מבזקים

פילאטיס מכשירים לשיפור הבריאות: טיפול טבעי בכאבי גב

תוכן עניינים
סטודיו לפילאטיס מכשירים במרכז

פילאטיס מכשירים ובריאות; החל מחיזוק הליבה דרך פיתוח הגמישות וטווח התנועה ועד תרגולי נשימה- פילאטיס מכשירים טומן בחובו אלמנטים אשר מסייעים לנו להתמודד ואפילו לרפא כאבים שונים בגוף ולטפל בבעיות בריאותיות ספציפיות. פילאטיס מכשירים מומלץ לעתים קרובות כצורת פעילות גופנית יעילה לאנשים הסובלים מכאבי גב. בין אם מדובר בפריצת דיסק, גב תפוס או כאבי גב כרוניים, הנה כמה דברים שחשוב לדעת על כוחו המרפא של פילאטיס מכשירים והקשר שלו לבריאות.

נעמה כהן | י"ד שבט ה'תשפ"ד | יום רבעי 24 בינואר 2024

8 יתרונות התרגול של פילאטיס מכשירים בהקלה וריפוי של כאבי גב:

1. חיזוק שרירי הליבה:

אחד מהעקרונות הבסיסיים של פילאטיס הוא כוח הליבה. לשרירי הליבה, לרבות שרירי הבטן, שרירי הגב התחתון ושרירי רצפת האגן, תפקיד מכריע בתמיכה בעמוד השדרה. תרגול פילאטיס מכשירים מחזק את שרירי הליבה הללו מסייע בייצוב עמוד השדרה ומפחית את העומס על הגב התחתון. כאשר הליבה חזקה וישנה יציבה טובה, יש פחות מתח על הגפיים ועל הברכיים. דבר זה יכול להקל על בעיות ברכיים ולשפר את האחיזה והיציבות במהלך התנועה.

2. יציבה משופרת:

בין אם מתרגלים פילאטיס מזרן או פילאטיס מכשירים, התרגול שם דגש על יישור גוף נכון ותנועה מודעת. באמצעות תנועות ממודעות ותרגילים ממוקדים- אנו לומדים לשפר את היציבה שלנו. יציבה לקויה היא תורם שכיח לכאבי גב, ואימון פילאטיס עוזר לאנולפתח את הכוח והמודעות הדרושים כדי לשמור על יציבה מיושרת ותומכת יותר.

פילאטיס מכשירים
פילאטיס מכשירים | קרדיט: Body Motion

3. גמישות וטווח תנועה:

פילאטיס מכשירים משלב תרגילים המפתחים גמישות וטווח תנועה מלא. שרירים תפוסים יכולים לתרום לכאבי גב, ותרגול פילאטיס עוזר לטפל בבעיה זו על ידי מתיחה והארכת שרירים. גמישות מוגברת יכולה גם לשפר את התפקוד הכללי של עמוד השדרה ולהפחית את הנוקשות, כמו גם להפחית סיכוי לפציעות שונות.

4. מפרק עמוד השדרה:

תרגילי פילאטיס מכשירים כוללים לרוב תנועות מודעות המשלבות את עמוד השדרה, ומעודדות גמישות לאורכו.
תרגילים אלו יכולים לסייע במיוחד לאנשים עם כאבי גב, מכיוון שהם עוזרים לשפר ולשמר את התנועתיות של עמוד השדרה, ובכך להפחית את הסבירות לנוקשות ואי נוחות באזור.

5. חיבור גוף-נפש:

פילאטיס מעודד אנשים להיות מודעים ליציבה שלהם, לתנועות היומיומיות שלהם ולאופן שבו מפעילים את מערכת שלד- שריר.  פילאטיס יסייע במניעת ליקויי יציבה שעלולים לגרום לכאבי גב. פילאטיס מעורר לתנועה מודעת אשר מקדמת הרפיה ומפחיתה מתח בשרירי הגב.

6. פעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה:

פילאטיס הוא בדרך כלל תרגיל בעל השפעה נמוכה, המשמעות היא שהתרגול עדין למפרקים ולא מפעיל עליהם לחץ מאסיבי. עבור אנשים עם כאבי גב, במיוחד אלו עם מצבים כמו פריצת דיסק או מחלת דיסק ניוונית, פעילות גופנית בעלת השפעה נמוכה יכולה להועיל מכיוון שהיא ממזערת את הלחץ על עמוד השדרה ועדיין מספקת חיזוק וגמישות. פילאטיס מכשירים מספק מענה ראוי לבעיות אלו היות והוא עובד על המפרקים באופן מתון, מאריך שרירים ומרחיב את טווח התנועה של המפרק.

7. גישה פרטנית:

ניתן לשנות את תרגילי הפילאטיס מכשירים כך שיתאימו לצרכים ולמגבלות האישיות. מדריכות מוסמכות בפילאטיס מכשירים יכולות להתאים תוכנית אימונים ספציפית המותאמת לטיפול בכאבי הגב (על סוגיהם). הגישה המותאמת אישית, המאפיינת תרגולי פילאטיס מכשירים, מבטיחה שאנשים יקבלו תרגילים המתאימים למצבם ומתקדמים בהדרגה ככל שהכוח והגמישות שלהם משתפרים.

8. טכניקות נשימה:

פילאטיס מכשירים משלב טכניקות נשימה ספציפיות המשפרות את אספקת החמצן ואת זרימת הדם בכל הגוף. נשימה נכונה לא רק עוזרת להרפיה אלא גם תומכת בחיבור של שרירי הליבה ותורמת ליציבות כללית של עמוד השדרה.
אנשים עם כאבים כרוניים למשל, יכולים להנות מטכניקות נשימה כחלק מתוכנית הטיפול שלהם. שילוב של טכניקות נשימה נכונה באימון פילאטיס מכשירים לצד פיתוח יכולות תנועה מודעת יכולות לשפר את המצב הכללי ולסייע להקלה על הכאב.

פילאטיס מכשירים קשור קשר הדוק לבריאות הכללית שלנו הן הגופנית והן הנפשית. פילאטיס מכשירים מסייע מאוד בחיזוק הגוף ויכול ואף מצליח לעזור להתמודד עם בעיות בריאותיות שונות, בכללן כאבי גב.
חשוב לציין שאנשים החווים כאבי גב צריכים להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הבריאות הספציפי לפני תחילת כל תוכנית אימונים-כולל פילאטיס. בנוסף, עבודה עם מדריכת פילאטיס מוסמכת עם ניסיון בהתמודדות עם כאבי גב יכולה להבטיח עוד יותר שהתרגילים בטוחים ויעילים למצב האינדיבידואלי.

מחפשים סטודיו לפילאטיס מכשירים באזור המרכז?

רשת הסטודיוס Body Motion המונה 4 סניפים באזור המרכז, בעלת מוניטין וניסיון של כ-15 שנה בתחומי פילאטיס המכשירים, יוגה ופיטנס. הרשת מציעה שיעורי פילאטיס מגוונים, תרגולי יוגה, אימונים פונקציונאליים, ריטריט יוגה בארץ ובחו״ל, אתגרי תזונה, קורס מורים ומורות לפילאטיס מכשירים ועוד. כל אלו תחת ליווי ותמיכה של צוות מדריכות מקצועי ברמה הגבוהה ביותר המעניקים חוויה אישית לכל מתאמן ומתאמנת.

Body Motion סניפים:

פילאטיס מכשירים בתל אביב

פילאטיס מכשירים ברמת גן

פילאטיס מכשירים בהרצליה

פילאטיס מכשירים באבן יהודה

מוגש מטעם Body Motion

 

לאיזה תוכן תרצו לחזור:
הירשמו לניוזלטר שלנו לעדכונים מיידים: