשרות אחת שנגיע להסכמה שונה, שיכולה להיות דומה להסכם 1701, בתיווך של גורמים בינלאומיים. יכבדו את הנוכחות שלנו, את הקיום שלנו ואת הביטחון שלנו ואנחנו נכבד את הצד השני״.

״האפשרות השניה היא שאנחנו נאלץ לעשות את הדבר הזה בכוח. אנחנו לא רוצים מלחמה, אך אם נגיע למצב שאנחנו צריכים לבסס פה ביטחון אנחנו לא נהסס – כמו שלא היססנו בדרום".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: