מבזקים

ח"כ צבי סוכות: "הקייטנה באגפים הביטחוניים מתחילה להיגמר"

תוכן עניינים

בדיון בוועדה לביטחון לאומי שניהל היום ח"כ צבי סוכות הודיעו נציגי שב"ס כי "בתוך פחות משבועיים יגמר המקום בבתי הסוהר לאסירים", ח"כ סוכות: "אסירי חמאס צריכים לשלם את המחיר".

שלום שי גיחז | י"ט בטבת ה'תשפ"ד | יום ראשון 31 בדצמבר 2023 | מערכת ישראל ניוז

בדיון מיוחד שהתקיים היום בוועדה לביטחון לאומי (ראשון) נחשפה תמונת מצב מדאיגה לפיה בתי הכלא בישראל על סף מיצוי יכולות הקליטה.

מ"מ יו"ר הוועדה לביטחון לאומי, חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ צבי סוכות (הציונות הדתית) מבהיר כי "הראשונים שישלמו את המחיר צריכים להיות מחבלי ארגון החמאס".

"הגיע הזמן להפסיק את הקייטנה באגפים הביטחוניים, הרוצחים מחמאס, ושאר ארגוני הטרור, צריכים להיות במינימום התנאים שהחוק מאפשר, אני מצפה משירות בתי הסוהר להחמיר ולצופף עוד יותר דווקא את אסירי חמאס. בזמן בו הצפיפות גדלה בבתי הכלא הם הראשונים שצריכים לשלם את המחיר".

סגן גונדר אליאסף זכאי ראש ענף תכנון כליאה בשב"ס: "בתוך שבוע או שבועיים, נגיע לקליטה מקסימלית של אסירים בבתי הסוהר. כ- 88% מהאסירים הביטחוניים נמצאים במרחב מחייה של פחות מ- 3 מ"ר לאסיר. בנציבות שב"ס עשו חישוב להיערכות לקראת מדיניות של ציפוף האסירים. אנחנו נותנים לכל מפקד בית סוהר לנהל את המדיניות שלו לציפוף אסירים. נאלצנו לצופף יותר אסירים ממה שחשבנו".

עו"ד אביב ישראלי, לשכת היועמ"ש במשרד לביטחון לאומי: "נוכח העלייה בכמות הכלואים מאז פרצה המלחמה, יש צורך להאריך את מצב החירום הכליאתי שמאפשר לכלוא אסירים בתנאים מחמירים יותר. הוראת השעה מוארכת ב- 18 ימים והיא תתחדש בהמשך ככל שיהיה צורך בכך. הרף לקליטת אסירים של שב"ס עומד על 20 אלף אסירים כלואים בבתי הכלא. יש משמעויות ביטחוניות לריבוי אסירים בתוך מתחמי הכליאה. המל"ל צפוי להתכנס לדון בסוגייה זאת כבר מחר. סוגיית צפיפות האסירים רלוונטית לדרגים הכי בכירים של המדינה".

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: