מבזקים

לוחמי גדוד המילואים בו משרת אביעד פריג'ה פנו לרמטכ"ל בבקשה מיוחדת

תוכן עניינים

לוחמי גדוד המילואים בו משרת אביעד פריג'ה הלוחמים כעת בעזה שיגרו השבוע לרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי: "פעל לבדיקה בצורה מקצועית ועניינית עבור חברינו לנשק, חייל המילואים אביעד פריג'ה"

אהרון קלפה | ט״ז בטבת ה׳תשפ״ד | יום חמישי 28 בדצמבר 2023 | מערכת ישראל ניוז

במכתב ששיגרו 145 לוחמי גדוד המילואים לרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי נכתב: "אנחנו חיילי מילואים של גדוד יחס"ם בחטיבה 460 החתומים מטה, פונים אליך בקשר לחברנו ואחינו לנשק חייל המילואים אביעד פריג'ה שהשתתף בנטרול המחבלים בפיגוע הירי בכניסה לירושלים ב- 30/11/2023.

אביעד פריג'ה אי שם בעזה

אנחנו לא יכולים ואין בדעתנו להתערב בדרך כלשהי בחקירת אירוע הפיגוע, אבל מצאנו חובה לבקש מכבודו לפעול כדי לוודא שהבדיקה תעשה בצורה מקצועית, עניינית, נטולת פניות, ומנותקת מכל הקשר פוליטי או לחץ תקשורתי, דבר שמטריד אותנו מאד.

לחברנו אביעד, שחתר למגע, נתקל במחבלים מטווח קרוב, ואין חולק שהאמין – כמו אחרים – שהמנוח יובל קסטלמן ז"ל הוא המחבל השלישי בזירה, מגיע יחס מכבד כראוי ללוחם צה"ל, גם אם בסופו של יום יתברר כי ארעה תקלה מקצועית בהפעלת הכוח.
כידוע היטב לאדוני, פיגוע ירי הוא אירוע מורכב. הלוחם אמור לקבל החלטות של חיים ומוות בשברירי שניה. האויב פועל ללא כללים אנושיים ומוסר, במטרה להרוג חפים מפשע בכל מחיר.

אביעד הוא לוחם מיומן. הוא השתחרר משירותו הסדיר לפני קצת יותר משנה. בשירותו הצבאי עבר הכשרה ברמת רובאי 7 בחטיבת כפיר, ולאחר מכן עבר קורסים והכשרות נוספות בתחום לחימה, סיור וניווט. אנו מעידים על חברנו אביעד שהוא אדם נעים הליכות, לוחם מקצועי וחבר מסור. לכל משימה הוא הראשון להתייצב.

אביעד התנדב לפלוגת פתן בגדוד מיומה השלישי של המלחמה, וביצע ביחד עם חיילי הפלוגה את כל המשימות שהוטלו עליהם בעזה עד יום הפיגוע. במהלך פעילות היחידה היו מספר סיטואציות בהן ראינו מקרוב שאביעד הוא לוחם ערכי ומוסרי, שיעשה הכל כדי להימנע מפגיעה בבלתי מעורבים וחפים מפשע.

אנחנו משוכנעים שהוא פעל באופן מקצועי ושקול עפ"י עקרונות הלחימה של צה"ל ובתום לב מוחלט. אנחנו משוכנעים שכל מטרתו הייתה למלא את ייעודו כלוחם ולהציל אזרחים ממוות ופציעה תוך שהוא חותר למגע ומסכן את עצמו.

לנו אין ספק בניקיון כפיו המוחלט של חברנו אביעד, ואנו מאמינים ומקווים שהאמת תצא לאור. כואב לנו העליהום התקשורתי נגד אביעד, והרמיזות המכוערות כאילו פעל ממניעים לא ענייניים. מי שמכיר אותו יודע עד כמה הדבר רחוק מהמציאות.

אנחנו החתומים מטה מבקשים ממך, מפקדנו, הרמטכ"ל רב אלוף הרצי הלוי לתמוך בלוחם צה"ל הנאבק על חפותו, כשם שגיבית את לוחמי צה"ל הפועלים בעזה והרגו בטעות חטופים לא חמושים. איש איננו מעלה בדעתו להפוך אירוע טראגי זה לאירוע פלילי, וכך גם צריך היה לנהוג בחברנו אביעד פריג'ה.

בשם חיילי גדוד יחס"ם חטיבה 460 החתומים מטה".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: